Strona główna » Rocznica „Zbrodni Katyńskiej”

Rocznica „Zbrodni Katyńskiej”

przez Dworek Na Długiej
4 wyświetlenia

W roku 1940, w lasach pod Katyniem, Ostaszkowem, Starobielskiem, Kozielskiem rozegrała się wielka tragedia narodu polskiego. Ponad 20 tysięcy naszych rodaków zostało bestialsko zamordowanych przez NKWD. Bez osądu, wyroku, winy rozstrzelano kwiat narodu – m.in. oficerów, lekarzy, profesorów…

W roku 2010 samolot z oficjalną polską delegacją udającą się na obchody rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”, na czele której stał Prezydent RP uległ katastrofie w której zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga…

12 kwietnia 2024 r. w Warce odbędą się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę „Zbrodni Katyńskiej” oraz 14. rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach:

Kościół Matki Bożej Szkaplerznej – godz.11:00

– Rys historyczny

– Uroczysta Msza Św. w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych

– Przemarsz przed pomnik

Pomnik „Krzyże Katyńskie” na starym wareckim cmentarzu – godz. 12:15

– Hymn Państwowy

– Wręczenie odznaczeń

– Apel Pamięci

– Salwa Honorowa

– Złożenie kwiatów

Na uroczystość zapraszają: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej. 

You may also like