Strona główna » Wystawa „Z łagrów na Monte Cassino: Generał Anders i 2. Korpus Polski” w Kozienicach

Wystawa „Z łagrów na Monte Cassino: Generał Anders i 2. Korpus Polski” w Kozienicach

przez Redakcja GminaWarka.pl
50 wyświetlenia

19 kwietnia o godzinie 17.00 w kozienickim muzeum zaprezentowana zostanie nowa wystawa – „Z łagrów na Monte Cassino: Generał Anders i 2. Korpus Polski”. Na ekspozycji znajdzie się wystawa planszowa opracowana przez łódzki oddział IPN o takim samym tytule oraz liczne pamiątki wojskowe z kolekcji Roberta Michalaka. Są to m.in. mundury, elementy uzbrojenia, broń, przedmioty codziennego użytku, takie jak „żelazne racje” i zestawy do utrzymania higieny przez żołnierzy. Wernisażowi będzie towarzyszył pokaz grup GRH (Grupa Edukacji Historycznej Fundacji Niepodległości) oraz sprzętu wojskowego – Jeepa Willysa.

Wystawa została zorganizowana w związku z 80. rocznicą bitwy pod Monte Cassino.

Wejście do muzeum znajduje się od strony ul. Kochanowskiego.

You may also like