18.9 C
Warka
czwartek, 9 lipca, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Zajęcia rysowania i malowania

Przeczytaj także

Uratowane psy, oszczędności w budżecie

Wydatki na bezdomne zwierzęta niższe o ponad połowę. Tak zmienił się budżet gminy Jasieniec po zabraniu psów ze schroniska w Radysach do...

Relacja z wernisażu malarstwa – ,,Po przekątnej. Kalifornijska Grupa KrakArt’’

W piątek (3 lipca 2020 roku) – w przeddzień amerykańskiego Święta Niepodległości – otwarta została w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce...

KOWR – pierwokup i nabycie nieruchomości rolnych

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego reguluje m.in. obrót określonymi ustawą nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym, tj. jeśli nabycie takich nieruchomości rolnych następuje między osobami...

Amerykańska niedziela w parku na Winiarach

Choć 5 lipca nie zaprosimy Państwa na Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI, zachęcamy na spędzenie niedzielnego popołudnia w parku na Winiarach, w bardziej...

Właściciele hoteli i restauracji będą kupować u lokalnego rolnika – zadeklarował dyrektor KOWR

W obecności ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz sekretarza stanu w ministerstwie rozwoju Andrzeja Gut-Mostowego przedstawiciele kierownictwa Krajowego Ośrodka...
Aleksandra Galińskahttp://www.crea-edu.pl
Mgr inż. arch. kraj., absolwentka Politechniki Warszawskiej, SGGW oraz Uniwersytetu Lizbońskiego. Właścicielka firmy CREA-EDU prowadzącej kreatywne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Pochodzi z Warszawy, a od dwóch lat mieszka w Warce, gdzie wspólnie z mężem prowadzą działalność oraz może realizować swoją pasję pracy z dziećmi. CREA-EDU prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa, robotyki i programowania, eksperymentów naukowych oraz gry na instrumentach. Więcej informacji na temat zajęć można znaleźć na stronie www.crea-edu.pl

Wspieranie kreatywności poprzez zajęcia z rysunku i malarstwa u dzieci i młodzieży jest bardzo ważną częścią ich edukacji. Dzięki niej dzieci mogą wizualizować swoje marzenia, pomysły, fantazje. Rysunek wpływa nie tylko na poprawę zdolności manualnych, ale przede wszystkim rozwija i daje upust dziecięcej wyobraźni. Zajęcia wpływają na koncentrację, uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Rysowanie czy malowanie wymaga skupienia i motywacji do osiągnięcia końcowego efektu. Co więcej zajęcia rysowania i malowania nie są tylko skierowane do dzieci, które mają talent albo posiadają nadzwyczajne zamiłowanie do kredek lub farb. Rysować oraz malować może każdy, a dzięki ćwiczeniu wyobraźni ma to pozytywny wpływ w ich późniejszym życiu. Cechy rozwijane na zajęciach plastycznych są bardzo cenione na rynku pracy, szczególnie w branży kreatywnej – grafice komputerowej, animacji, architekturze wnętrz i innych podobnych. Nauka malarstwa otwiera przed dzieckiem nieznane dotąd rejony twórczych inspiracji, czyniąc codzienność bardziej niezwykłą i interesującą.

Młodzieży szczególnie zainteresowanej pogłębianiem umiejętności rysunkowych należy się wsparcie, by mogli kontynuować swoje zainteresowania również na studiach. Na studiach artystycznych czy architektonicznych oczekiwany jest dużo wyższy poziom kształcenia niż kształcenie w szkołach średnich, dlatego warto się do takich studiów solidnie przygotowywać z dużym wyprzedzeniem. Przygotowanie teczek na Akademię Sztuk Pięknych lub prywatne wyższe studia artystyczne wymaga czasu i przygotowania konkretnych tematów prac na każdy kierunek. Ponadto wymagany jest duży format papieru, rysunki powinny być wykonane ołówkiem, węglem, farbami czasem również lawowane. Aby dobrze przygotować się na swój wymarzony kierunek jak np. wzornictwo, architektura wnętrz, grafika, malarstwo itd. warto jest zapisać się na zajęcia, które przygotowują na dane studia. Na kursie rysunku nauczyciel dba o odpowiedni dobór tematów, a przede wszystkim uświadamia, ile masz przed sobą pracy, co bardzo mobilizuje.

Kilka rad wspierających efektywną naukę rysunku:

-talent nie jest podstawą rysunku – Talent na pewno bardzo nam pomaga uwierzyć w swoje możliwości i być pewniejszym siebie w tworzeniu swoich prac. Jednak przy nauce rysunku przede wszystkim ważne są chęci, pracowitość, ambitność, a poznanie podstaw rysunku pozwoli nam narysować wszystko to co sobie wyobrazimy;

-praktyka czyni mistrza – Należy rysować często i regularnie, aby mieć szansę się rozwinąć. Bo nie jest ważne jak długo chodzi się na zajęcia z rysunku, lecz co się z nich wynosi i jak dobrze się wykorzystuje poznaną wiedzę;

– wyciągaj wnioski z każdej pracy – każdy swój rysunek traktuj jak kolejne wyzwanie, po skończeniu zastanów się, co zrobiłeś dobrze, a co mógłbyś zrobić lepiej. Staraj się pracować nad tym co na razie wychodzi Ci gorzej. Należy pamiętać, że rysunki rysowane bez przemyśleń tzw. „taśmowe” nie mają zazwyczaj szans dać spektakularnego efektu tak jak te przemyślane i porządnie rysowane.

– szkicuj – nie ma co się poddawać po pierwszym nieudanym rysunku. Najlepiej jest robić kilka szkiców zadanego tematu, aby jak najlepiej go przeanalizować i poćwiczyć rękę. Szkicując zapamiętujesz cechy danego przedmiotu czy budynku i będziesz mógł narysować podobny z wyobraźni, gdy nie będziesz miał możliwości skorzystania z inspiracji;

– krok po kroku i do celu – jeśli jesteś początkującym rysownikiem musisz dać sobie czas, ponieważ nauka to proces, w którym najpierw musimy nabyć podstawowe umiejętności i poznać zasady, żeby wykorzystywać je w coraz trudniejszych tematach. Nie rzucaj się na głęboką wodę, gdyż chwytanie się najambitniejszych tematów może zakończyć się niepowodzeniem, a przede wszystkim łatwo się można zniechęcić do dalszego rozwoju.

Mądry dobór zajęć dodatkowych dla swojego dziecka umożliwia mu lepsze eksplorowanie różnych obszarów życia co przekłada się na jego późniejszy rozwój zarówno emocjonalny jak i intelektualny.

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...

Kolejna dezynfekcja miasta już 9-10 kwietnia

Informujemy, że w nocy z 09÷10 kwietnia 2020 roku w godzinach 21:00÷1:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja następujących ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -