12 C
Warka
piątek, 15 października, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Z Pułaskim o BOM

Przeczytaj także

Dzień Kazimierza Pułaskiego – relacja

8 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zorganizowało Dzień Kazimierza Pułaskiego. W piękne piątkowe popołudnie, zgromadziliśmy się pod pomnikiem patrona muzeum aby...

PRZEGLĄD 2021. Twórczość artystyczna Warki

W roku obchodów 700-lecia Warki, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na wystawę Przegląd 2021. Twórczość artystyczna Warki na 700-lecie miasta. Prezentujemy prace 17...

700 lat Warki… Stanisław Marciniak – kolejna ważna postać w „Panteonie Bohaterów Warki”

Jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce to okazja aby przypomnieć wspaniałych ludzi budujących historię miasta przez wieki. Z tej okazji w...

Dzień Kazimierza Pułaskiego 2021

8 października zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego. Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Edukacja i integracja. Projekt „Z wizytą u generała Pułaskiego” walczy o głosy w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

W poniedziałek, 20 września rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zespół weryfikacyjny zakończył swoje prace, a wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów zalazła się także warecka inicjatywa „Z wizytą u generała Pułaskiego”.
Mazowsze jest jednym z pierwszych województw, które w ubiegłym roku zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 252 projekty. Wszystkie oceniono pod względem zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 111 z nich i to właśnie one są rekomendowane przez zespół ds. BOM do dopuszczenia pod głosowanie mieszkańców.

Edukacja i integracja
Projekt edukacyjno-integracyjny „Z wizytą u Generała Pułaskiego” skierowany jest do uczniów z 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, z terenu trzech powiatów (grójeckiego, piaseczyńskiego, kozienickiego). Polegał będzie na organizacji całodniowych (8.00-15.00) wyjazdów autokarowych do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (w okresie maj-czerwiec oraz wrzesień-listopad 2022), gdzie odbędą się lekcje muzealne, spacery przyrodnicze po zabytkowym parku, gry i zabawy integracyjne oraz wspólne ognisko z posiłkiem. Z terenu powiatu grójeckiego w projekcie udział wezmą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z: Grójca, Warki, Jasieńca, Nowej Wsi, Mogielnicy, Nowego Miasta, Chynowa, Belska Dużego, Błędowa, Goszczyna, Kruszewa (gm. Pniewy). Żywe lekcje historii na terenie muzeum oraz spotkania z przyrodą w parku w Winiarach, mają łączyć zabawę, warsztaty, gry terenowe, z integracją młodych ludzi. Jak wyjaśniają pomysłodawcy, „wspólne zwiedzanie, spacery, rozwiązywanie zagadek, zabawy – to wspaniała okazja do wzajemnego poznania, integracji grupy i oderwania od codziennych problemów”.

Bohater najbliższego otoczenia
Uzasadniając swój projekt, pomysłodawcy zwrócili uwagę na trzy aspekty. Pierwszy z nich jest pandemia, a co za tym idzie nauka zdalna, która spowodowała ogromna potrzebę interakcji dzieci i młodzieży. Po drugie, nietypowe działania, czyli forma edukacji. Warecki projekt zakłada m.in. zabawę, gry, eksperymenty, warsztaty, wizyty studyjne, które są bardziej efektywnej i przyswajalnej formy nauki. Trzecim aspektem jest pokazywanie lokalnych bohaterów, którzy znani są na świecie. Taką postacią jest m.in. gen. Kazimierz Pułaski.
Koszt projektu to 196 000 złotych. Głosować można od 20 września do 10 października. Wyniki poznamy w połowie października.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -