12.2 C
Warka
sobota, 8 maja, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Rusza Konkurs „Działaj Lokalnie” 2020

Przeczytaj także

Polaku! Bądź dumny! Wywieś flagę!

Dzień 2 maja jest od 2004 roku Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy tego dnia biało-czerwone flagi, dając wyraz dumy, że jesteśmy Polakami!

Weź udział w konkursie piosenki poetyckiej podczas IX Festiwalu „SpłyWarka”

Obowiązkową imprezą w letnim kalendarzu Warki stał się już Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który w tym roku odbędzie się 24 lipca...

700 lat Warki… Kompozytor Adam Jarzębski wśród bohaterów Warki

Jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce to okazja aby przypomnieć wspaniałych ludzi budujących historię nadpilicznego grodu przez wieki. Z tej okazji...

POLICJANCI PRZEJĘLI NIELEGALNĄ KRAJANKĘ TYTONIOWĄ I PAPIEROSY

Grójeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczyli papierosy i krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali także 40-letniego mężczyznę. Wartość uszczuplenia...

WYBIŁ SZYBY W POCIĄGU, ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA

Policjanci z Warki dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji konduktora, zatrzymali 31–latka, który wybił szyby w pociągu PKP. Mężczyzna odpowie teraz przed...

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego w swojej okolicy i masz ciekawy pomysł – Działaj Lokalnie! Lepszej okazji nie będzie! 5 marca rusza kolejna edycja Konkursu „Działaj Lokalnie”. Na realizację swojego projektu możesz zdobyć nawet 6000 zł!

Konkurs „Działaj Lokalnie” powstał po to, abyśmy mogli mieć realny wpływ na to, co dzieje się wokół nas. Może to być upragniona altanka na wsi, modernizacja placu zabaw, zagospodarowanie zaniedbanego terenu albo wydarzenie promujące aktywność fizyczną, piknik czy warsztaty rękodzielnicze. Pomysłów jest mnóstwo. Najważniejsze jest to, aby obudzić w sobie drzemiącego społecznika i zadziałać wspólnie.

Wnioski do konkursu można składać od 5 marca, wyłącznie poprzez Generator wniosków dostępny na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl. Projekty mogą być realizowane nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż pół roku (w okresie od 15 maja do 31 grudnia 2020).

W konkursie startować mogą organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (m.in. uczniowskie kluby sportowe, stowarzyszenia kultury fizycznej, zarejestrowane koła gospodyń wiejskich), grupy nieformalne działające przy instytucji lub organizacji pozarządowej (w których imieniu wniosek złoży ta instytucja/organizacja pozarządowa, np. klub gier przy ośrodku kultury, grupa nauczycieli przy szkole) oraz grupy nieformalne występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa Działaj Lokalnie (grupa mieszkańców osiedla). Konkurs obejmuje działania na terenie 5 gmin: Warka, Jasieniec, Grójec, Chynów oraz Goszczyn.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje do biura Stowarzyszenia przy ul. Gośniewskiej 46 w Warce w każdą środę w godz. 8:00-16:00. Zachęcamy również do udziału w warsztatach pt. „Jak opracować projekt i napisać dobry wniosek?”, które odbędą się 11 marca 2020 r. o godz. 13:00 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Wszystkich chętnych do skorzystania z warsztatów prosimy o wcześniejszy kontakt: Emilia Bienias, 504 968 412, ebienias@stowarzyszeniewarka.pl

Weź sprawy w swoje ręce i Działaj Lokalnie!

Program Działaj Lokalnie realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Fundusze na dotacje pochodzą ze środków Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Partnerów: Gminy Warka oraz Starostwa Powiatowego w Grójcu, a także z wpłat 1% podatku i darowizn lokalnych firm.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -