29.8 C
Warka
poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji!

- Reklama -

Przeczytaj także

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...

190 i 75! Zagłosuj na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!

Od 8 do 30 czerwca na stronie BOM.MAZOVIA.PL będzie można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza na rok 2023. Każdy mieszkaniec Mazowsza, zarówno...

PodWieczorek Literacki… „Dary losu” i Hanna Szczepanowska

9 czerwca o godz. 18 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Podwieczorek literacki”. Tym razem...

Weź udział w konkursie piosenki poetyckiej podczas X Festiwalu „SpłyWarka”

Obowiązkową imprezą w letnim kalendarzu Warki stał się już Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który w tym roku odbędzie się 23 lipca...

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.
- Reklama -

Stowarzyszenie Manko i Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz wystartowało w 2019 roku z kampanią “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, które skierowane jest przede wszystkim do seniorów. Kampania przestrzega przed wpływem sprzedażowym i manipulacją, które mają miejsce podczas pokazów sprzedażowych.

W całym naszym kraju, a także w Warce zapraszani są lokalni mieszkańcy na różnego typu pokazy i prezentacje. Przed takimi pokazami wykonywane są “kuszące” rozmowy telefoniczne, podczas których zachęcają nas do wzięcia udziału w pokazie.

Najczęściej i najbardziej zmanipulowane są osoby starsze, którym sprzedawcy prezentujący przeróżne sztuczki handlowe potrafią dosłownie wcisnąć wszelkie niepotrzebne rzeczy. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że te produkty mają często minimum dziesięciokrotnie wyższą cenę niż ich cena rynkowa.

Ostatnio telefoniczni naciągacze zapraszają na spotkanie w sprawie nowo otwartego sklepu rtv agd, gdzie za przyjście otrzymamy tablet. Takich telefonów jest mnóstwo -dowiadujemy się od mieszkańców Warki, którzy zgłaszają się do naszej redakcji.

Odebrałem dziś połączenie telefoniczne od automatu, który po uprzednim upewnieniu się czy jestem mieszkańcem Mazowsza w wieku 40+, zaprosił mnie na krótkie spotkanie informacyjne z okazji otwarcia nowego sklepu z elektroniką w miejscowości Warka. Takich telefonów odbieram kilka w tygodniu (leki, fotowoltaika), ale tym razem telefon dotyczył mojego rodzinnego miasta. – pisze do nas jeden z mieszkańców Warki. Na tym spotkaniu, podczas prezentacji nowego sklepu, odbędzie się poczęstunek, losowanie nagród, a dla każdej przybyłej osoby – darmowy 10-cio calowy tablet. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka, że jest to kolejne pokazowe spotkanie na schemacie agresywnej sprzedaży, na którym wyrachowani handlowcy będą mamić osoby starsze zakupem w specjalnej super cenie produktów, które w rzeczywistości warte są kilka razy mniej. Często podpisując z nimi umowy kredytowe lub wręcz zaprowadzając ich do placówek bankowych w celu wzięcia pożyczek na zakup tego sprzętu. Bardzo bym chciał, żeby żadna osoba w naszej gminie nie padła ofiarą tych naciągaczy. – dodaje.

Na takich właśnie pokazach sprzedawcy bajerują, zaskakują wszelkimi informacjami o produkcie i wpływają na emocje zgromadzonych potencjalnych kupujących – kto był na takich pokazach zapewne słyszał np o wielkich uzdrowiskowych mocach mat na kręgosłup.
Takie działania mają na celu jak najszybciej nakłonić zgromadzonych do kupna towaru. Mimo że ich cena jest bardzo przesadzona, to pod wpływem nacisku, czasu i emocji ludzie często łapią się i zawierają umowę kredytowania, tylko po to by mieć dany produkt.

Poniżej prezentujemy fragment programu TVN Uwaga:

Niestety ciągle jesteśmy narażeni na ataki telefoniczne od tego typu grup sprzedaży, które nie zaprzestają swoich działań i kuszą “atrakcyjnymi ofertami”. Dla tych sprzedawców jest to naprawdę dochodowy interes, który niestety żyruje na niewiedzy i łatwowierności.

Stowarzyszenie MANKO, Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz i Polska Unia Seniorów stworzyły wspólnie kampanie o nazwie “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, która ma na celu opracowanie przestrzeni dla uczciwego handlu z zasadami, upowszechnienie wiedzy konsumencko-psychologicznej oraz ostrzeganie przed manipulacją sprzedażową.

Ponadto twórcy kampanii zachęcają do dołączenia do akcji nie tylko odbiorców i potencjalnych klientów ale także hotele, restauracje, sale konferencyjne, uzdrowiska, gminy… My też zachęcamy i mówimy “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...

Dzień Dziecka na wareckim rynku… „Podróż po Europie”!

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 29 maja na wareckim rynku w...

Konkurs plastyczny „Moja pocztówka z Europy”

Zbliża się lato. Dzieci zaczynają wspominać ostatnie wyjazdy i wspólnie z rodzicami planują kolejne. Zachęcamy dzieci i młodzież do...

Wracają „Wieczory z Kulturą” – Jacek Bończyk zaśpiewa w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościli w Warce Jacka...

Jarmark Wielkanocny na wareckim Rynku

10 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godzinach 10 – 15 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza na warecki rynek na Jarmark Wielkanocny.

BAZA WIEDZY O WARCE dostępna online

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uruchomiło przez Internet BAZĘ WIEDZY O WARCE. Do tej pory była ona dostępna jedynie na wystawie stałej „Warka...

AKADEMIA POLONIJNA – spotkanie z dr hab. Tomaszem Pudłockim

W ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA zapraszamy Państwa na spotkanie zdr hab. Tomaszem Pudłockim, prof. UJpt. POLONIJNE WRAŻENIA Z WYJAZDÓW DO POLSKI Z...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -