10.6 C
Warka
wtorek, 27 września, 2022

Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji!

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Nowa wystawa czasowa w Muzeum w Warce

 „Ramię krzep - Ojczyźnie służ” 16 września 2022 r. w Muzeum mi. Kazimierza Pułaskiego w  Warce odbędzie się uroczyste...

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...

Narodowe Czytanie 2022

3 września po raz jedenasty odbyła się w całej Polsce akcja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Starosta...

5 września ruszą zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej

5 września 2022 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” rusza z zapisami na zajęcia dodatkowe w roku...

Narodowe Czytanie 2022 w Warce

W dniu 3 września o godz. 15.00, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Narodowe Czytanie’’.
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.
- Reklama -

Stowarzyszenie Manko i Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz wystartowało w 2019 roku z kampanią “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, które skierowane jest przede wszystkim do seniorów. Kampania przestrzega przed wpływem sprzedażowym i manipulacją, które mają miejsce podczas pokazów sprzedażowych.

W całym naszym kraju, a także w Warce zapraszani są lokalni mieszkańcy na różnego typu pokazy i prezentacje. Przed takimi pokazami wykonywane są “kuszące” rozmowy telefoniczne, podczas których zachęcają nas do wzięcia udziału w pokazie.

Najczęściej i najbardziej zmanipulowane są osoby starsze, którym sprzedawcy prezentujący przeróżne sztuczki handlowe potrafią dosłownie wcisnąć wszelkie niepotrzebne rzeczy. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że te produkty mają często minimum dziesięciokrotnie wyższą cenę niż ich cena rynkowa.

Ostatnio telefoniczni naciągacze zapraszają na spotkanie w sprawie nowo otwartego sklepu rtv agd, gdzie za przyjście otrzymamy tablet. Takich telefonów jest mnóstwo -dowiadujemy się od mieszkańców Warki, którzy zgłaszają się do naszej redakcji.

Odebrałem dziś połączenie telefoniczne od automatu, który po uprzednim upewnieniu się czy jestem mieszkańcem Mazowsza w wieku 40+, zaprosił mnie na krótkie spotkanie informacyjne z okazji otwarcia nowego sklepu z elektroniką w miejscowości Warka. Takich telefonów odbieram kilka w tygodniu (leki, fotowoltaika), ale tym razem telefon dotyczył mojego rodzinnego miasta. – pisze do nas jeden z mieszkańców Warki. Na tym spotkaniu, podczas prezentacji nowego sklepu, odbędzie się poczęstunek, losowanie nagród, a dla każdej przybyłej osoby – darmowy 10-cio calowy tablet. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka, że jest to kolejne pokazowe spotkanie na schemacie agresywnej sprzedaży, na którym wyrachowani handlowcy będą mamić osoby starsze zakupem w specjalnej super cenie produktów, które w rzeczywistości warte są kilka razy mniej. Często podpisując z nimi umowy kredytowe lub wręcz zaprowadzając ich do placówek bankowych w celu wzięcia pożyczek na zakup tego sprzętu. Bardzo bym chciał, żeby żadna osoba w naszej gminie nie padła ofiarą tych naciągaczy. – dodaje.

Na takich właśnie pokazach sprzedawcy bajerują, zaskakują wszelkimi informacjami o produkcie i wpływają na emocje zgromadzonych potencjalnych kupujących – kto był na takich pokazach zapewne słyszał np o wielkich uzdrowiskowych mocach mat na kręgosłup.
Takie działania mają na celu jak najszybciej nakłonić zgromadzonych do kupna towaru. Mimo że ich cena jest bardzo przesadzona, to pod wpływem nacisku, czasu i emocji ludzie często łapią się i zawierają umowę kredytowania, tylko po to by mieć dany produkt.

Poniżej prezentujemy fragment programu TVN Uwaga:

Niestety ciągle jesteśmy narażeni na ataki telefoniczne od tego typu grup sprzedaży, które nie zaprzestają swoich działań i kuszą “atrakcyjnymi ofertami”. Dla tych sprzedawców jest to naprawdę dochodowy interes, który niestety żyruje na niewiedzy i łatwowierności.

Stowarzyszenie MANKO, Fundacja Aktywizacji Seniorów Teraz i Polska Unia Seniorów stworzyły wspólnie kampanie o nazwie “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”, która ma na celu opracowanie przestrzeni dla uczciwego handlu z zasadami, upowszechnienie wiedzy konsumencko-psychologicznej oraz ostrzeganie przed manipulacją sprzedażową.

Ponadto twórcy kampanii zachęcają do dołączenia do akcji nie tylko odbiorców i potencjalnych klientów ale także hotele, restauracje, sale konferencyjne, uzdrowiska, gminy… My też zachęcamy i mówimy “Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji”!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...

5 września ruszą zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej

5 września 2022 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” rusza z zapisami na zajęcia dodatkowe w roku...

Narodowe Czytanie 2022 w Warce

W dniu 3 września o godz. 15.00, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Narodowe Czytanie’’.

Uczcijmy pamięć poległych w II wojnie światowej

1 września 1939 roku rozpoczęła się najbardziej krwawa wojna. Wojna, w której zginęło od 50 do 78 milionów osób…

Nowym wiaduktem nad torami w Warce kierowcy pojadą jesienią

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią kolejową Warszawa - Radom nowy wiadukt drogowy. Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ulicy...

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -