Strona główna » Strefa Kobiet ze sztuką ORIGAMI

Strefa Kobiet ze sztuką ORIGAMI

przez Dworek Na Długiej
14 wyświetlenia

W „Tłusty Czwartek” odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu STREFA KOBIET. Tym razem podczas warsztatów Panie miały okazję zapoznać się z ORIGAMI czyli sztuką składania papieru. Podczas dwugodzinnego spotkania wykonałyśmy serduszkową zakładkę do książki oraz żurawia.

Jak wspomniała jedna z uczestniczek – Pani Jadwiga „żuraw jest jednym z najsłynniejszych modeli origami, symbol pomyślności i pokoju. Japońskie legendy mówią, że żurawie żyją przez 1000 lat, dlatego wierzą, że złożenie 1000 żurawi przynosi zdrowie i długie życie. Zarówno osobie składającej papierowe żurawie, jak i osobie nimi obdarowanej powinno także spełnić się jedno marzenie.

My dziś wykonaliśmy tylko jedną sztukę żurawia, więc wg legendy, do spełnienia naszego jednego marzenia, zostało nam do złożenia – bagatela jeszcze tylko 999 sztuk.”

Po tym nieco trudnym zadaniu przyszedł czas na coś prostszego i nieco bardziej relaksującego. Na zakończenie spotkania wykonałyśmy papierowe kwiaty, które mogą być wspaniała ozdobą domu, lub stanowić dodatek do prezentu dla bliskiej osoby. W końcu wkrótce walentynki!

Bardzo dziękuje wszystkim uczestniczkom za przybycie i wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze. Już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które zostało zaplanowane na 7 marca. Będzie to spotkanie z okazji DNIA KOBIET, podczas którego będziemy malować obrazy pod okiem naszego plastyka Sławomira Ragana.

Koordynatorka Projektu Karolina Pacholczak

You may also like