19.7 C
Warka
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Z Nieba do Warki!

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warce

Do zdarzenia doszło ok. 11.50 w Warce w ul. Gośniewskiej w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego. Pociąg osobowy relacji Warszawa - Radom potrącił...
Gość
Mieszkaniec gminy Warka lub okolic, który przejawia chęci publikacji treści na tematy dotyczące problemów mieszkańców w systemie niecyklicznym lub jednorazowym. Artykuły publikowane gościnnie mogą zawierać podpis autora lub na jego życzenie pozostać anonimowe. Ty także możesz przesłać artykuł do nas. Napisz na redakcja@gminawarka.pl
- Reklama -

W drugi weekend grudnia Warka za przyczyną parafii pw. św. Mikołaja Biskupa znów obfitować będzie w niezwykle ważne i historyczne wydarzenia. Do uczestnictwa w nich zapraszać chcemy każdego mieszkańca naszego miasta i gminy oraz wszystkie osób spoza niej, które chciałyby towarzyszyć nam w tych szczególnych chwilach.

Współczesny świat, tak bardzo narzeka na dzisiejszą młodzież, obawia się o jej przyszłość, wciąż powtarza, że to już nie to co kiedyś, że stare czasy nie wrócą, zaś milenialsi to problem z którym trzeba się uporać. Te zasłyszane zdania zawsze na naszej twarzy wywołują uśmiech, bo zazwyczaj wystarczy tylko spróbować ich poznać, żeby zrozumieć, jak często te słowa mijają się z rzeczywistością. W naszej wareckiej parafii młodzi są ogromną dumą, wszak wszystko co będzie działo się na początku grudnia to w dużej mierze przez nich, dla nich i dzięki nim, bo to od nich wszystko się zaczęło…

16 września 2016 roku w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa zawiązała się wspólnota młodzieżowa. Pierwszy rok nie był łatwy, to czas uczenia się, poszukiwania siebie i miejsca dla nas. Niesamowity, choć bardzo trudny rok, który doprowadził nas do momentu podjęcie decyzji o włączeniu się w szeregi ogólnopolskiej wspólnoty Terezjańskie Apostolstwo Ufności. Spotkanie ze św. Tereską okazało się dla nas i naszej młodzieży genialną przygodą. Droga dziecięctwa duchowego, którą poznają młodzi w tak istotnym czasie dojrzewania i kształtowania się pomaga żyć w przekonaniu o niezachwianej miłości Boga do człowieka, zaś główne idee wspólnoty – Miłość, Ufność, Radość pomagają młodym zbudować swoisty mur, który staje się dla nich wymarzonym fundamentem wartości, z którymi wchodzą w dorosłe życie!

Nasza patronka – św. Teresa z Lisieux to osobowość pełna kontrastów, można by powiedzieć momentami dziwna i zdecydowanie bardzo uparta! Jak już coś postanowi to zrobi wszystko, żeby miała to chce. Jesteśmy przekonani, że to Ona zapragnęła zawładnąć sercami młodych apostołów ufności, jak również sercami wszystkich mieszkańców Warki, ponieważ od 8 grudnia, Ona wraz ze swoimi świętymi rodzicami Zelią i Ludwikiem Martin staną się mieszkańcami kościoła farnego w Warce.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Jej rodziców św. Zelii i Ludwika Martin do parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa odbędzie się podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Nasza miłość do tej rodziny, która narodziła się na cotygodniowych piątkowych spotkaniach wspólnoty, jest tak wielka, że nie jesteśmy jej w stanie zachować tylko dla siebie. Marzymy o tym, aby każdy w Warce wiedział kim Oni są i że może na nich liczyć, dlatego w okół uroczystości głównej, wraz z naszą młodzieżą będziemy robić wiele, abyście zechcieli ich pokochać równie mocno jak my!

Zaczynamy od rekolekcji parafialnych w duchu św. Teresy, które poprowadzi karmelita o. Mariusz Wójtowicz OCD z Krakowa. Rekolekcje tradycyjnie będą trwały od 4 do 6 grudnia.

W sobotę 7 grudnia o godzinie 17:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta dla małżeństw. Zapraszamy na nią wszystkie osoby, które przyjęły ten sakrament, jesteśmy przekonani o tym, że spotkanie z tym Świętym Małżeństwem może wskazać drogę do nieba każdemu z Was!

Tego samego dnia o godzinie 19:00 w ramach cyklu Śpiewaj przy Farnej odbędzie się muzyczno – modlitewne czuwanie przed wprowadzeniem relikwii. Tegorocznym gościem uwielbienia będzie zespół Mały Squad, którego w czuwaniu wesprze młodzież ze wspólnoty TAU. Na to wydarzenie wspólnie z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” zapraszamy wszystkich, którzy lubią tę formę modlitwy i którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z „naszymi” świętymi w ten sposób.

W niedzielę 8 grudnia jak i podczas wszystkich wyżej wymienionych wydarzeń otwarty będzie ponownie kiermasz książek przybliżających życie i duchowość Świętej Teresy oraz Jej rodziców, przygotowany przez młodzież ze wspólnoty.

Święci mają dużo do powiedzenia, warto się z nimi zaprzyjaźnić do czego bardzo gorąco zapraszamy. Wszystkie te wydarzenia będą działy się na początku adwentu, który przygotowuje nas na przyjście Chrystusa. Te najważniejsze urodziny, świętujemy w każdej rodzinie – niech zatem ta święta rodzina z Francji towarzyszy w to Boże Narodzenie każdej wareckiej rodzinie! Uczmy się życia od tych którzy przeżyli je w świętości.

-Animatorzy Wspólnoty TAU Warka

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Weź udział w Spływie na Byle Czym rzeką Pilicą! Termin zgłoszeń przedłużony!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym konkursie „Spływ na byle czym rzeką Pilicą”. Aby wziąć udział w...

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs...

Wernisaż wystawy – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka”

3 lipca, w przeddzień Dnia Niepodległości USA, tuż przed Piknikiem Vivat Pułaski w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została uroczyście otwarta nowa...

NOWA WYSTAWA W WARECKIM MUZEUM

„Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka” Od 3 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce zaprasza  na...

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -