16 C
Warka
piątek, 27 maja, 2022
- Reklama -
- Reklama -

Znamy uczestników II edycji konkursu „SpłyWarka”

Przeczytaj także

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...

Dzień Dziecka na wareckim rynku… „Podróż po Europie”!

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 29 maja na wareckim rynku w...

Wiosenny „Dobry wieczór”

W piątek 20 maja o godz. 19:00 w Dworku na Długiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Dobry Wieczór”, podczas którego będziemy...

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2022 roku organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS.Skorzystać z nich mogą...

Konkurs plastyczny „Moja pocztówka z Europy”

Zbliża się lato. Dzieci zaczynają wspominać ostatnie wyjazdy i wspólnie z rodzicami planują kolejne. Zachęcamy dzieci i młodzież do...
- Reklama -

24 lipca odbędzie się już IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs piosenki poetyckiej i turystycznej. Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się jego druga edycja. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 11 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a wezmą w nich udział:

Aleksandra Niedziałek 

Repertuar który wykonuje to fuzja bluesa, folku i poezji śpiewanej. W 2018 roku zdobyła 2 miejsce na festiwalu piosenki turystycznej „Nocnik” w Łęczycy. Ukochanym poetą artystki jest Edward Stachura, często sięga także po repertuar Józefa Czechowicza oraz własny.

Bez Zgrzytu 

Zespół pochodzi z Milanówka i funkcjonuje od 7 lat. Gra muzykę autorską z gatunku poezji śpiewanej z elementami rocka, bluesa i jazzu. Założycielem, kompozytorem muzyki i autorem tekstów jest Jacek Łocz, który przez wiele lat grał w legendarnym zespole „Trapiści” z Podkowy Leśnej . Zespół jest jest laureatem festiwali m.in. „Bazuna”, „Wrzosowisko”. W grudniu 2020 r. zespół nagrał debiutancką płytę „Zawołaj mnie”. Skład zespołu: Jacek Łocz, Hanna Łocz, Piotr Koper, Krzysztof Żurek, Mirek Bohdan.

Igły i liście

Grupa muzyków, którzy podążając dotąd różnymi muzycznymi ścieżkami, od jazzu przez bluesa po szanty czy nawet hardcore punk, spotkała się wiosną tego roku u wrót „Krainy Łagodności” i zachwycona jej zeilonością postanowiła od tego momentu poznawać ją razem. Jako młoda formacja zadebiutowała podczas tegorocznej „Bazuny na drutach” gdzie uhonorowana została wyróżnieniem. Skład zespołu: Patryk Kula, Maciej Nestorowicz, Rafał Krukowski-Biczyk, Kaja Szwarc-Śpiewak.

Mariusz Dekiel

Autor, kompozytor i wykonawca pieśni bólu i radości, które niekiedy grywa przed ludźmi. Najczęściej odbywa się to na festiwalach piosenki autorskiej, kabaretowej, poezji śpiewanej, wodniackiej i jakiej tylko organizatorzy są w stanie wymyślić, a także na recitalach autorskich. Po festiwalach (m.in. SMAK w Myśliborzu, OPPA, Bazuna, YAPA, giełda w Szklarskiej Porębie, OSPA, Sandłicz, Szantomierz, Festiwal Piosenki Dołującej, itd.) i otrzymaniu pewnej ilości nagród (np. Świętokrzyski Scyzoryk, Niezatapialny ponton z krzemienia pasiastego, Biały Stefan, gratisowa piesza wycieczka po Pustyni Błędowskiej) przyszedł czas na podsumowanie działalności w postaci płyty „Ślad po człowieku”, wydanej własnymi siłami, co artysta uważa za największy sukces. Oczywiście oprócz tego, że przynajmniej niektóre z jego piosenek podobają się słuchaczom.

Maryleen

Zespół z Kędzierzyna-Koźla grający akustycznie muzykę autorską z pogranicza poezji śpiewanej z elementami jazzu i bluesa. Kompilacja tych trzech elementów podkreśla ich niepowtarzalny styl. Grupa istnieje od 2017 roku, kiedy to wokalistka Ewelina Mihułka i gitarzysta Henryk Vogt nawiązali współpracę twórczą w zakresie pisania piosenek (Ewelina teksty, Heniek muzykę). Pomysł na zespół padł spontanicznie i był naturalnym dalszym etapem po zgromadzeniu się kolekcji świeżych wspólnych utworów. Po niedługim czasie dołączył także do zespołu basista Radosław Góra. Grupa we wrześniu 2019 roku otrzymała II miejsce w XXXII Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”. Zespół wiosną 2020 roku nagrał swoją pierwszą płytę „Odpowiedź znajdziesz w sobie”. W sierpniu 2020 (po „Gitariadzie” będącym ostatnim wspólnym koncertem) z zespołu odchodzi Radek Góra i jego miejsce zajmuje inny kędzierzyński basista Jarosław Malajka. Skład zespołu: Ewelina Mihułka – wokal, teksty, muzyka, Henryk Vogt –  gitara, muzyka, Jarosław Malajka – gitara basowa.

Oskar Mir & Milito

Duet gra avantpop. Poznali się w trakcie programu „Tak brzmi miasto: Inkubator” w roku 2020. Od tamtej pory wspierają swoje indywidualne projekty wzajemną serdecznością i obecnością na scenie. Muzyka bardzo silnie oparta na śpiewie. Milito gra muzykę o męskiej wrażliwości, a Oskar Mir pisze o sprawach dotyczących wewnętrznej werwy i entuzjazmu.

Roman Tkaczyk 

Muzyk pochodzący z mazurskich Mikołajek. Od 2019 roku sukcesywnie uczestniczy w przeglądach piosenki turystycznej, żeglarskiej czy poezji śpiewanej, m.in. „Nocnik”, „Przy kominku”, „Bazuna”, „Bakcynalia”, „YAPA”, „Shanties”. Twórczość to połączenie nastrojowej gitary akustycznej z ciekawymi aranżacjami własnych utworów do słów Bartosza Grabowskiego.

Ruina Bar

Muzykujący kolektyw zainicjowany w przypływie pandemicznej energii twórczej przez Piotra Jakubowskiego, do którego dołączyła Zofia Wieczorek jako gwiazda wieczorna, a następnie paru innych przyjaznych ludzików. Członkowie zespołu uznają ideę podziału muzyki na gatunku za nieco już zdeaktualizowaną, grają swoje autorskie piosenki (coś na kształt alternatywnego soft-rocka z domieszkami strach wiedzieć czego). Wierzą w klimatyczne melodie, nieoczywiste struktury harmoniczne i teksty, które zahaczają o poezję. Z lubością grzebią w emocjach ludzkich.

Sweterek

To spontaniczny mazowiecki projekt pełen radości i miłości. Założyli go w styczniu 2020 roku Łukasz Welenc – wokalista i były perkusista obracający się wokół warszawskiej sceny koncertowej oraz Agnieszka Pałka – wokalistka Studia Słowa i Piosenki w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie. Zespół wykonuje akustyczne piosenki utrzymane w stylu retro oraz, zarówno te znane, jak i trochę już zapomniane przeboje takich wykonawców, jak Andrzej i Eliza, Anna Jantar, czy Karolina Kozak. W ich muzyce pobrzmiewa ciepła nuta delikatności i subtelności. Od roku 2021 zespół zaczął pracować na autorskim materiałem, utrzymanym w podobnej stylistyce co covery. Skład zespołu: Łukasz Welenc, Agnieszka Pałka, Joanna Świerżewska, Emil Milewski, Marcin Molski, Gabriel Masiorowski.

Wojciech Socha

Z piosenką związany jest od dawna. Na co dzień pracuje w Radiu Ostrowiec, prowadzi audycję „Synkopa Słowa”, która poświęcona jest piosence literackiej. Bywał na festiwalach w Busku Zdroju, Jędrzejowie, Radzyniu Podlaskim. Gra koncerty przy okazjach różnych wydarzeń kulturalnych. Wydał dwie płyty, a także pozycje książkowe (m.in. tomik poezji). Opiekuje się sceną „Na złamanej desce” w Bałtowie, na której prezentowana jest piosenka poetycka.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone o godz. 17 na Kempingu nad Pilicą.

Więcej o Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka dowiedz się na stronie www.splywarka.pl

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...

Dzień Dziecka na wareckim rynku… „Podróż po Europie”!

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 29 maja na wareckim rynku w...

Konkurs plastyczny „Moja pocztówka z Europy”

Zbliża się lato. Dzieci zaczynają wspominać ostatnie wyjazdy i wspólnie z rodzicami planują kolejne. Zachęcamy dzieci i młodzież do...

Wracają „Wieczory z Kulturą” – Jacek Bończyk zaśpiewa w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościli w Warce Jacka...

Jarmark Wielkanocny na wareckim Rynku

10 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godzinach 10 – 15 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza na warecki rynek na Jarmark Wielkanocny.

BAZA WIEDZY O WARCE dostępna online

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uruchomiło przez Internet BAZĘ WIEDZY O WARCE. Do tej pory była ona dostępna jedynie na wystawie stałej „Warka...

AKADEMIA POLONIJNA – spotkanie z dr hab. Tomaszem Pudłockim

W ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA zapraszamy Państwa na spotkanie zdr hab. Tomaszem Pudłockim, prof. UJpt. POLONIJNE WRAŻENIA Z WYJAZDÓW DO POLSKI Z...

W marcu „Idę do kina” – objazdowe kino w Warce

25 marca (piątek) do Sali OSP w Warce po raz kolejny zawita profesjonalne kino z najnowszymi propozycjami filmowymi. Projekcje rozpoczniemy od darmowych pokazów...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -