Strona główna » Ogólnopolski Konkurs „Policjant, który mi pomógł” – Wyróżnij Wyjątkowych Funkcjonariuszy

Ogólnopolski Konkurs „Policjant, który mi pomógł” – Wyróżnij Wyjątkowych Funkcjonariuszy

przez Redakcja GminaWarka.pl
65 wyświetlenia

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji z radością ogłasza ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie postaw i umiejętności policjantów, którzy osobiście zaangażowali się w pomoc osobom krzywdzonym, w tym doznającym przemocy domowej.

Idea Konkursu

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy wyróżniają się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą oraz umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym. To inicjatywa, która pozwala na społeczną ocenę podejmowanych działań przez polską Policję i stanowi wyjątkowe wyróżnienie dla nominowanego policjanta.

Dlaczego Warto Brać Udział?

Zaangażowanie w działania na rzecz pomocy osobom krzywdzonym nie tylko kształtuje pozytywny wizerunek Policji w społeczeństwie, ale również zasługuje na szczególne wyróżnienie i uznanie. Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu jest dowodem uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Jak Zgłosić Kandydata?

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać każda osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Konkursu są dostępne na stronie internetowej konkursu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 maja 2024 r. Formularze zgłoszeniowe prosimy przesyłać na adres e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl. Zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej Policji: Regulaminy i formularze.

Komisja Konkursowa

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Podczas wyłaniania laureatów szczególnie brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, które są krzywdzone.

Podsumowanie

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zgłaszania kandydatów do ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jest to doskonała okazja, aby wyróżnić i docenić pracę policjantów, którzy zaangażowali się w pomoc osobom krzywdzonym i doznającym przemocy domowej. Wspólnie możemy podkreślić wagę ich działalności i podziękować za ich zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

You may also like