19.7 C
Warka
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Z Pułaskim o BOM

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warce

Do zdarzenia doszło ok. 11.50 w Warce w ul. Gośniewskiej w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego. Pociąg osobowy relacji Warszawa - Radom potrącił...
- Reklama -

Edukacja i integracja. Projekt „Z wizytą u generała Pułaskiego” walczy o głosy w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

W poniedziałek, 20 września rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zespół weryfikacyjny zakończył swoje prace, a wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów zalazła się także warecka inicjatywa „Z wizytą u generała Pułaskiego”.
Mazowsze jest jednym z pierwszych województw, które w ubiegłym roku zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 252 projekty. Wszystkie oceniono pod względem zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 111 z nich i to właśnie one są rekomendowane przez zespół ds. BOM do dopuszczenia pod głosowanie mieszkańców.

Edukacja i integracja
Projekt edukacyjno-integracyjny „Z wizytą u Generała Pułaskiego” skierowany jest do uczniów z 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, z terenu trzech powiatów (grójeckiego, piaseczyńskiego, kozienickiego). Polegał będzie na organizacji całodniowych (8.00-15.00) wyjazdów autokarowych do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (w okresie maj-czerwiec oraz wrzesień-listopad 2022), gdzie odbędą się lekcje muzealne, spacery przyrodnicze po zabytkowym parku, gry i zabawy integracyjne oraz wspólne ognisko z posiłkiem. Z terenu powiatu grójeckiego w projekcie udział wezmą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z: Grójca, Warki, Jasieńca, Nowej Wsi, Mogielnicy, Nowego Miasta, Chynowa, Belska Dużego, Błędowa, Goszczyna, Kruszewa (gm. Pniewy). Żywe lekcje historii na terenie muzeum oraz spotkania z przyrodą w parku w Winiarach, mają łączyć zabawę, warsztaty, gry terenowe, z integracją młodych ludzi. Jak wyjaśniają pomysłodawcy, „wspólne zwiedzanie, spacery, rozwiązywanie zagadek, zabawy – to wspaniała okazja do wzajemnego poznania, integracji grupy i oderwania od codziennych problemów”.

Bohater najbliższego otoczenia
Uzasadniając swój projekt, pomysłodawcy zwrócili uwagę na trzy aspekty. Pierwszy z nich jest pandemia, a co za tym idzie nauka zdalna, która spowodowała ogromna potrzebę interakcji dzieci i młodzieży. Po drugie, nietypowe działania, czyli forma edukacji. Warecki projekt zakłada m.in. zabawę, gry, eksperymenty, warsztaty, wizyty studyjne, które są bardziej efektywnej i przyswajalnej formy nauki. Trzecim aspektem jest pokazywanie lokalnych bohaterów, którzy znani są na świecie. Taką postacią jest m.in. gen. Kazimierz Pułaski.
Koszt projektu to 196 000 złotych. Głosować można od 20 września do 10 października. Wyniki poznamy w połowie października.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Weź udział w Spływie na Byle Czym rzeką Pilicą! Termin zgłoszeń przedłużony!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym konkursie „Spływ na byle czym rzeką Pilicą”. Aby wziąć udział w...

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs...

Wernisaż wystawy – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka”

3 lipca, w przeddzień Dnia Niepodległości USA, tuż przed Piknikiem Vivat Pułaski w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została uroczyście otwarta nowa...

NOWA WYSTAWA W WARECKIM MUZEUM

„Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka” Od 3 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce zaprasza  na...

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -