26.3 C
Warka
czwartek, 13 sierpnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Zapisz się na zajęcia artystyczno-edukacyjne w „Dworku na Długiej”

Przeczytaj także

DROGA KONIECZNA

Każdy z nas chciałby mieć swój „kawałek ziemi”, na którym mógłby zbudować  dom i mieszkać szczęśliwie z założoną rodziną. Co w sytuacji...

,,Letnia strefa muzyki’’ w parku w Winiarach

Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na niedzielny koncert pod gołym niebem! W ramach projektu realizowanego z Funduszu Społecznego...

Zamknięcie przejazdów kolejowych w Warce w dniach 5-7 sierpnia 2020

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi zamknięciu ulegną dwa przejazdy kolejowe w Warce W terminie:05.08.2020 od godz. 20:30 -...

Kolejny raz nagroda dla Muzeum Pułaskiego

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny zostało docenione przez Kapitułę konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba”.  Tym razem, w...

SZYBKIE ZATRZYMANIE SPRAWCÓW ROZBOJU

Już kilkanaście minut po otrzymaniu informacji o rozboju, policjanci z komisariatu w Warce zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Zdarzenie miało miejsce przed...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.

Zostało zaledwie kilka dni do końca zapisów na zajęcia oferowane przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”.

Poza zajęciami które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem tj. śpiew, pianino, gitara czy plastyka w tym roku pojawiło się kilka nowości, które odpowiadają aktualnym trendom naukowym. Chodzi o Akademię Odkrywcy, Akademię Programowania i Robotykę. UWAGA! W najbliższy poniedziałek 23 września o godzinie 16.30 w „Dworku na Długiej” odbędą się darmowe zajęcia pokazowe, na które mogą przyjść wszyscy zainteresowani powyższymi nowościami i naocznie przekonać się czy warto skorzystać z tych propozycji.

Poniżej krótki opis nowych zajęć:

Akademia Odkrywcy – Czy powietrze można zważyć? Dlaczego przedmioty spadają na ziemię? Jak można wykorzystać przekazywanie ruchu? I czy magnesy przyciągają wszystko? Na te i inne naukowe dociekania  odpowiemy podczas warsztatów  Wspólnie z dziećmi  zgłębimy tajemnice nauki, będziemy  odkrywać  to, co nowe i nieznane. Raz będziemy chemikami a innym razem biologami, którzy poznają świat organizmów żywych przy pomocy lupy i okulara mikroskopu. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidziane są na koniec semestru zimowego i letniego gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Programowania. 45-minutowe zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 16:00, cztery razy w miesiącu.

Akademia Programowania –Warsztaty z kodowania, to połączenie nowych technologii ze znanymi i skutecznymi metodami edukacyjnymi. To tak  popularne teraz małe, ale  bardzo  inteligentne  roboty edukacyjne takie  jak Ozoboty, Dash i Dot, oraz nasz rodzimy polski produkt – Photon,  To także specjalne puzzle do Ozobota, które w prosty sposób  umożliwiają poznanie świata robotów, poprzez tworzenie skomplikowanych tras i pętli. Nowość: puzzle AR, oparte na koncepcji rzeczywistości poszerzonej a także  Ozoblockly, czyli platforma internetowa oparta o język programowania blockly. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidziane są na zakończenie semestru zimowego i letniego gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Odkrywcy. 60-minutowe zajęcia odbywać się będą w czwartki o godz. 15:30, dwa razy w miesiącu.

Robotyka – Czy dzieci mogą zbudować robota, który staje się im posłuszny?  Na zajęciach z Akademią Robotyki jest to możliwe! Wspólnie z dziećmi budujmy, konstruujemy i programujemy. Takie zajęcia to  połączenie sporej dawki wiedzy z praktyką, to kreatywne narzędzie do poznawania otaczającego nas świata. Dzieci będą pracowały na renomowanych zestawach LEGO®  Education, oraz edukacyjnych zestawach rozszerzonych. Dla osób regularnie uczestniczących w zajęciach przewidywane są gratisowe warsztaty edukacyjne w ramach Akademii Odkrywcy. Czym się różni Robotyka od warsztatów z kodowania? Robotyka to konstruowanie robotów posłusznych dzieciom, które powstają  w całości z klocków LEGO®  a następnie są „ożywiane” czyli w odpowiedni sposób zaprogramowane. Na warsztatach  z kodowania dzieci pracują z gotowymi,  nowoczesnymi, prostymi,  zwinnymi robotami edukacyjnymi, a kodując tworzą nieskomplikowane  kody, ucząc się jednocześnie  myślenia programistycznego. 90-minutowe zajęcia z robotyki odbywać się będą w czwartki o godz. 15:30 lub 17:00 (jeśli powstaną 2 grupy), dwa razy w miesiącu.

Poza nowościami ofertę zajęć w „Dworku na Długiej” uzupełniają:

Nauka w Miejskiej Orkiestrze Moderato – Instruktorami są profesjonalni muzycy-wykładowcy. Można uczyć się gry na następujących instrumentach: puzonie, flecie, trąbce, saksofonie, klarnecie, gitarze basowej oraz perkusji. Zajęcia w orkiestrze rozpoczęły się już od początku września dlatego osoby chętne powinny jak najszybciej skontaktować się z dyrygentem Arturem Gębskim (664-558-405) lub „Dworkiem na Długiej”.

Nauka gry na pianinie – Instruktor Ryszard Kupidura, zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku (w ustalonych indywidualnie terminach) i przeznaczone są dla osób od 7 roku życia, indywidualne lekcje gry na pianinie mogą odbywać się w wymiarze 45 min lub 25 min.

Nauka gry na gitarze lub ukulele – Instruktor Ryszard Kupidura, zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku (w ustalonych indywidualnie terminach) i przeznaczone są dla osób od 8 roku życia, indywidualne lekcje gry na gitarze/ukulele mogą odbywać się w wymiarze 45 min lub 25 min.

Nauka śpiewu – Instruktor Katarzyna Ambroży, zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i czwartki (w ustalonych indywidualnie terminach), przeznaczone są dla osób od 6 roku życia, indywidualne lekcje śpiewu mogą odbywać się w wymiarze 45 min lub 25 min.

Zajęcia plastyczne –  Instruktor Sławomir Ragan, 120-minutowe zajęcia odbywać się będą w środy od godz. 16:00, przeznaczone są dla osób od 6 roku życia.

Plastyka na wesoło „KolorAnki” – Instruktor Anna Szydło, 60-minutowe zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i wtorki od godz. 16:00 i 17:15 dla dwóch grup wiekowych 3-5 lat oraz 6-10 lat.

Ceramika – Instruktor  Katarzyna Kwiatkowska, 90-minutowe zajęcia odbywać się będą w czwartki od godz. 16:00 dla dzieci w wieku 7-15 lat oraz od godz. 18:00 dla dorosłych.

Nauka gry w szachy – Instruktor Adam Lasota, 60-minutowe zajęcia odbywać  się będą w czwartki od godz. 16:00 i od 17:00 w przypadku uruchomienia dwóch grup, zajęcia są przeznaczone dla osób od 6 roku życia.

Planszaki – Instruktor Robert Sałyga, 120-minutowe zajęcia odbywać się będą we wtorki o godzinie 17:00, zajęcia są przeznaczone dla osób od 6 roku życia.

Same zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 30 września i potrwają do końca maja 2020 roku. Więcej informacji dotyczących zajęć oraz sposobu w jaki można się na nie zapisać poprzez system internetowy na www.dworek.warka.pl/zajecia.

Zachęcamy do zapisów, gdyż miejsc jest już coraz mniej…

Info: Dworek na Długiej

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...

Kolejna dezynfekcja miasta już 9-10 kwietnia

Informujemy, że w nocy z 09÷10 kwietnia 2020 roku w godzinach 21:00÷1:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja następujących ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -