Strona główna » Protest rolników – Utrudnienia na DK50

Protest rolników – Utrudnienia na DK50

przez Redakcja GminaWarka.pl
46 wyświetlenia

Dzisiaj, na rondzie w Sobiekursku, rozpoczął się protest rolników, których głos dotychczas pozostawał niesłyszany. Informację o wydarzeniu przekazała Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, która jednocześnie apeluje do kierowców ciężarówek o korzystanie z wyznaczonych objazdów.

Policjanci, starając się utrzymać płynność ruchu, zalecają kierowanie się na wyznaczone trasy: na węźle Góra Kalwaria kierowcy powinni skierować się na drogę krajową nr 79 w kierunku Piaseczna, a następnie w Piasecznie skręcić w lewo na drogę wojewódzką nr 721 w kierunku obwodnicy Warszawy.

Nie należy zapominać, że protest rolników w Polsce trwa już od 9 lutego. Wśród postulatów strajkujących znajduje się m.in. wstrzymanie importu towarów rolnych z Ukrainy oraz postulaty dotyczące tempa wprowadzania celów klimatycznych Zielonego Ładu UE.

Rolnicy nie ustępują w walce o swoje prawa i zapowiedzieli kontynuację ogólnopolskiego strajku we wtorek, 20 lutego. Utrudnienia w ruchu występują w wielu miejscach w Polsce, a ich celem jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację polskiego rolnictwa oraz konieczność uwzględnienia głosu rolników w procesie podejmowania decyzji dotyczących branży.

You may also like