12 C
Warka
piątek, 15 października, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Znamy uczestników II edycji konkursu „SpłyWarka”

Przeczytaj także

Dzień Kazimierza Pułaskiego – relacja

8 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zorganizowało Dzień Kazimierza Pułaskiego. W piękne piątkowe popołudnie, zgromadziliśmy się pod pomnikiem patrona muzeum aby...

PRZEGLĄD 2021. Twórczość artystyczna Warki

W roku obchodów 700-lecia Warki, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na wystawę Przegląd 2021. Twórczość artystyczna Warki na 700-lecie miasta. Prezentujemy prace 17...

700 lat Warki… Stanisław Marciniak – kolejna ważna postać w „Panteonie Bohaterów Warki”

Jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce to okazja aby przypomnieć wspaniałych ludzi budujących historię miasta przez wieki. Z tej okazji w...

Dzień Kazimierza Pułaskiego 2021

8 października zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego. Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

24 lipca odbędzie się już IX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs piosenki poetyckiej i turystycznej. Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się jego druga edycja. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 11 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, a wezmą w nich udział:

Aleksandra Niedziałek 

Repertuar który wykonuje to fuzja bluesa, folku i poezji śpiewanej. W 2018 roku zdobyła 2 miejsce na festiwalu piosenki turystycznej „Nocnik” w Łęczycy. Ukochanym poetą artystki jest Edward Stachura, często sięga także po repertuar Józefa Czechowicza oraz własny.

Bez Zgrzytu 

Zespół pochodzi z Milanówka i funkcjonuje od 7 lat. Gra muzykę autorską z gatunku poezji śpiewanej z elementami rocka, bluesa i jazzu. Założycielem, kompozytorem muzyki i autorem tekstów jest Jacek Łocz, który przez wiele lat grał w legendarnym zespole „Trapiści” z Podkowy Leśnej . Zespół jest jest laureatem festiwali m.in. „Bazuna”, „Wrzosowisko”. W grudniu 2020 r. zespół nagrał debiutancką płytę „Zawołaj mnie”. Skład zespołu: Jacek Łocz, Hanna Łocz, Piotr Koper, Krzysztof Żurek, Mirek Bohdan.

Igły i liście

Grupa muzyków, którzy podążając dotąd różnymi muzycznymi ścieżkami, od jazzu przez bluesa po szanty czy nawet hardcore punk, spotkała się wiosną tego roku u wrót „Krainy Łagodności” i zachwycona jej zeilonością postanowiła od tego momentu poznawać ją razem. Jako młoda formacja zadebiutowała podczas tegorocznej „Bazuny na drutach” gdzie uhonorowana została wyróżnieniem. Skład zespołu: Patryk Kula, Maciej Nestorowicz, Rafał Krukowski-Biczyk, Kaja Szwarc-Śpiewak.

Mariusz Dekiel

Autor, kompozytor i wykonawca pieśni bólu i radości, które niekiedy grywa przed ludźmi. Najczęściej odbywa się to na festiwalach piosenki autorskiej, kabaretowej, poezji śpiewanej, wodniackiej i jakiej tylko organizatorzy są w stanie wymyślić, a także na recitalach autorskich. Po festiwalach (m.in. SMAK w Myśliborzu, OPPA, Bazuna, YAPA, giełda w Szklarskiej Porębie, OSPA, Sandłicz, Szantomierz, Festiwal Piosenki Dołującej, itd.) i otrzymaniu pewnej ilości nagród (np. Świętokrzyski Scyzoryk, Niezatapialny ponton z krzemienia pasiastego, Biały Stefan, gratisowa piesza wycieczka po Pustyni Błędowskiej) przyszedł czas na podsumowanie działalności w postaci płyty „Ślad po człowieku”, wydanej własnymi siłami, co artysta uważa za największy sukces. Oczywiście oprócz tego, że przynajmniej niektóre z jego piosenek podobają się słuchaczom.

Maryleen

Zespół z Kędzierzyna-Koźla grający akustycznie muzykę autorską z pogranicza poezji śpiewanej z elementami jazzu i bluesa. Kompilacja tych trzech elementów podkreśla ich niepowtarzalny styl. Grupa istnieje od 2017 roku, kiedy to wokalistka Ewelina Mihułka i gitarzysta Henryk Vogt nawiązali współpracę twórczą w zakresie pisania piosenek (Ewelina teksty, Heniek muzykę). Pomysł na zespół padł spontanicznie i był naturalnym dalszym etapem po zgromadzeniu się kolekcji świeżych wspólnych utworów. Po niedługim czasie dołączył także do zespołu basista Radosław Góra. Grupa we wrześniu 2019 roku otrzymała II miejsce w XXXII Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”. Zespół wiosną 2020 roku nagrał swoją pierwszą płytę „Odpowiedź znajdziesz w sobie”. W sierpniu 2020 (po „Gitariadzie” będącym ostatnim wspólnym koncertem) z zespołu odchodzi Radek Góra i jego miejsce zajmuje inny kędzierzyński basista Jarosław Malajka. Skład zespołu: Ewelina Mihułka – wokal, teksty, muzyka, Henryk Vogt –  gitara, muzyka, Jarosław Malajka – gitara basowa.

Oskar Mir & Milito

Duet gra avantpop. Poznali się w trakcie programu „Tak brzmi miasto: Inkubator” w roku 2020. Od tamtej pory wspierają swoje indywidualne projekty wzajemną serdecznością i obecnością na scenie. Muzyka bardzo silnie oparta na śpiewie. Milito gra muzykę o męskiej wrażliwości, a Oskar Mir pisze o sprawach dotyczących wewnętrznej werwy i entuzjazmu.

Roman Tkaczyk 

Muzyk pochodzący z mazurskich Mikołajek. Od 2019 roku sukcesywnie uczestniczy w przeglądach piosenki turystycznej, żeglarskiej czy poezji śpiewanej, m.in. „Nocnik”, „Przy kominku”, „Bazuna”, „Bakcynalia”, „YAPA”, „Shanties”. Twórczość to połączenie nastrojowej gitary akustycznej z ciekawymi aranżacjami własnych utworów do słów Bartosza Grabowskiego.

Ruina Bar

Muzykujący kolektyw zainicjowany w przypływie pandemicznej energii twórczej przez Piotra Jakubowskiego, do którego dołączyła Zofia Wieczorek jako gwiazda wieczorna, a następnie paru innych przyjaznych ludzików. Członkowie zespołu uznają ideę podziału muzyki na gatunku za nieco już zdeaktualizowaną, grają swoje autorskie piosenki (coś na kształt alternatywnego soft-rocka z domieszkami strach wiedzieć czego). Wierzą w klimatyczne melodie, nieoczywiste struktury harmoniczne i teksty, które zahaczają o poezję. Z lubością grzebią w emocjach ludzkich.

Sweterek

To spontaniczny mazowiecki projekt pełen radości i miłości. Założyli go w styczniu 2020 roku Łukasz Welenc – wokalista i były perkusista obracający się wokół warszawskiej sceny koncertowej oraz Agnieszka Pałka – wokalistka Studia Słowa i Piosenki w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie. Zespół wykonuje akustyczne piosenki utrzymane w stylu retro oraz, zarówno te znane, jak i trochę już zapomniane przeboje takich wykonawców, jak Andrzej i Eliza, Anna Jantar, czy Karolina Kozak. W ich muzyce pobrzmiewa ciepła nuta delikatności i subtelności. Od roku 2021 zespół zaczął pracować na autorskim materiałem, utrzymanym w podobnej stylistyce co covery. Skład zespołu: Łukasz Welenc, Agnieszka Pałka, Joanna Świerżewska, Emil Milewski, Marcin Molski, Gabriel Masiorowski.

Wojciech Socha

Z piosenką związany jest od dawna. Na co dzień pracuje w Radiu Ostrowiec, prowadzi audycję „Synkopa Słowa”, która poświęcona jest piosence literackiej. Bywał na festiwalach w Busku Zdroju, Jędrzejowie, Radzyniu Podlaskim. Gra koncerty przy okazjach różnych wydarzeń kulturalnych. Wydał dwie płyty, a także pozycje książkowe (m.in. tomik poezji). Opiekuje się sceną „Na złamanej desce” w Bałtowie, na której prezentowana jest piosenka poetycka.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone o godz. 17 na Kempingu nad Pilicą.

Więcej o Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej SpłyWarka dowiedz się na stronie www.splywarka.pl

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -