Strona główna » 32. Finał WOŚP – Warka pokazała jak pięknie potrafi grać

32. Finał WOŚP – Warka pokazała jak pięknie potrafi grać

przez Dworek Na Długiej
18 wyświetlenia

28 stycznia 2024 r. na świecie, w Polsce, a także w Warce i okolicach w jeden zimowy dzień zapanowała wiosna. Tego dnia odbył się  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tym razem graliśmy pod hasłem „Tu wszystko gra! OK!”, a fundusze zebrane podczas Finału zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dzieci i dorosłych, który będzie przywracał do zdrowia nasze płuca po pandemii.

Na ulicach Warki i okolic w niedzielny poranek pojawiło się 90 wolontariuszy z puszkami. Niektórzy spacerowali w parach, inni w grupach tak jak zespoły ze szkół w Nowej Wsi, Watraszewie, Wrociszewie i Michałowie. Grupy z Nowej Wsi i Wrociszewa zorganizowały kawiarenki ze słodkościami z których dochód zasilił puszki tamtejszych wolontariuszy.

Co roku warecki Sztab WOŚP stara się o to, aby zebrać jak najwięcej funduszy, jednak wszystko co działo się podczas Finału było przede wszystkim po to, aby ten dzień jednoczył, cieszył, dawał poczucie wspólnoty.

W 2023 roku udało nam się zebrać nieco ponad 210 tys. zł. W chwili, kiedy kończyliśmy Finał, podczas „Światełka do nieba” ogłosiliśmy wstępny wynik – 201 tys. zł. Dziś już wiemy – tak, mamy rekord, taki, którego nikt z organizatorów się nie spodziewał. Ale… czym jest „rekord” przy tych emocjach, które miały miejsce, przy radości, która zapanowała, przy poczuciu, że taki ogrom ludzi działa we wspólnej sprawie? Po Finale możemy powiedzieć – Tu wszystko zagrało OK! Nikt nie zagrał tylko dla siebie, mierzyliśmy wyżej – zagraliśmy dla wszystkich, którzy w przyszłości będą potrzebować medycznej pomocy na oddziałach pulmunologicznych w polskich szpitalach.

Tydzień po Finale możemy pochwalić się kwotą 251.623,44 zł – ostateczny wynik zostanie podany po przeliczeniu pieniędzy przez bank. Dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą do puszek!

A jak przebiegła finałowa niedziela?  

BIEG MORSA „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

W biegu zorganizowanym przez KS START Pułaski Warka oraz „Wareckie Morsy” wzięli udział dzieci i dorośli.  Wszyscy stanęli na starcie po to, aby pokazać swoje wsparcie dla WOŚP. Nie były to zmagania w których liczył się czas i zwycięstwo. Ważny był jedynie udział i dobra zabawa. Główny sponsor biegu – firma KIFATO zapewniła bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Każdy, kto wziął udział otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Centrum Sportu i Rekreacji. Bieg zakończył się wspólnym morsowaniem i ogniskiem zorganizowanym przez Barbarę i Piotra Dłuskich.

32. FINAŁ WOŚP W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. P. WYSOCKIEGO W WARCE

Od 12:10 na scenie zaprezentowały się grupy taneczne: „Shining Cheers” wraz z instruktorką Martyną Zdroik oraz „Skołowane Dziewczyny” wraz z instruktorką Kariną Grzelewską. Następnie na scenie pojawiły się żywiołowe animatorki z „Animator ABC Dziecka” – dziewczyny porwały do wspólnej zabawy nie tylko dzieci! Później sceną zawładnęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce na czele z koordynatorką występów Karoliną Nowak. Wielki Finał WOŚP koncertowo zakończyli muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej MODERATO na czele z dyrygentem Ryszardem Florkiem. Hymn WOŚP w wykonaniu wareckiej Orkiestry sprawiał, że licznie zgromadzoną publiczność ogarniało niebywałe wzruszenie.

Na sali gimnastycznej goście mogli skorzystać z wielu atrakcji – wystawy sprzętu wojskowego zorganizowanego przez ASG Warka Team AWT, kawiarenki prowadzonej przez Stowarzyszenie Made in Bończa oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce, dmuchańce, malowania twarzy i tworzenia zwierzątek oraz innych ciekawych tworów z baloników zorganizowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce na czele z Dorotą Macioszek. Pyszną kawą częstowała załoga „Rynek – Kawiarnia, Galeria”. Zaraz przy wejściu na salę gimnastyczną unosił się zapach pysznego żurku, który przygotowała grupa motocyklowa „WERWA WARKA FG” – nie było sposobu, aby przejść obok tego zapachu obojętnie.

Składamy podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce za udostępnienie miejsca w którym mogliśmy zorganizować Finał, Dominika Piekarskiego za profesjonalne poprowadzenie wydarzenia, Artura Drabika, który zajął się nagłośnieniem i oświetleniem oraz Sławomira Ragana, który wykonał dekoracje.

WSPÓLNY POLONEZ DLA WOŚP

Absolutną nowością podczas Finału WOŚP w Warce było wspólne tańczenie Poloneza! Wszyscy, którzy chcieli przyłączyć się do tej bezprecedensowej akcji zebrali się o 16:00 na wareckim Rynku. Pojawili się wolontariusze wraz z opiekunami, grupy seniorów, wareccy biegacze, przedstawiciele współpracujących ze Sztabem firm, instytucji i organizacji – ludzie, dla których idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest słuszna i bliska sercu. Kilka minut po godz. 16 niemalże 200 osób zostało poprowadzonych przez warecką Policję ulicami Warki we wspólnym Polonezie. W rytm muzyki korowód przesuwał się ulicą Warszawską, a każdy uczestnik będąc pod wrażeniem wydarzenia uśmiechał się najszczerszym z uśmiechów.

W tym miejscu warecki Sztab WOŚP z szefową Kamilą Gostkowską składa serdeczne podziękowania dla wareckich Policjantów na czele z Anetą Ścisłowską i Moniką Zawadzką. Dziękujemy za tegoroczne zaangażowanie, pomoc przy realizacji pomysłów, a nade wszystko za obecność i wspólne granie!

ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Tradycyjnie o godz. 20:00 odbyło się „Światełko do nieba” na placu przy Dworku na Długiej zorganizowane przez grupę „WGR Cars” – zlot samochodów, wspólne zapalenie sztucznych ogni, dźwięk klaksonów i światła – był to wzruszający moment zakończenia finału. Na kilka sekund przed „Światełkiem” mieszkańcy Warki i okolic dowiedzieli się z jakim wynikiem kończy się 32. Finał WOŚP w Warce.

Dziękujemy grupie WGR Cars za ponowne włączenie się we wspólne granie i organizację „Światełka do nieba”.

Liczenie pieniędzy z puszek trwało do godz. 21. Wieczorem 28 stycznia w wareckim Sztabie ogłosiliśmy wynik 201 tys. zł! Jednak już dziś wiemy, że kwota jest większa! Czekamy na policzenie pieniędzy przez mBank oddział w Piasecznie oraz na opłacenie wszystkich aukcji.

Chcemy serdecznie podziękować wolontariuszom kwestującym z puszkami na ulicach Warki i okolic oraz wszystkim wpłacającym do puszek – to dzięki Wam ta zbiórka ma sens, Wy zaś, drodzy Wolontariusze, jesteście istotą tego wydarzenia i najbardziej rozpoznawalnym znakiem WOŚP! Dziękujemy wolontariuszom, którzy pomogli przy obsłudze dmuchańców (ZS im. I PLM „Warszawa” w Warce) oraz pracującym w Sztabie – jesteście wspaniali!

Organizatorzy i partnerzy działania Sztabu WOŚP w Warce:

Szef Sztabu – Kamila Gostkowska, Jan Marchocki, Wiktoria Szeląg, Anna Nadolna, Łukasz Podgórski, Andrzej Zaręba, Sławomir Ragan, Olga Górniewicz, Karolina Pacholczak, Karolina Parys, Bartek Gumienny, Kamila Gumienny, Przemek Gumienny, Ola Stańczak, Maciek Leszko.

Składamy podziękowania Danielowi Majewskiemu, który po zbiórce wspólnie z organizatorami przewiózł w bezpieczny sposób zebrane pieniądze do banku.

Partnerzy i Sponsorzy, ludzie o wielkim sercu:

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Grupa WGR Cars, Wiktoria Szeląg Fotografia, Meble Milano, Rynek Kawiarnia-Galeria, ASG AWT Warka, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Dwa Jabłka, Tuszyńscy – Miody z tradycjami, MARDI Sp. z o. o. / Optima, Piotr Wojtala – Dobre Alkohole, Sad-War Bernard Wojtala, Wartrans Dariusz Dworzyński, Chosa / Inspirowane Perfumy – Chodyra i Sadurski, Wodziński, Tech-Wand, Polimex Majewscy Sp. j. – Daniel Majewski, Auto u Brody – Michał Krajewski, Fresh Mazovia Consulting Sp. z o. o. – Maciej Majewski, Trans-MED. Dariusz Witkowski, Stacja Obsługi Samochodów – Igor Strzeżek, Paweł Strzeżek, Stańczyk – warecka szkoła jazdy, ArtSanit Sp. z o. o. , AutoMoto Warka, De-So Sowiński, Rowerologia – Marcin Ziemecki, Pracownia reklamy – Matlakowski.com, Elektryk s. c. – Robert Rosłaniec, Marcin Gostkowski, Megi-Plast, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce, Lifti Michał Gabler, Wolontariusze z Zespołu Szkół im. I PLM „Warszawa” w Warce, Cukiernia Kazana, Agro Queens, Kifato Polska, KS START Pułaski Warka, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi oraz koordynatorka grupy wolontariuszy Marzena Jankowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie oraz koordynatorka grupy wolontariuszy Marzena Jankowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie oraz koordynatorka grupy wolontariuszy Mariola Bienias, Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie oraz koordynatorka grupy wolontariuszy Iwona Sokołowska, Tomi – agencja reklamowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Przylocie, Wareckie Morsy, Centrum Sportu i Rekreacji, Grupa taneczna „Shining Cheers” oraz instruktorka Martyna Zdroik, Grupa hula-hoop „Skołowane dziewczyny” oraz instruktorka Karina Grzelewska, Animator ABC Dziecka, Miejska Orkiestra Dęta Moderato, Stowarzyszenie Made in Bończa, Szkolne koło wolontariatu działające przy SP nr 1 w Warce oraz koordynatorka Dorota Macioszek, Boroteka, Planeta Glamping, Przystanek Pilica, Edward Krupa, Hotel Pałac Mała Wieś, Studio tatuażu KYCZ, Promowa17, Stodoły Slow Krynica Zdrój, Warka Team 4×4, Ferment Garlic, Legia Training Center, Hotel Sielanka nad Pilicą, Hotel Chynów, Mikrowyprawy z Warszawy – Monika i Seweryn Masalscy, Laserowe Wariacje, Karolina Nowak, Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, U nas po staremu – Karolina Pacholczak, Ubezpieczenia od A do Z Sp. z o. o. Anna Michalik, Ulala Nail Spa Ewelina Brodzińska, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie , O bag, Chata Cioci Wandy, Selfie jewellery, ESTANCIA Biała Góra, Browar w Warce, Komisariat Policji w Warce, Klub motocyklowy Werwa Warka FG , Różane Aniołki, KGW „Wolanki” Wola Palczewska, Restauracja Albero, Restauracja Pacino , Restauracja Biesiadowo , Ozzy Bar , Bistro na Rogu, Folwark Bielskie, Mirabelkowe Zacisze, Kosmiczne Ranczo, Polski Spichlerz, JB Solutions, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, Ola nie maluje, Babka z ciachem, Sushi Yapa, Sela Herbals, Prima Auto, Prima Med., Nasza Tłocznia, Am-Kor Transport&Rent Łukasz Bartkowski, KGW Koniczynki – Konie, KGW Goszczyn, KGW Bończa, KGW Ale Laski!, KGW Dębnowolanki, KGW Gospochy Bony – Bądków, KGW Rembowianki, Addesigner.pl, Ando Med., Solution Baby Care, Hotel Rubin, Cukiernia Chełmińska, Wosh Wosh, Klub Sportowy WARKA, KGW Zalesianki, KGW w Rytomoczydłach, Sławomir Pietrzyk – Prezes Mazowieckiego ZPM, Kamil Witkowski prezes Radomskiego OZPN, KGW Boglewice, Cudawianki – KGW w Machcinie, Gospodarstwo Sadownicze – Barbara i Piotr Dłuscy, Dream Van Trans, Michał Buddabar fotografia, Mr.PolBee, Deltima Sp. z o. o. – Włodzimierz Przybylski, Studio Figura Grójec, Agata Miłka, Stowarzyszenie Regionu Grójeckiego – Motoverwa, KGW Falęcin

W przygotowanie ciast i innych słodkości do kawiarenki zaangażowali się:

Cukiernia Kazana, Anna Pawelec, Mariusz Włodarczyk, Justyna Makara, Irina Matiuk, Joanna Wodzińska, Renata Kęsik, Diana Zatorska, Małgorzata Pacholska, Andrzej Kęsik, Joanna Długaszek, Aleksandra Długaszek, Izabela Łuczak, Marta Wojtala, KGW „Ale Laski!”, Alina Majewska, Marta Jastrzębska, Anna Szeląg, Magdalena Sobiepanek, Nadia Wodzińska, Emilia i Zosia Bienias, Justyna Molak, Kamila Leszko, Klaudia Kowalczyk, KGW w Przylocie, Anna Zdroik, Stowarzyszenie Motoverwa, Rynek – Kawiarnia Galeria, Barbara Marchocka, Bożena Gostkowska, Dominika Gostkowska, Małgorzata Czerwińska, Elżbieta Sęk, Ewa Przybylska, Dorota Przybylska, KGW w Bończy.

Szef Sztabu WOŚP w Warce

Kamila Gostkowska

You may also like