13.2 C
Warka
środa, 22 września, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Zakończenie Historycznego Lata w Warce

Przeczytaj także

Magiczne muzyczne Święto 700-letniej Warki

W sobotę 11 września odbyło się “Święto Warki”. Mimo iż była to już 23 odsłona tego wydarzenia, jednak w tym roku było...

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji 700-lecia Warki

W piątek 10 września 2021 r. odbyły się oficjalne uroczystości związane z jubileuszem 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce.

700 lat Warki… Konkurs plastyczny „Moje miasto za 100 lat”

Rok 2021 jest rokiem jubileuszu 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce. W ciągu całego roku zaplanowanych zostało wiele wydarzeń i imprez tematycznych....

Niezwykłe Oratorium w Warce

Wieczór 10 września na wareckim rynku, na długo pozostanie w pamięci uczestników „Oratorium Kazimierz Pułaski”. „To było wydarzenie na miarę jubileuszu 700-lecia...

Zakończenie Historycznego Lata w Warce

Historyczne Lato w Warce już za nami. Ze względu na 700-lecie miasta przypadające na 2021 rok tematyka zajęć głównie dotyczyła poznawania historii...

Historyczne Lato w Warce już za nami. Ze względu na 700-lecie miasta przypadające na 2021 rok tematyka zajęć głównie dotyczyła poznawania historii siedmiu wieków Warki. W zajęciach organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uczestnicy mogli zapoznać się z sylwetkami głównych wareckich bohaterów – księcia mazowieckiego Trojdena I, hetmana Stefana Czarnieckiego, generała Kazimierza Pułaskiego czy pułkowników – Piotra Wysockiego i Władysława Kononowicza, poznać lokalne legendy, a także zwiedzić okoliczne miejsca związane z historią – zamek w Czersku czy skansen wojskowy w Mniszewie prezentujący walki na “Przyczółku warecko-magnuszewskim”. Nie zabrakło także zajęć sportowych i różnego rodzaju turniejów.

W tegorocznych zajęciach udział wzięło ponad 100 dzieci (liczonych pojedynczo). Ze względu na ograniczenia epidemiczne w zajęciach codziennie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób. W sumie w lipcu i sierpniu udało się zorganizować 18 dni zajęć.

Podsumowanie Historycznego Lata w Warce odbyło się w niedzielę 22 sierpnia na wareckim rynku. Była to impreza towarzysząca wyścigu kolarskiego organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. O godz. 12:30 zostały rozdane nagrody w konkursie plastycznym „Mój warecki bohater”, a następnie podsumowany został cykl zajęć organizowanych przez okres wakacyjny. Dzieci, które uczestniczyły w „Historycznym Lecie w Warce” otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci planów lekcji oraz piórników, które z pewnością przydarzą się w nowym roku szkolnym.

W trakcie pikniku dzieci skakały na dmuchańcach, brały udział w grze historycznej, malowały twarze, bawiły się z animatorkami, a wspólnie z rodzicami oglądali zdjęcia prezentujące udział w „Historycznym Lecie w Warce”. Można było obejrzeć także wystawę zwycięskich prac plastycznych z konkursu „Mój warecki bohater”.

Historyczne Lato w Warce zorganizowane zostało przez wareckie instytucje samorządowe – Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komisariatu Policji w Warce oraz Kempingu nad Pilicą.

Aby zobaczyć galerię zdjęć KLIKNIJ TUTAJ.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -