Strona główna » SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE W WARECKIM LICEUM

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE W WARECKIM LICEUM

przez Policja
36 wyświetlenia

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi różne formy wypoczynku. Liceum Ogólnokształcące w Warce gościło policjantów, z którymi młodzież rozmawiała o bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwo nad wodą, przepisy ruchu drogowego oraz używki to tylko niektóre tematy, jakie dzielnicowa z Warki st. asp. Aneta Ścisłowska poruszyła na spotkaniu z młodzieżą. Cykliczne rozmowy na ważne tematy pomagają przeciwdziałać demoralizacji młodych ludzi, a także budują więź pomiędzy funkcjonariuszami i społeczeństwem. Dzielnicowa zwróciła uwagę na kluczowe aspekty bezpiecznego wypoczynku nad wodą, takie jak korzystanie tylko ze strzeżonych kąpielisk i stosowanie się do poleceń ratowników. Ponadto młodzież przypomniała sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

W spotkaniu uczestniczył też mł. asp. Marcin Brzeziński wraz ze swoją podopieczną – suczką o imieniu Pogoda. Policjant opowiedział licealistom o odpowiedzialności – także za siebie nawzajem. Uczulał młodzież, że wybierając się gdzieś w grupie osób nie powinniśmy zostawiać nikogo samego. Następnie funkcjonariusz przybliżył słuchaczom zawód policjanta, zwłaszcza przewodnika psa. Niewątpliwie Pogoda skradła serca niejednego ucznia, być może ktoś z zauroczonych czworonożnym funkcjonariuszem zechce związać swoją przyszłość z mundurem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procedurze doboru przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i uzyskaj szczegółową wiedzę. Kiedy?

Poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 8:00 – 15:00

Wtorek w godz. 8:00 – 18:00

Więcej informacji na temat procedury doboru do służby w Policji znajdziesz tu https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/praca/sluzba-w-policji oraz tutaj http://bip.mazowiecka.policja.gov.pl/KWR/sluzba-w-policji

mł. asp. Agata Sławińska

You may also like