-0.1 C
Warka
sobota, 27 listopada, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Warka się rozbudowuje

Przeczytaj także

Udana konferencja naukowa „VII wieków Warki”

W dniach 19-20 listopada br. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Przedsięwzięcie współorganizowane przez...

Świąteczne mini Warka Music Show

Świąteczny czas jest już coraz bliżej. Niebawem w radiu będzie można usłyszeć świąteczne utwory a miasta rozbłysną świątecznym blaskiem. 8 grudnia „Dworek...

Podwieczorek Literacki z Dorianem Zawadzkim

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce zapraszają w piątek 26 listopada o...

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Święto tańca towarzyskiego na 700-lecie Warki

W miniony weekend 6-7 listopada 2021 Warka po raz kolejny stała się stolicą polskiego tańca! Stało się to za sprawą zorganizowanego przez...
Gość
Mieszkaniec gminy Warka lub okolic, który przejawia chęci publikacji treści na tematy dotyczące problemów mieszkańców w systemie niecyklicznym lub jednorazowym. Artykuły publikowane gościnnie mogą zawierać podpis autora lub na jego życzenie pozostać anonimowe. Ty także możesz przesłać artykuł do nas. Napisz na redakcja@gminawarka.pl

Jak dobrze widzimy na przełomie kilkunastu lat Warka mocno się rozbudowała, a widok rosnących budynków co i rusz zmienia swoją lokalizację. Dochodzą nie tylko domy jednorodzinne ale także stawiane są kolejne bloki. Mieszkańców przybywa, a i o nowych biznesach też możemy usłyszeć coraz częściej.

Jeszcze kilkanaście lat temu można było przejść od osiedla do osiedla, kawałek przez miasto i koniec. Znało się praktycznie wszystkich, a z pewnością wszyscy znali Ciebie. Teraz już częściej można zauważyć nowe twarze na mieście i nie są to tylko turyści odwiedzający Warkę. To nowi mieszkańcy naszego miasta.

Ludzie zaczęli częściej wybierać Warkę i osiedlać się tu nie tylko z powodu „miejskiej sypialni”, ale przede wszystkim dlatego, że zaczęto dostrzegać malownicze walory tego miasta. Przecież na dobrą sprawę tu niczego nie brakuje. Są mieszkania, szkoły, sklepy, restauracje, miejsca do uprawiania sportu, rzeka, las… można wymieniać długo. No może z pracą mogłoby być lepiej, ale patrząc na inne miasta, też nie jest źle. A znam też takich co mieszkają po kilkadziesiąt kilometrów poza Warką i dojeżdżają do pracy do wareckich firm.

Rozbudowały się Winiary, powstały nowe uliczki i domy za torami na trasie do Białobrzeg. Wyrosło już kilkanaście bloków. Dobiegają końca prace budowlane bloku na ul. Polnej, a naprzeciwko po byłej szkole znajduje się pusty plac, na którym powstanie zapewne kolejna nieruchomość.
Dużo mieszkań i lokali usługowych powstanie również na ul. Niemojewskiej, która została niedawno odnowiona. Nowe mieszkania to nowi mieszkańcy, a to dla naszego miasta dobra wiadomość. Im więcej mieszkańców, tym większe możliwości dla rozwoju miasta i większe zainteresowanie potencjalnymi inwestorami. Może już niedługo będziemy mogli liczyć na powstanie nowych miejsc pracy? Tego z pewnością Wam i sobie życzę.

Michalina W.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2022

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP, która odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tym razem...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -