0.1 C
Warka
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji!

- Reklama -

Przeczytaj także

Wareckie ferie z „Zimową Akademią SuperBohaterów”

Ferie zimowe coraz bliżej! Podobnie jak w poprzednich latach inicjatywę organizacji czasu wolnego dzieci spędzających „zimę” w Warce przejmą lokalne instytucje: Dworek...

Wareckie aukcje dla WOŚP… mega atrakcje!

Już 29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku także Warka zagra i będzie zbierała środki na...

POSZUKIWANY SAM ZGŁOSIŁ SIĘ DO POLICJANTÓW

Do niecodziennej sytuacji doszło w Grójcu. Do komendy zgłosił się mężczyzna i oświadczył, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Okazało się, że...

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W niedzielę 22 stycznia, w Warce odbędzie się uroczystość upamiętniająca 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość rozpocznie się w...

Weź udział w biegu dla WOŚP!

Zapraszamy do udziału w Biegu lub marszu z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.
- Reklama -

Stowarzyszenie Manko i Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz wystartowało w 2019 roku z kampanią “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, które skierowane jest przede wszystkim do seniorów. Kampania przestrzega przed wpływem sprzedażowym i manipulacją, które mają miejsce podczas pokazów sprzedażowych.

W całym naszym kraju, a także w Warce zapraszani są lokalni mieszkańcy na różnego typu pokazy i prezentacje. Przed takimi pokazami wykonywane są “kuszące” rozmowy telefoniczne, podczas których zachęcają nas do wzięcia udziału w pokazie.

Najczęściej i najbardziej zmanipulowane są osoby starsze, którym sprzedawcy prezentujący przeróżne sztuczki handlowe potrafią dosłownie wcisnąć wszelkie niepotrzebne rzeczy. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że te produkty mają często minimum dziesięciokrotnie wyższą cenę niż ich cena rynkowa.

Ostatnio telefoniczni naciągacze zapraszają na spotkanie w sprawie nowo otwartego sklepu rtv agd, gdzie za przyjście otrzymamy tablet. Takich telefonów jest mnóstwo -dowiadujemy się od mieszkańców Warki, którzy zgłaszają się do naszej redakcji.

Odebrałem dziś połączenie telefoniczne od automatu, który po uprzednim upewnieniu się czy jestem mieszkańcem Mazowsza w wieku 40+, zaprosił mnie na krótkie spotkanie informacyjne z okazji otwarcia nowego sklepu z elektroniką w miejscowości Warka. Takich telefonów odbieram kilka w tygodniu (leki, fotowoltaika), ale tym razem telefon dotyczył mojego rodzinnego miasta. – pisze do nas jeden z mieszkańców Warki. Na tym spotkaniu, podczas prezentacji nowego sklepu, odbędzie się poczęstunek, losowanie nagród, a dla każdej przybyłej osoby – darmowy 10-cio calowy tablet. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka, że jest to kolejne pokazowe spotkanie na schemacie agresywnej sprzedaży, na którym wyrachowani handlowcy będą mamić osoby starsze zakupem w specjalnej super cenie produktów, które w rzeczywistości warte są kilka razy mniej. Często podpisując z nimi umowy kredytowe lub wręcz zaprowadzając ich do placówek bankowych w celu wzięcia pożyczek na zakup tego sprzętu. Bardzo bym chciał, żeby żadna osoba w naszej gminie nie padła ofiarą tych naciągaczy. – dodaje.

Na takich właśnie pokazach sprzedawcy bajerują, zaskakują wszelkimi informacjami o produkcie i wpływają na emocje zgromadzonych potencjalnych kupujących – kto był na takich pokazach zapewne słyszał np o wielkich uzdrowiskowych mocach mat na kręgosłup.
Takie działania mają na celu jak najszybciej nakłonić zgromadzonych do kupna towaru. Mimo że ich cena jest bardzo przesadzona, to pod wpływem nacisku, czasu i emocji ludzie często łapią się i zawierają umowę kredytowania, tylko po to by mieć dany produkt.

Poniżej prezentujemy fragment programu TVN Uwaga:

Niestety ciągle jesteśmy narażeni na ataki telefoniczne od tego typu grup sprzedaży, które nie zaprzestają swoich działań i kuszą “atrakcyjnymi ofertami”. Dla tych sprzedawców jest to naprawdę dochodowy interes, który niestety żyruje na niewiedzy i łatwowierności.

Stowarzyszenie MANKO, Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz i Polska Unia Seniorów stworzyły wspólnie kampanie o nazwie “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, która ma na celu opracowanie przestrzeni dla uczciwego handlu z zasadami, upowszechnienie wiedzy konsumencko-psychologicznej oraz ostrzeganie przed manipulacją sprzedażową.

Ponadto twórcy kampanii zachęcają do dołączenia do akcji nie tylko odbiorców i potencjalnych klientów ale także hotele, restauracje, sale konferencyjne, uzdrowiska, gminy… My też zachęcamy i mówimy “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

- Reklama -

Wareckie ferie z „Zimową Akademią SuperBohaterów”

Ferie zimowe coraz bliżej! Podobnie jak w poprzednich latach inicjatywę organizacji czasu wolnego dzieci spędzających „zimę” w Warce przejmą lokalne instytucje: Dworek...

Wareckie aukcje dla WOŚP… mega atrakcje!

Już 29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku także Warka zagra i będzie zbierała środki na...

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W niedzielę 22 stycznia, w Warce odbędzie się uroczystość upamiętniająca 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość rozpocznie się w...

Weź udział w biegu dla WOŚP!

Zapraszamy do udziału w Biegu lub marszu z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą...

Zdobądź kalendarz WOŚP 2023!

Już niecały miesiąc dzieli nas od 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 29 stycznia 2023 r. Sztab w Warce zagra „dla walki...

31. Finał WOŚP – ustaw puszkę w swojej firmie!

29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbiórka funduszy przeznaczona będzie na walkę z sepsą....

Warecki Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2023 roku ulicami Warki przejdzie po raz kolejny, podobnie jak w większości miast w Polsce Orszak Trzech Króli.

Napoleon Orda w Muzeum Pułaskiego w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na nową wystawę czasową. Tym razem zostanie ona zaprezentowana w bibliotece pałacu w Winiarach. Muzeum...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -