0.9 C
Warka
wtorek, 29 listopada, 2022

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

- Reklama -

Przeczytaj także

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Muzeum m. Kazimierza Pułaskiego w Warce Miło nam poinformować, że Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zostało docenione i...

WEEKEND ZA POŁ CENY 2022 w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do Akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY. Jest...

ODPOWIE ZA KRADZIEŻ BIŻUTERII

Zarzut kradzieży biżuterii usłyszał 29-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna włamał się do domu pod Warką i ukradł złoto o wartości 25 tysięcy złotych....

Nasza wystawa na Zamku w Krasiczynie

8 listopada 2022 r. na Zamku w Krasiczynie przy współpracy z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu została uroczyście otwarta wystawa o...

Pociągi na trasie Warszawa-Warka-Radom pojadą szybciej

Od marca przyszłego roku na trasie kolejowej Warszawa-Radom pociągi będą mogły jeździć już do 120 km/h. Zaś od drugiego kwartału 2023 nawet...
- Reklama -

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego jest Podróż po Europie. Do tej pory odbyła się połowa zaplanowanych zajęć.

Biblioteka

Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od zajęć w Bibliotece. Ich tematem była podróż do Niemiec. Na tych zajęcia dzieci zapoznały się z twórczością Braci Grim. W ramach zajęć odbyła się inscenizacja jednej z baśni do której dzieci przygotowały scenografię a także rekwizyty. Tego dnia miał miejsce również konkurs plastyczny na najciekawsze zilustrowanie własnego pomysłu na zakończenie bajki. Zajęcia zakończyły się rozmaitymi zabawami ruchowymi.
Kolejny dzień wakacyjny w Bibliotece to podróż do Dani – a tam poznanie znakomitego autora wielu baśni- Hansa Christiana Andersena. Po zaznajomieniu się z twórczością duńskiego pisarza odbył się konkurs na dopasowanie fragmentów baśni do ich tytułów, dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ich ulubioną postać z baśni Andersena a na zakończenie odbyły się kalambury związane z tematem zajęć.

Dworek

Pierwszy dzień dworkowych zajęć rozpoczął się od spotkania z Policjantkami. Podczas prelekcji dzieci zostały uświadomione na temat zagrożeń podczas wyjazdów wakacyjnych, wypadów nad wodę a także konsekwencji wynikających z zażywania narkotyków i alkoholu. Druga część zajęć to podróż na Ukrainę. Dzieci zaznajomiły się z tradycjami oraz symbolami tego kraju. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali aniołki z włóczki barwach ukraińskiej flagi.
W ramach kolejnych zajęć dzieci odbyły podróż do Portugalii. W pierwszej części zajęć zapoznały się z symbolami Portugalii. Wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, dzięki którym m.in. poznały flagi europejskich krajów. Na zakończenie odbył się pokaz filmowy, podczas którego dzieci obejrzały bajkę o portugalskim byczku.
Następne zajęcia odbyły się w Parku Linowym w Kozienicach. Uczestnicy zajęć mogli poczuć się jak na szwajcarskiej wspinaczce. Dzieci miały możliwość wyboru trzech stopni trudności. Wszyscy poradzili sobie doskonale z każdą z tras.
Czystość i higiena podczas wakacji jest bardzo ważna, szczególnie w niepewnych czasie epidemii. Dlatego podczas kolejnych zajęć dzieci posłuchały prelekcji przedstawicielki Sanepidu w Grójcu. Na zakończenie tej części zajęć dzieci wykonały zdrowe soki. Kolejna część zajęć to podróż do Norwegii. Każdy uczestnik zajęć wykonał swój własny hełm Wikinga. Podczas warsztatów plastycznych dzieci zaznajomiły się techniką „rosnących farb” i za jej pomocą wykonały norweską flagę.

Centrum Sportu i Rekreacji

W ramach zajęć prowadzonych prze CeSiR odbyły się trzy różne turnieje sportowe: Mistrzostwa Świata w Pływaniu, MINIMUNDIAL 2022 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zawodach co zaowocowało wspaniałymi wynikami. Każdy z zawodników spisał się na medal!

To były wspaniałe trzy tygodnie zajęć! Zachęcamy do udziału w kolejnych atrakcyjnych zajęciach w ramach Lata w Warce. Szczegółowy harmonogram: www.dworek.warka.pl/lato2022

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

- Reklama -

WEEKEND ZA POŁ CENY 2022 w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do Akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY. Jest...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2023

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP. 29 stycznia 2023 r. zagramy pod hasłem „Chcemy wygrać...

Zaśpiewajmy razem! „Niepodległa do Hymnu”!

Po raz kolejny zaśpiewajmy wspólnie hymn w samo południe 11 listopada!  W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji...

Świąteczne mini Warka Music Show

Świąteczny czas jest już coraz bliżej. Niebawem w radiu będzie można usłyszeć świąteczne utwory a miasta rozbłysną świątecznym blaskiem. 8 grudnia „Dworek...

Konkurs plastyczny – Kartka Bożonarodzeniowa

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej… dlatego Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” już dziś ogłasza konkurs plastyczny pt. „Kartka Bożonarodzeniowa”.

Dzień Kazimierza Pułaskiego 2022

7 października 2022 r. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce świętowało 243. rocznicę śmierci Patrona. Uroczystość zgromadziła liczne grono osób, które zechciały...

Konkurs Plastyczny „Życie Piotra Wysockiego w Warce”

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”  zachęca do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Życie Piotra Wysockiego w Warce”. Jest to konkurs organizowany z...

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -