0.4 C
Warka
sobota, 4 kwietnia, 2020
- Advertisement -
- Advertisement -

Wjazd kontrolowany [Grójec]

Przeczytaj także

Spacerkiem po pałacu

Zamknięte Muzeum - to nie martwe Muzeum. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę po pałacowych wnętrzach. W cyklu SPACERKIEM PO PAŁACU będziemy przedstawiali Państwu...

Od 31 marca 2020 r. ARiMR rozpoczęła nabór wniosków„Modernizacja gospodarstw rolnych”

31 marca 2020 r. ARiMR rozpoczęła nabór wniosków o przyznanie pomocy w obszarze D, w typie operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Wnioski można...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Grójecki szpital po ewakuacji pacjentów, teraz dezynfekcja

Starostwo Powiatowe w Grójcu wydało dziś rano komunikat o całkowitej ewakuacji szpitala. Placówka w najbliższym czasie poddana będzie dezynfekcji.
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.

W tym roku sieć fotoradarów powiększy  się o 26 urządzeń. Jedno z nich będzie pilnowało przestrzegania przepisów przy południowym wjeździe do Grójca.

W drugiej połowie stycznia Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) podał listę 26 miejsc, w których zostaną zamontowane nowe fotoradary. Jak się okazuje, jedna z takich pułapek na kierowców przekraczających prędkość będzie ustawiona w Grójcu, a dokładniej przy ul. Mogielnickiej (na wysokości zakładu energetycznego).

Analizy ITS
Dlaczego akurat jako nową lokalizację fotoradaru wybrano ulicę Mogielnicką? Jak podaje portal transport-publiczny.pl, umiejscowienie urządzenia wynika z analiz Instytutu Transportu Samochodowego (to ta instytucja wskazała, gdzie powinny stanąć urządzenia). – Badania pokazały, że 58 proc. kierowców przekracza prędkości na autostradach, a aż 84 proc. przejeżdżając przez wsie i małe miejscowości. 75 proc. przekracza dozwolone limity prędkości, a 45 proc. łamie limit i jeździ o więcej niż 10 km. Za to w miejscach fotoradarów tylko 2 proc. kierujących przekracza ograniczenia o więcej niż 10 km/h – powiedział Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego, dla portalu transport-publiczny.pl.
Według Rafał Webera, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury, urządzenia mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. – Wzmocnimy bezpieczeństwo na kolejnych odcinkach polskich dróg poprzez instalację 26 fotoradarów – stwierdził. – 26 fotoradarów w nowych lokalizacjach to element komponentu większego przedsięwzięcia. Pozostałe komponenty, to instalacja w późniejszym terminie, od roku 2021 kamer na skrzyżowaniach świetlnych, na przejazdach kolejowych oraz wymiana tych fotoradarów które w tej chwili pracują i są wyeksploatowane.

Maszynki do zarabiania
Lokalizacja urządzenia budzi dość jednak negatywne odczucia wśród zmotoryzowanych grójczan. Jak powiedział nam pan Michał, kierowca z kilkunastoletnim doświadczeniem, „fotoradar w tym miejscu będzie jedynie maszynką do zarabiania pieniędzy”. Jego zdaniem, jeśli sprzęt rzeczywiście miałby służyć poprawie bezpieczeństwa, powinien być zamontowany przy szkole lub tam, gdzie są przejścia dla pieszych, a nie ma sygnalizacji świetlnych.
3 spośród 26 nowych fotoradarów staną przy drogach na Mazowszu. Oprócz Grójca urządzenia będą strzec przestrzegania ograniczeń prędkości na warszawskim Ursusie (przy Al. Jerozolimskich 249) oraz w Łazach (przy Alei Krakowskiej).
Portal transport-publiczny.pl, podaje jeszcze jedną ciekawą informację dotyczącą planowanych fotoradarów. Urządzenia będą miały tzw. tolerancję 11 km/h. Oznacza to, że zdjęcie i mandat przyjdą do kierowcy jadącego minimum 61 km/h.
Na terenie gminy Grójec funkcjonuje już jeden fotoradar. Znajduje się on przy krajowej „50” w Janówku.

Autor: Dominik Górecki / jablonka.info

- Advertisement -
- Advertisement -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Reklama -

Polecane w Warce

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...

Zmiana organizacji pracy urzędu

Szanowni Państwo           W związku z zagrożeniem epidemicznym, w Urzędzie Miejskim w Warce wprowadzam zmiany organizacji pracy Urzędu mające na...

Komunikat M-GOPS

Szanowni Państwo           W związku z zagrożeniem epidemicznym, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Warce wprowadzam zmiany organizacji pracy Ośrodka...

Komunikat SP-ZOZ

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa  w SPZOZ w Warce zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów. Rejestracja...
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -