10.6 C
Warka
wtorek, 27 września, 2022

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Nowa wystawa czasowa w Muzeum w Warce

 „Ramię krzep - Ojczyźnie służ” 16 września 2022 r. w Muzeum mi. Kazimierza Pułaskiego w  Warce odbędzie się uroczyste...

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...

Narodowe Czytanie 2022

3 września po raz jedenasty odbyła się w całej Polsce akcja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Starosta...

5 września ruszą zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej

5 września 2022 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” rusza z zapisami na zajęcia dodatkowe w roku...

Narodowe Czytanie 2022 w Warce

W dniu 3 września o godz. 15.00, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Narodowe Czytanie’’.
- Reklama -

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs piosenki poetyckiej i turystycznej. Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się jego trzecia edycja. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 11 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a wezmą w nich udział:

Bez Zgrzytu (Milanówek)

Zespół funkcjonuje od 9 lat. Gra muzykę autorską z gatunku poezji śpiewanej z elementami rocka, bluesa i jazzu. Założycielem, kompozytorem muzyki jest Jacek Łocz, teksty piosenek piszą Jacek Łocz i Hanna Łocz. Zespół występuje na różnych festiwalach: „Festiwal im. Wojtka Belona”, „Bazuna”, „Festiwal im. Jonasza Kofty”, „SpłyWarka” i „Wrzosowisko”,”Oppa”, „Nocnik”, „Bakcynalia”, gra również koncerty. W grudniu 2020 r. zespół nagrał debiutancką płytę „Zawołaj mnie”. W składzie zespołu: Jacek Łocz – wokal, gitara elektroakustyczna, Hanna Kobylańska – wokal, bas, Krzysztof Żurek – instrumenty klawiszowe.

Igły i liście (Piaseczno)

Jesteśmy grupą przyjaciół, która wiosną ubiegłego roku postanowiła założyć zespół… Wywodzimy się z różnych muzycznych środowisk, od jazzu i bluesa przez szanty po hardcore punk, jednak zauroczeni zielonością Krainy Łagodności postanowiliśmy wspólnie podążać jej zielonymi, muzycznymi ścieżkami.

Mariusz Dekiel (Kielce)

Jestem autorem, kompozytorem i wykonawcą pieśni bólu i radości, które niekiedy grywam przed ludźmi. Najczęściej odbywa się to na festiwalach piosenki autorskiej, kabaretowej, poezji śpiewanej, wodniackiej i jakiej tylko organizatorzy są w stanie wymyślić, a także na recitalach autorskich. Po festiwalach (m.in. SMAK w Myśliborzu, OPPA, Bazuna, YAPA, giełda w Szklarskiej Porębie, OSPA, Sandłicz, Szantomierz, itd.) i otrzymaniu pewnej ilości nagród (np. Hebanowy Szczebel do Kariery, Świętokrzyski Scyzoryk, Niezatapialny ponton z krzemienia pasiastego, Biały Stefan, gratisowa piesza wycieczka po Pustyni Błędowskiej) przyszedł czas na podsumowanie mojej działalności w postaci płyty „Ślad po człowieku”, wydanej własnymi siłami, co uważam za największy sukces. Oczywiście oprócz tego, że przynajmniej niektóre z moich piosenek podobają się słuchaczom.

Maryleen (Kędzierzyn-Koźle)

Zespół grający akustycznie autorskie piosenki z pogranicza poezji śpiewanej, jazzu oraz bluesa. We wrześniu 2019 r. otrzymała II miejsce na XXXII Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”, w maju 2022 I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki im. W. Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju, w czerwcu 2022 III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na Kamieniach” w Bytomiu w czerwcu 2022. Wiosną 2020 r. ukazała się ich debiutancka płyta „Odpowiedź znajdziesz w sobie”.

Pod Prąd (Włocławek)

Zespół powstał w 2015 r. Od początku gramy i śpiewamy własny repertuar. Gramy to, co nam w duszy gra. Na naszym koncie są dwie płyty – ,,Sprawy damsko-męskie” wydane w 2019 r. i  ,,Droga” wydana w 2021 r. Braliśmy udział w XXXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej ,,Bakcynalia” w Lublinie, 54. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej, gdzie otrzymaliśmy nominację do udziału w tegorocznej Bazunie, IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej ,,Przy kominku” w Kielcach, gdzie zajęliśmy III miejsce, OSPPT Yapa 2022 ,,Daleko od domu”- otrzymaliśmy tam nagrodę Biały Stefan Studenckiego Radia ,,Żak” i zaproszenie do udziału w 14. Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej ,,Danielka” 2022.

Vis a Vis (Nowy Sącz)

Duet grający od prawie pięciu lat grając muzykę autorską oraz szeroko pojętej krainy łagodności. Duet wydał wspólnie dwie płyty-obecnie pracuje nad trzecim krążkiem. Laureaci Grand Prix Festiwalu im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju. Duet pochodzi z Nowego Sącza.

Z dna szuflady (Siemianowice Śląskie)

Korzenie dna Szuflady sięgają początku XX w., kiedy jeździliśmy po przeglądach w południowej Polsce, niejednokrotnie z sukcesami (m in. Festiwal Bieszczadzkie Anioły, Złoty liść w Siemianowicach, OKR, Turniej Poezji w Pałacu Kultury Zagłębia). Po tym jak sekcja smyczkowa uciekła z kraju działalność została ograniczona do aktywności streetartowej. Na początku 2022 powołałem do życia projekt #duetlirycznomakabryczny w ramach którego koncertujemy w różnych miejscach kraju. Z każdym miesiącem przybywa materiału, więc następnym krokiem będzie selekcja i zamknięcie się w studio.

Zbigniew Żuk (Brwilno)

Piosenki piszę od 12 roku życia. Dzieje się tak dzięki nieustannej życzliwości serdecznych znajomych Weny i Talentu, którzy wciąż o mnie pamiętają. Swoją twórczość nazywam Sokiem z Żuka gdyż za każdym razem kiedy tworzę lub występuję, wyciskam wszystko co we mnie najlepsze. Od 18 lat biegam ultramaratony. Bieganie… to moja medytacja. Podczas biegu załatwiam wszystkie ważne sprawy, a także piszę kolejne piosenki. Mam za sobą udział w: Festiwalu Anny Treter Korowód Piosenki Autorskiej ,,Piosenkarnia”, udział w Festiwalu ,,Przy Kominku” w Kielcach gdzie zostałem wyróżniony za kompozycje, udział w Przeglądzie Piosenki Autorskiej Strojne w Biel w Lublinie na którym zdobyłem pierwszą nagrodę i nagrodę Publiczności, udział w XVOPPT NOCNIK 2021 w którym zdobyłem pierwsze miejsce, udział w 54. Giełdzie Piosenki Studenckiej, na której zostałem wyróżniony w kategorii Najlepszy Wykonawca.

Peron Wędrowny (Tupadły, gmina Inowrocław)

Zespół rodzinny. Pozostałość po pandemii. Wyśpiewujemy kujawskich poetów i zamiłowanie do kolei. Laureat kilku konkursów.

Sweterek (Warszawa)

To spontaniczny mazowiecki projekt pełen radości i miłości. Założyli go w styczniu 2020 roku Łukasz Welenc – wokalista i były perkusista obracający się wokół warszawskiej sceny koncertowej oraz Agnieszka Pałka – wokalistka Studia Słowa i Piosenki w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie. Zespół wykonuje akustyczne piosenki utrzymane w stylu retro oraz, zarówno te znane, jak i trochę już zapomniane przeboje takich wykonawców, jak Andrzej i Eliza, Anna Jantar, czy Karolina Kozak. W ich muzyce pobrzmiewa ciepła nuta delikatności i subtelności. Od roku 2021 zespół tworzy autorski materiał, w stylistyce poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i szeroko rozumianej alternatywy. Zespół wystąpił w zeszłorocznej dziewiątej edycji SpłyWarki, otrzymując wyróżnienie.

TRIOdoKWARTETU (Milanówek)

Projekt muzyczny założony w 2019 roku przez czwórkę przyjaciół, którzy po zjedzeniu przysłowiowej beczki soli na pokładzie Latającego Dywanu, postanowili zejść na ląd w poszukiwaniu nowych smaków. Ich doświadczenie pozwoliło połączyć korzenne nuty basowe z bogactwem gitary akustycznej, a niekiedy gorzkie teksty doprawić słodyczą fletu, lub pikantną gitarą elektryczną. Wspólna pasja do odkrywania stanowi sens ich dzisiejszej obecności na scenie. Zespół ma za sobą koncerty estradowe i koncerty w Radiu Łódź i Radiu Gdańsk. W 2021 roku została wydana pierwsza płyta pt. „NIE,BO”.

X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” została objęta:

Patronatem honorowym przez:

 • Marszałka woj. Mazowieckiego Adama Struzika
 • Starostę Powiatu Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka
 • Burmistrza Warki Dariusza Gizkę

Patronatem medialnym przez:

 • Radio Ostrowiec
 • Echo Dnia Radom
 • Gazeta „Jabłonka”
 • Gazeta „Nowe dni”
 • Gazeta „Kurier warecki”
 • Portal Warka24.pl
 • Portal Grójec24.net
 • Portal GminaWarka.pl

Organizatorami SpłyWarki są: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, lokalnych artystów: Leszka Owczarczyka i Dariusza Rączkę;

Współorganizatorami: Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Kemping nad Pilicą, Restauracja FUM;

Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Starostwa Powiatowego w Grójcu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...

5 września ruszą zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej

5 września 2022 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” rusza z zapisami na zajęcia dodatkowe w roku...

Narodowe Czytanie 2022 w Warce

W dniu 3 września o godz. 15.00, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Narodowe Czytanie’’.

Uczcijmy pamięć poległych w II wojnie światowej

1 września 1939 roku rozpoczęła się najbardziej krwawa wojna. Wojna, w której zginęło od 50 do 78 milionów osób…

Nowym wiaduktem nad torami w Warce kierowcy pojadą jesienią

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią kolejową Warszawa - Radom nowy wiadukt drogowy. Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ulicy...

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -