Strona główna » Wielka rewolucja terenów nad Pilicą

Wielka rewolucja terenów nad Pilicą

przez Jabłonka
10 wyświetlenia

Samorząd kończy największą w historii Nowego Miasta nad Pilicą inwestycję. Uroczyste otwarcie Parku Nadpilicznego już w piątek, 5 kwietnia.

Na terenach nad Pilicą w Nowym Mieście powstał nowoczesny park rekreacyjno-przyrodniczy. Inwestycja za ponad 12 mln złotych została zrealizowana z udziałem rządowych środków w ramach programu Polski Ład. 
W przeciągu 14 miesięcy, na blisko pięciohektarowym terenie zostało wykonanych wiele prac, dzięki którym tereny nadpiliczne zmieniły się nie do poznania. Teren został uporządkowany i oczyszczony z samosiejek. Powstały boiska do gry w piłkę ręczną, piłkę nożną, altanki ze stolikami, miejsca do grillowania, leżaki, ścieżki edukacyjne oraz plaża. W projekcie znalazło się pole namiotowe i miejsce postoju dla kamperów z niezbędną infrastrukturą sanitarną oraz pomost pływający dla kajaków przy moście. Do dyspozycji najmłodszych jest kilka placów zabaw, dla nieco starszych siłownia plenerowa, a dla wyczynowców pumptruck. Teren ma również przestrzeń na organizację wydarzeń kulturalnych czy koncertów. W jednej z części parku stanęła muszla plenerowa wraz ze zlokalizowanym wokół niej amfiteatrem dla publiczności. Inną z ciekawych atrakcji jest górka widokowa, z której można podziwiać nowomiejską panoramę (na szczycie znajduje się luneta), ale też zjechać i to nie tylko w sezonie zimowym. Górka pokryta została specjalnym tworzywem, które umożliwia ekstremalny zjazd również wiosną czy latem, przy wykorzystaniu pontonu. Kolejnym ważnym punktem realizacji inwestycji jest wykonanie oraz montaż pomostów, mostu oraz kładek drewnianych. Cały teren jest oświetlony i monitorowany. 
„Inwestujemy, budujemy, rozwijamy” – pod takim hasłem nowomiejski samorząd zaprasza mieszkańców na uroczyste otwarcie terenu, który zapewne będzie jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy. 
Zamówienie oraz realizacja tego zadania prowadzone były w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach którego, jeden podmiot wykonuje prace projektowe, jak i budowlane w jednym zadaniu, na podstawie jednego zamówienia. Podana formuła ma wiele zalet, ponieważ realizacja całego procesu jest znacznie krótsza, a wydatki są niższe, ponieważ jedna instytucja wykonuje dwie czynności na raz, a tym samym nie ma problemu z komunikacją między projektantem a wykonawcą zadania.
W piątek, 5 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie terenu.

Video wycieczka po terenie z burmistrzem Mariuszem Dziubą:

https://www.facebook.com/100064318494519/videos/331914242711346

You may also like