Strona główna » Rekordowe wsparcie unijne dla Mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych

Rekordowe wsparcie unijne dla Mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych

przez Redakcja GminaWarka.pl
14 wyświetlenia

Mazowieckie Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) otrzymują rekordowe wsparcie z funduszy unijnych. Dzięki programowi Fundusze Europejskie dla Mazowsza, do jednostek trafi 188 nowoczesnych wozów strażackich. Zarząd województwa przyznał na ten cel kwotę 253 milionów złotych. Umowy z władzami Jasieńca, Chynowa, Warki i Goszczyna zostaną podpisane przez marszałka Adama Struzika oraz wicemarszałka Rafała Rajkowskiego.

W spotkaniu, które odbędzie się w piątek, wezmą udział również przedstawiciele wojewódzkiej rady – Leszek Przybytniak oraz Monika Tchórznicka, zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. Wsparcie dla OSP z powiatu grójeckiego to ponad 6,6 miliona złotych.

Wydarzenie uświetni prelekcja eksperta Komisji Europejskiej, prof. Jana Barczy, oraz sceniczne czytanie fragmentów „Konstytucji dla Europy” według scenariusza Olgierda Łukaszewicza.

Dzięki unijnym środkom, ochotnicze straże pożarne z całego województwa będą mogły dokonać zakupu nowoczesnych pojazdów. Umowy na wsparcie dla jednostek z powiatu grójeckiego przewidują zakup czterech nowych wozów strażackich. Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości oraz Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.

You may also like