Strona główna » PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY PRZEZ ŚWIADKA

PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY PRZEZ ŚWIADKA

przez Policja
243 wyświetlenia
fot. grojec24.net

Postawą godną naśladowania wykazał się obywatel, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. O tym fakcie natychmiast powiadomił grójeckich policjantów. Kierowca nissana miał blisko trzy promile alkoholu. Już stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W miniony czwartek (18.04) przed południem dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zatrzymania obywatelskiego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zatrzymał pijanego kierowcę. Na ulicę Piłsudskiego w Grójcu został natychmiast skierowany patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającego oraz kierowcę toyoty.

Jak się okazało, zgłaszający jadąc wcześniej za toyotą zauważył dziwne zachowanie kierującego. Jechał za nim i przekazywał na bieżąco informacje funkcjonariuszom. W centrum Grójca zajechał drogę podejrzanemu i nie pozwolił mu uciec z miejsca, aż do przybycia patrolu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 62-latka. Badanie wykazało, że ma blisko trzy promile w organizmie.

Teraz śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mężczyzny, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować osobę, która stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Zdjęcie: Grójec24.net

You may also like