16 C
Warka
piątek, 27 maja, 2022
- Reklama -
- Reklama -

Zakończenie Historycznego Lata w Warce

Przeczytaj także

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...

Dzień Dziecka na wareckim rynku… „Podróż po Europie”!

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 29 maja na wareckim rynku w...

Wiosenny „Dobry wieczór”

W piątek 20 maja o godz. 19:00 w Dworku na Długiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Dobry Wieczór”, podczas którego będziemy...

TURNUSY REHABILITACYJNE DLA DZIECI

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2022 roku organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników- ubezpieczonych w KRUS.Skorzystać z nich mogą...

Konkurs plastyczny „Moja pocztówka z Europy”

Zbliża się lato. Dzieci zaczynają wspominać ostatnie wyjazdy i wspólnie z rodzicami planują kolejne. Zachęcamy dzieci i młodzież do...
- Reklama -

Historyczne Lato w Warce już za nami. Ze względu na 700-lecie miasta przypadające na 2021 rok tematyka zajęć głównie dotyczyła poznawania historii siedmiu wieków Warki. W zajęciach organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uczestnicy mogli zapoznać się z sylwetkami głównych wareckich bohaterów – księcia mazowieckiego Trojdena I, hetmana Stefana Czarnieckiego, generała Kazimierza Pułaskiego czy pułkowników – Piotra Wysockiego i Władysława Kononowicza, poznać lokalne legendy, a także zwiedzić okoliczne miejsca związane z historią – zamek w Czersku czy skansen wojskowy w Mniszewie prezentujący walki na “Przyczółku warecko-magnuszewskim”. Nie zabrakło także zajęć sportowych i różnego rodzaju turniejów.

W tegorocznych zajęciach udział wzięło ponad 100 dzieci (liczonych pojedynczo). Ze względu na ograniczenia epidemiczne w zajęciach codziennie mogło wziąć udział maksymalnie 25 osób. W sumie w lipcu i sierpniu udało się zorganizować 18 dni zajęć.

Podsumowanie Historycznego Lata w Warce odbyło się w niedzielę 22 sierpnia na wareckim rynku. Była to impreza towarzysząca wyścigu kolarskiego organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. O godz. 12:30 zostały rozdane nagrody w konkursie plastycznym „Mój warecki bohater”, a następnie podsumowany został cykl zajęć organizowanych przez okres wakacyjny. Dzieci, które uczestniczyły w „Historycznym Lecie w Warce” otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci planów lekcji oraz piórników, które z pewnością przydarzą się w nowym roku szkolnym.

W trakcie pikniku dzieci skakały na dmuchańcach, brały udział w grze historycznej, malowały twarze, bawiły się z animatorkami, a wspólnie z rodzicami oglądali zdjęcia prezentujące udział w „Historycznym Lecie w Warce”. Można było obejrzeć także wystawę zwycięskich prac plastycznych z konkursu „Mój warecki bohater”.

Historyczne Lato w Warce zorganizowane zostało przez wareckie instytucje samorządowe – Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komisariatu Policji w Warce oraz Kempingu nad Pilicą.

Aby zobaczyć galerię zdjęć KLIKNIJ TUTAJ.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...

Dzień Dziecka na wareckim rynku… „Podróż po Europie”!

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 29 maja na wareckim rynku w...

Konkurs plastyczny „Moja pocztówka z Europy”

Zbliża się lato. Dzieci zaczynają wspominać ostatnie wyjazdy i wspólnie z rodzicami planują kolejne. Zachęcamy dzieci i młodzież do...

Wracają „Wieczory z Kulturą” – Jacek Bończyk zaśpiewa w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościli w Warce Jacka...

Jarmark Wielkanocny na wareckim Rynku

10 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godzinach 10 – 15 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza na warecki rynek na Jarmark Wielkanocny.

BAZA WIEDZY O WARCE dostępna online

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uruchomiło przez Internet BAZĘ WIEDZY O WARCE. Do tej pory była ona dostępna jedynie na wystawie stałej „Warka...

AKADEMIA POLONIJNA – spotkanie z dr hab. Tomaszem Pudłockim

W ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA zapraszamy Państwa na spotkanie zdr hab. Tomaszem Pudłockim, prof. UJpt. POLONIJNE WRAŻENIA Z WYJAZDÓW DO POLSKI Z...

W marcu „Idę do kina” – objazdowe kino w Warce

25 marca (piątek) do Sali OSP w Warce po raz kolejny zawita profesjonalne kino z najnowszymi propozycjami filmowymi. Projekcje rozpoczniemy od darmowych pokazów...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -