10.9 C
Warka
wtorek, 7 kwietnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Zajęcia rysowania i malowania

Przeczytaj także

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ratujmy dochody rolników

Gospodarka światowa stoi przed największym od lat kryzysem ekonomicznym. Różne branże i różne firmy będą w mniejszym lub większym stopniu dotknięte skutkami...

7 kolejnych przypadków koronawirusa, pozostałe dane bez zmian

- Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 17 (ostatnia doba-0)-  Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19-...
Aleksandra Galińskahttp://www.crea-edu.pl
Mgr inż. arch. kraj., absolwentka Politechniki Warszawskiej, SGGW oraz Uniwersytetu Lizbońskiego. Właścicielka firmy CREA-EDU prowadzącej kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Pochodzi z Warszawy, a od dwóch lat mieszka w Warce, gdzie wspólnie z mężem prowadzą działalność oraz może realizować swoją pasję pracy z dziećmi. CREA-EDU prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa, robotyki i programowania, eksperymentów naukowych oraz gry na instrumentach. Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć na stronie www.crea-edu.pl

Wspieranie kreatywności poprzez zajęcia z rysunku i malarstwa u dzieci i młodzieży jest bardzo ważną częścią ich edukacji. Dzięki niej dzieci mogą wizualizować swoje marzenia, pomysły, fantazje. Rysunek wpływa nie tylko na poprawę zdolności manualnych, ale przede wszystkim rozwija i daje upust dziecięcej wyobraźni. Zajęcia wpływają na koncentrację, uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Rysowanie czy malowanie wymaga skupienia i motywacji do osiągnięcia końcowego efektu. Co więcej zajęcia rysowania i malowania nie są tylko skierowane do dzieci, które mają talent albo posiadają nadzwyczajne zamiłowanie do kredek lub farb. Rysować oraz malować może każdy, a dzięki ćwiczeniu wyobraźni ma to pozytywny wpływ w ich późniejszym życiu. Cechy rozwijane na zajęciach plastycznych są bardzo cenione na rynku pracy, szczególnie w branży kreatywnej – grafice komputerowej, animacji, architekturze wnętrz i innych podobnych. Nauka malarstwa otwiera przed dzieckiem nieznane dotąd rejony twórczych inspiracji, czyniąc codzienność bardziej niezwykłą i interesującą.

Młodzieży szczególnie zainteresowanej pogłębianiem umiejętności rysunkowych należy się wsparcie, by mogli kontynuować swoje zainteresowania również na studiach. Na studiach artystycznych czy architektonicznych oczekiwany jest dużo wyższy poziom kształcenia niż kształcenie w szkołach średnich, dlatego warto się do takich studiów solidnie przygotowywać z dużym wyprzedzeniem. Przygotowanie teczek na Akademię Sztuk Pięknych lub prywatne wyższe studia artystyczne wymaga czasu i przygotowania konkretnych tematów prac na każdy kierunek. Ponadto wymagany jest duży format papieru, rysunki powinny być wykonane ołówkiem, węglem, farbami czasem również lawowane. Aby dobrze przygotować się na swój wymarzony kierunek jak np. wzornictwo, architektura wnętrz, grafika, malarstwo itd. warto jest zapisać się na zajęcia, które przygotowują na dane studia. Na kursie rysunku nauczyciel dba o odpowiedni dobór tematów, a przede wszystkim uświadamia, ile masz przed sobą pracy, co bardzo mobilizuje.

Kilka rad wspierających efektywną naukę rysunku:

-talent nie jest podstawą rysunku – Talent na pewno bardzo nam pomaga uwierzyć w swoje możliwości i być pewniejszym siebie w tworzeniu swoich prac. Jednak przy nauce rysunku przede wszystkim ważne są chęci, pracowitość, ambitność, a poznanie podstaw rysunku pozwoli nam narysować wszystko to co sobie wyobrazimy;

-praktyka czyni mistrza – Należy rysować często i regularnie, aby mieć szansę się rozwinąć. Bo nie jest ważne jak długo chodzi się na zajęcia z rysunku, lecz co się z nich wynosi i jak dobrze się wykorzystuje poznaną wiedzę;

– wyciągaj wnioski z każdej pracy – każdy swój rysunek traktuj jak kolejne wyzwanie, po skończeniu zastanów się, co zrobiłeś dobrze, a co mógłbyś zrobić lepiej. Staraj się pracować nad tym co na razie wychodzi Ci gorzej. Należy pamiętać, że rysunki rysowane bez przemyśleń tzw. „taśmowe” nie mają zazwyczaj szans dać spektakularnego efektu tak jak te przemyślane i porządnie rysowane.

– szkicuj – nie ma co się poddawać po pierwszym nieudanym rysunku. Najlepiej jest robić kilka szkiców zadanego tematu, aby jak najlepiej go przeanalizować i poćwiczyć rękę. Szkicując zapamiętujesz cechy danego przedmiotu czy budynku i będziesz mógł narysować podobny z wyobraźni, gdy nie będziesz miał możliwości skorzystania z inspiracji;

– krok po kroku i do celu – jeśli jesteś początkującym rysownikiem musisz dać sobie czas, ponieważ nauka to proces, w którym najpierw musimy nabyć podstawowe umiejętności i poznać zasady, żeby wykorzystywać je w coraz trudniejszych tematach. Nie rzucaj się na głęboką wodę, gdyż chwytanie się najambitniejszych tematów może zakończyć się niepowodzeniem, a przede wszystkim łatwo się można zniechęcić do dalszego rozwoju.

Mądry dobór zajęć dodatkowych dla swojego dziecka umożliwia mu lepsze eksplorowanie różnych obszarów życia co przekłada się na jego późniejszy rozwój zarówno emocjonalny jak i intelektualny.

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ważna informacja do zarządów sklepów wielkopowierzchniowych

Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -