Strona główna » Inspirujące inicjatywy ekologiczne młodzieży na festiwalu aktywności EKO

Inspirujące inicjatywy ekologiczne młodzieży na festiwalu aktywności EKO

przez Redakcja GminaWarka.pl
19 wyświetlenia

Festiwal Aktywności EKO, który odbył się 12 stycznia 2024 roku w Liceum im. Piotra Wysockiego w Warce, był miejscem, gdzie młodzi pasjonaci ekologii mieli okazję zaprezentować swoje autorskie projekty. Organizowane w ramach projektu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – LOkalnie EkoLOgiczni, wydarzenie miało na celu nie tylko podsumowanie działań prowadzonych w ramach programu, ale także dało młodym ludziom platformę do dzielenia się swoimi innowacyjnymi pomysłami.

Grupy uczniów z klas 2a, 2b oraz 2c przez kilka miesięcy angażowały się w prace nad Inicjatywami Ekologicznymi. Dzięki wsparciu i kierownictwu Stowarzyszenia W.A.R.K.A., pod okiem animatorek Agnieszki Kowalskiej-Pastuszek, Anny Żelazowskiej-Kosiorek oraz Anny Makowskiej, młodzi ludzie mogli rozwijać swoje pomysły i przekładać je na działania praktyczne.

Podczas festiwalu młodzież zaprezentowała różnorodne projekty, w tym przepisnik kuchni zero waste, mural przedstawiający zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz pokaz mody z ubraniami z „lumpeksu”. Ponadto, odbyła się debata na temat aktywności młodzieży i jej roli w społeczeństwie, podczas której omówiono zalety zaangażowania społecznego oraz korzyści płynące z aktywności społecznej.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dodatkowo, młodzi ludzie mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których mogli rozwijać swoje umiejętności, tworząc ekologiczne torby oraz eksperymentując z kuchnią eko. Festiwal Aktywności EKO był więc nie tylko okazją do prezentacji autorskich projektów, ale także platformą inspiracji i nauki dla młodych ekologów.

You may also like