Strona główna » To był piękny świąteczny koncert w Warce

To był piękny świąteczny koncert w Warce

przez Jabłonka
28 wyświetlenia

Mieszkańcy Warki rozpoczęli przedświąteczny czas wspaniałym wydarzeniem – w poniedziałek, 18 grudnia w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek pt. „Gwiazdo świeć, kolędo leć”.

Na początku prowadzący wydarzenie Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba zaprosił na scenę Burmistrza Warki – Dariusza Gizkę, przedstawicieli Samorządu Województwa Mazowieckiego – Wicemarszałka Rafała Rajkowskiego i Radnego Sejmiku Leszka Przybytniaka oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Warce – Iwonę Dąbrówkę. Z okazji 25-lecia działalności instytucji, została ona wyróżniona pamiątkowym medalem „Pro Masovia”, a świąteczny koncert był uroczystym rozpoczęciem wspólnego świętowania jubileuszu.
Następnie Burmistrz Warki oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego złożyli obecnym na koncercie najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.
Później już tylko muzyczna uczta – koncert napisany i zaaranżowany przez wybitnego kompozytora, pianistę i aranżera Włodzimierza Korcza. Na scenie pojawili się kolejno: kwartet smyczkowy Warsaw Opera Quartet w składzie: Marta Ziarko (wiolonczela), Elżbieta Porębska (altówka), Maksymilian Grzesiak (pierwsze skrzypce), Sławomir Talacha (drugie skrzypce), pianista Tomasz Krezymon (w zastępstwie za Włodzimierza Korcza, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w koncercie) oraz wokaliści – Alicja Majewska, Olga Bończyk i Łukasz Zagrobelny. Pośród kilku znanych kolęd zebrani usłyszeli przepiękne, nastrojowe i brawurowo wykonane pastorałki do tekstów najwybitniejszych polskich autorów, m.in. Ernesta Brylla, Wojciecha Młynarskiego, Magdaleny Czapińskiej czy ks. Jana Twardowskiego.
Dźwięki kolęd, świąteczny nastrój i wspólny śpiew – to było wspaniałe rozpoczęcie okresu Bożego Narodzenia!
Na zakończenie koncertu uczestnicy otrzymali upominek – jabłka od SPZOZ w Warce.
Organizatorzy koncertu: Samorząd Warki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
Koncert Świąteczny był częścią projektu „Powiat Grójecki – Stolica Kultury Mazowsza 2023”.
Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Zdjęcia – Rafał Donica. Pełna galeria zdjęć na www.warka24.pl/koncertswiateczny2023
Krótki film prezentujący to wydarzenia – www.tv.warka.pl/koncertswiateczny2023 

You may also like