Strona główna » ZMIANA NA STANOWISKU KOMENDANTA KOMISARIATU

ZMIANA NA STANOWISKU KOMENDANTA KOMISARIATU

przez Policja
43 wyświetlenia

Z dniem 9 lutego 2024 roku nastąpiła zmiana na stanowisku Komendanta Policji w Warce. Po ponad 32 latach służby asp. szt. Janusz Bogdański odszedł na emeryturę. Nowym Komendantem Policji w Warce został podinsp. Jarosław Janczewski, który wspólnie z podkom. Pawłem Słonecki będzie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Warka.

W dniu 9 lutego 2024 r. w Komisariacie Policji w Warce odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Warce przez asp. szt. Janusza Bogdańskiego, który odszedł na zasłużoną emeryturę. Kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i koledzy w towarzystwie Burmistrza Warki Pana Dariusza Gizki oraz Zastępcy Pani Teresy Knyzio, złożyli podziękowania za służbę asp. szt. Januszowi Bogdańskiemu, który pełnił służbę w Policji przez ponad 32 lata. Był doświadczonym i oddanym służbie funkcjonariuszem, który służył w pionie prewencji i kryminalnym, był Kierownikiem Posterunku Policji w Belsku Dużym, Nowym Mieście nad Pilicą i Komendantem Komisariatu Policji w Warce.

Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Wojciech Bednarski podziękował asp. szt. Januszowi Bogdańskiemu za lata profesjonalnej i oddanej mieszkańcom grójeczczyzny służby, życząc pomyślnej realizacji pasji i planów na emeryturze. 

Mł. insp. Wojciech Bednarski z dniem 10 lutego br. wprowadził zmianę kadrową na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Warce, ktorym będzie dowodził dotychczasowy Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podinsp. Jarosław Janczewski. Nowy Komendant zanim został Naczelnikiem, od początku służby czyli od 2003 r. związany był z warecką policją, gdzie realizował zadania pionu kryminalnego. 

Przypomnijmy, że od 10 stycznia 2024 r. w związku z odejściem ze służby kom. Pawła Lewandowskiego na emeryturę, obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Warce pełni podkom. Paweł Słonecki, który wcześniej realizował zadania na stanowisku Kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w grójeckiej komendzie i od początku służby związany był z pionem prewencji. 

Mł. insp. Wojciech Bednarski wyraził słowa uznania za dotychczasową służbę „nowych” Komendantów wareckiego komisariatu, życząc również samych sukcesów na nowych stanowiskach.

nadkom. Agnieszka Wójcik

You may also like