1.7 C
Warka
wtorek, 25 stycznia, 2022

Z Pułaskim o BOM

Przeczytaj także

30. Finał WOŚP w Warce – zagraj z nami!

Zapraszamy na 30. Finał WOŚP w Warce! W niedzielę, 30 stycznia, 90 wolontariuszy wyruszy na ulice miasta i okolicznych wsi z kolorowymi...

Tytus Brzozowski. 12 miast – w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wspólnie z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA zaprasza na bardzo ciekawą nową wystawę czasową. To...

JAK SIĘ POZBYĆ NIEWYGODNEGO LOKATORA ?

Mieszkanie w lokalu komunalnym nie zawsze może być przyjemne, zwłaszcza gdy inny lokator, sąsiad, albo osoba wspólnie z nami zamieszkująca utrudnia to...

Skarbony stacjonarne WOŚP już na terenie gminy Warka

30. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. 30 stycznia w niedzielę od rana na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Jednak...

Świąteczno-noworoczny koncert Moderato

W niedzielę 30 stycznia 2022 r. w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce odbędzie się koncert Miejskiej Orkiestry Moderato. Grupa pod batutą...

Edukacja i integracja. Projekt „Z wizytą u generała Pułaskiego” walczy o głosy w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

W poniedziałek, 20 września rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zespół weryfikacyjny zakończył swoje prace, a wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów zalazła się także warecka inicjatywa „Z wizytą u generała Pułaskiego”.
Mazowsze jest jednym z pierwszych województw, które w ubiegłym roku zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 252 projekty. Wszystkie oceniono pod względem zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 111 z nich i to właśnie one są rekomendowane przez zespół ds. BOM do dopuszczenia pod głosowanie mieszkańców.

Edukacja i integracja
Projekt edukacyjno-integracyjny „Z wizytą u Generała Pułaskiego” skierowany jest do uczniów z 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, z terenu trzech powiatów (grójeckiego, piaseczyńskiego, kozienickiego). Polegał będzie na organizacji całodniowych (8.00-15.00) wyjazdów autokarowych do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (w okresie maj-czerwiec oraz wrzesień-listopad 2022), gdzie odbędą się lekcje muzealne, spacery przyrodnicze po zabytkowym parku, gry i zabawy integracyjne oraz wspólne ognisko z posiłkiem. Z terenu powiatu grójeckiego w projekcie udział wezmą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z: Grójca, Warki, Jasieńca, Nowej Wsi, Mogielnicy, Nowego Miasta, Chynowa, Belska Dużego, Błędowa, Goszczyna, Kruszewa (gm. Pniewy). Żywe lekcje historii na terenie muzeum oraz spotkania z przyrodą w parku w Winiarach, mają łączyć zabawę, warsztaty, gry terenowe, z integracją młodych ludzi. Jak wyjaśniają pomysłodawcy, „wspólne zwiedzanie, spacery, rozwiązywanie zagadek, zabawy – to wspaniała okazja do wzajemnego poznania, integracji grupy i oderwania od codziennych problemów”.

Bohater najbliższego otoczenia
Uzasadniając swój projekt, pomysłodawcy zwrócili uwagę na trzy aspekty. Pierwszy z nich jest pandemia, a co za tym idzie nauka zdalna, która spowodowała ogromna potrzebę interakcji dzieci i młodzieży. Po drugie, nietypowe działania, czyli forma edukacji. Warecki projekt zakłada m.in. zabawę, gry, eksperymenty, warsztaty, wizyty studyjne, które są bardziej efektywnej i przyswajalnej formy nauki. Trzecim aspektem jest pokazywanie lokalnych bohaterów, którzy znani są na świecie. Taką postacią jest m.in. gen. Kazimierz Pułaski.
Koszt projektu to 196 000 złotych. Głosować można od 20 września do 10 października. Wyniki poznamy w połowie października.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

30. Finał WOŚP w Warce – zagraj z nami!

Zapraszamy na 30. Finał WOŚP w Warce! W niedzielę, 30 stycznia, 90 wolontariuszy wyruszy na ulice miasta i okolicznych wsi z kolorowymi...

Tytus Brzozowski. 12 miast – w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego wspólnie z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA zaprasza na bardzo ciekawą nową wystawę czasową. To...

JAK SIĘ POZBYĆ NIEWYGODNEGO LOKATORA ?

Mieszkanie w lokalu komunalnym nie zawsze może być przyjemne, zwłaszcza gdy inny lokator, sąsiad, albo osoba wspólnie z nami zamieszkująca utrudnia to...

Skarbony stacjonarne WOŚP już na terenie gminy Warka

30. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. 30 stycznia w niedzielę od rana na ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami. Jednak...

„Pójdźmy wszyscy do stajenki!”

6 stycznia już po raz 11-sty w Warce odbędzie się Orszak Trzech Króli. Niestety sytuacja epidemiczna nie pozwala na organizację Orszaku w...

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2022

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP, która odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tym razem...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -