19.7 C
Warka
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Praca za murami – spotkanie z uczniami CKZiU w Nowej Wsi

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warce

Do zdarzenia doszło ok. 11.50 w Warce w ul. Gośniewskiej w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego. Pociąg osobowy relacji Warszawa - Radom potrącił...
- Reklama -

Służba Więzienna jest umundurowaną i uzbrojoną formacją podległą Ministrowi Sprawiedliwości. Pełni bardzo ważną funkcję w strukturach bezpieczeństwa państwa. Jest trzecią co do wielkości formacją mundurową w Polsce. O zadaniach i możliwościach kariery w jednostkach penitencjarnych rozmawialiśmy z uczniami czwartych klas Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

Ważne wybory
Decyzja  edukacyjno–zawodowa  jest  jednym  z  wyborów, którą młody człowiek stojący u progu dorosłości musi podjąć. Różnego rodzaju wyzwania w planowaniu ścieżki kariery to nie tylko przypadłość ludzi  młodych, ale również innych osób, które nie czerpią pełnej satysfakcji z podjętych przez siebie dotąd rozwiązań. Jednym z czynników mających wpływ na podejmowanie konkretnych decyzji o swojej przyszłości jest brak pełnej informacji o aktualnych możliwościach lub niezgodność informacji o danym zawodzie lub interesującej branży. Mając na uwadze rozwijanie zainteresowań młodzieży a także aktywizację zawodową osób wkraczających w etap dorosłości, Areszt Śledczy w Grójcu chętnie przyjął zaproszenie na spotkanie z młodzieżą w celu przybliżenia i przekazania rzetelnych informacji na temat możliwości rozwoju i pracy w Służbie Więziennej.

Funkcjonariusze na lekcji  
Areszt Śledczy w Grójcu chętnie podejmuje współpracę ze szkołami, uczelniami i placówkami edukacyjnymi, realizując wspólnie szereg projektów edukacyjnych i profilaktycznych. Mimo trwającej pandemii i nauczania zdalnego, udało się nam przezwyciężyć wszelkie trudności i wykorzystać nowoczesną technologię do przeprowadzenia wirtualnej lekcji w CKZiU w Nowej Wsi. Z radością przyjęliśmy zaproszenie na spotkanie z uczniami klas czwartych Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Podczas dwóch lekcji on-line uczniowie dowiedzieli się jakie muszą spełnić wymagania, żeby wstąpić w szeregi Służby Więziennej. Poznali, jak przebiega kariera w służbie, która może być ciekawą ścieżką rozwoju i realizacji marzeń o pracy w służbach mundurowych. Była to okazja do omówienia procesu rekrutacji i zaprezentowania Służby Więziennej jako przyszłego pracodawcy. Każda jednostka penitencjarna to zespół funkcjonariuszy różnych specjalizacji. W Areszcie Śledczym w Grójcu, podobnie jak w innych aresztach i zakładach karnych, największa grupę stanowią funkcjonariusze działu ochrony. To oni dbają o bezpieczeństwo jednostki i chronią społeczeństwo przed sprawcami przestępstw. Służba Więzienna oferuje ciekawą pracę również dla wychowawców, psychologów, kwatermistrzów, szefów kuchni, informatyków, finansistów, ekonomistów, absolwentów kierunków związanych z administracją, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów, lekarzy różnych specjalności, prawników. Różnorodność działań realizowanych przez Służbę Więzienną daje szanse rozwoju dla wielu osób, które mają pasje i chciałyby swoją przyszłość związać z mundurem. Zapraszamy do współpracy!

Praca w mundurze
W trakcie spotkania z uczniami CKZiU w Nowej Wsi realizowanego za pośrednictwem platformy internetowej, zaprezentowaliśmy kilka istotnych atutów Służby Więziennej jako pracodawcy. Wstępując w szeregi naszej formacji oferujemy m.in. zatrudnienie dające poczucie stabilizacji zawodowej, uposażenie płatne z góry już od pierwszego dnia służby, możliwość przejścia na zaopatrzenie emerytalne po 25 latach służby, atrakcyjne świadczenia socjalne: zasiłek na zagospodarowanie, dopłatę do wypoczynku, zwrot kosztów przejazdu do pracy, ekwiwalent za brak mieszkania, dofinansowanie do zakupu mieszkania lub budowę domu, bezpłatne umundurowanie oraz ekwiwalent na jego uzupełnienie, dodatek za stopień, dodatek służbowy, dodatek z tytułu wysługi lat, urlop w wymiarze 26 dni od początku służby, nagrodę roczna – tzw. trzynastkę, inne nagrody uznaniowe, szeroką ścieżkę kariery zawodowej od szeregowego do oficera, możliwość uzyskania dofinansowania do czesnego za studia czy możliwość podjęcia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.  

WSKiP – uczelnia zawodowa służb państwowych
Ogromne możliwości edukacji i rozwoju dla funkcjonariuszy Służby Więziennej zapewnia Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Jest to uczelni zawodowa służb państwowych. Została utworzona 31 sierpnia 2018 roku przez Ministra Sprawiedliwości. Statutowym celem działalności Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie jest kształcenie i wychowywanie funkcjonariuszy Służby Więziennej, funkcjonariuszy innych służb oraz osób cywilnych. Absolwenci Uczelni będą posiadać odpowiednie przygotowanie do pracy w wyspecjalizowanych instytucjach administracji rządowej i samorządowej, w organizacjach społecznych i edukacyjnych, w instytucjach i organizacjach międzynarodowych oraz w instytucjach zajmujących się dozorem osób mających konflikt z prawem. Wszelkie informacje o studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka dla funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej, znajdują się na stronie internetowej Uczelni. Najważniejsze jest to, że absolwenci I i II stopnia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce. Od 1 października 2021 Uczelnia rozpoczyna także kształcenie na stacjonarnych, nieodpłatnych studiach prawniczych o profilu praktycznym. Szczegóły www.wskip.edu.pl

Dołącz do nas!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych karierą w służbach mundurowych do zapoznania się z naszą ofertą pracy. Areszt Śledczy w Grójcu wraz z Oddziałem Zewnętrznym w Stawiszynie na bieżąco publikuje oferty pracy i informacje o prowadzonym naborze do służby. Wszystkie oferty pracy w Mazowieckiej Służbie Więziennej znajdują się na stronie internetowej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie w zakładce PRACA.

Opracowanie: ppor. SW Marek Pikulski Zdjęcia: CKZiU w Nowej Wsi

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Weź udział w Spływie na Byle Czym rzeką Pilicą! Termin zgłoszeń przedłużony!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym konkursie „Spływ na byle czym rzeką Pilicą”. Aby wziąć udział w...

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs...

Wernisaż wystawy – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka”

3 lipca, w przeddzień Dnia Niepodległości USA, tuż przed Piknikiem Vivat Pułaski w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została uroczyście otwarta nowa...

NOWA WYSTAWA W WARECKIM MUZEUM

„Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka” Od 3 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce zaprasza  na...

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -