19.7 C
Warka
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warce

Do zdarzenia doszło ok. 11.50 w Warce w ul. Gośniewskiej w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego. Pociąg osobowy relacji Warszawa - Radom potrącił...
- Reklama -

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego jest Podróż po Europie. Do tej pory odbyła się połowa zaplanowanych zajęć.

Biblioteka

Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od zajęć w Bibliotece. Ich tematem była podróż do Niemiec. Na tych zajęcia dzieci zapoznały się z twórczością Braci Grim. W ramach zajęć odbyła się inscenizacja jednej z baśni do której dzieci przygotowały scenografię a także rekwizyty. Tego dnia miał miejsce również konkurs plastyczny na najciekawsze zilustrowanie własnego pomysłu na zakończenie bajki. Zajęcia zakończyły się rozmaitymi zabawami ruchowymi.
Kolejny dzień wakacyjny w Bibliotece to podróż do Dani – a tam poznanie znakomitego autora wielu baśni- Hansa Christiana Andersena. Po zaznajomieniu się z twórczością duńskiego pisarza odbył się konkurs na dopasowanie fragmentów baśni do ich tytułów, dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ich ulubioną postać z baśni Andersena a na zakończenie odbyły się kalambury związane z tematem zajęć.

Dworek

Pierwszy dzień dworkowych zajęć rozpoczął się od spotkania z Policjantkami. Podczas prelekcji dzieci zostały uświadomione na temat zagrożeń podczas wyjazdów wakacyjnych, wypadów nad wodę a także konsekwencji wynikających z zażywania narkotyków i alkoholu. Druga część zajęć to podróż na Ukrainę. Dzieci zaznajomiły się z tradycjami oraz symbolami tego kraju. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali aniołki z włóczki barwach ukraińskiej flagi.
W ramach kolejnych zajęć dzieci odbyły podróż do Portugalii. W pierwszej części zajęć zapoznały się z symbolami Portugalii. Wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, dzięki którym m.in. poznały flagi europejskich krajów. Na zakończenie odbył się pokaz filmowy, podczas którego dzieci obejrzały bajkę o portugalskim byczku.
Następne zajęcia odbyły się w Parku Linowym w Kozienicach. Uczestnicy zajęć mogli poczuć się jak na szwajcarskiej wspinaczce. Dzieci miały możliwość wyboru trzech stopni trudności. Wszyscy poradzili sobie doskonale z każdą z tras.
Czystość i higiena podczas wakacji jest bardzo ważna, szczególnie w niepewnych czasie epidemii. Dlatego podczas kolejnych zajęć dzieci posłuchały prelekcji przedstawicielki Sanepidu w Grójcu. Na zakończenie tej części zajęć dzieci wykonały zdrowe soki. Kolejna część zajęć to podróż do Norwegii. Każdy uczestnik zajęć wykonał swój własny hełm Wikinga. Podczas warsztatów plastycznych dzieci zaznajomiły się techniką „rosnących farb” i za jej pomocą wykonały norweską flagę.

Centrum Sportu i Rekreacji

W ramach zajęć prowadzonych prze CeSiR odbyły się trzy różne turnieje sportowe: Mistrzostwa Świata w Pływaniu, MINIMUNDIAL 2022 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zawodach co zaowocowało wspaniałymi wynikami. Każdy z zawodników spisał się na medal!

To były wspaniałe trzy tygodnie zajęć! Zachęcamy do udziału w kolejnych atrakcyjnych zajęciach w ramach Lata w Warce. Szczegółowy harmonogram: www.dworek.warka.pl/lato2022

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Weź udział w Spływie na Byle Czym rzeką Pilicą! Termin zgłoszeń przedłużony!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym konkursie „Spływ na byle czym rzeką Pilicą”. Aby wziąć udział w...

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs...

Wernisaż wystawy – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka”

3 lipca, w przeddzień Dnia Niepodległości USA, tuż przed Piknikiem Vivat Pułaski w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została uroczyście otwarta nowa...

NOWA WYSTAWA W WARECKIM MUZEUM

„Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka” Od 3 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce zaprasza  na...

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -