9.5 C
Warka
niedziela, 27 września, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Podwyżki prądu! O ile więcej zapłaci sadownik na taryfie C w przyszłym roku???

Przeczytaj także

Pożegnanie Lata w Jasieńcu

W dniu 20 września 2020 r Wójt Jasieńca p. Marta Cytryńska oraz No1 eventy zapraszają na Pożegnanie Lata w Jasieńcu.

USŁYSZELI ZARZUT KRADZIEŻY PONAD 5 TON JABŁEK

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów. Zgromadzony przez policjantów materiał...

Jabłka – samo zdrowie!

Soczyste, chrupiące, słodkie, kwaśne, czerwone czy zielone – każdy ma swój typ jabłek. Po te owoce powinniśmy sięgać jak najczęściej. Dlaczego? Z...

Letnia strefa muzyki – z piosenką francuską

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza jesienną porą do parku w Winiarach, na ostatni tego roku koncert z cyklu ,,Letnia...

Ceny Gali w grupach i u pośredników! Czemu takie niskie?

Sadownicy informują nasz portal o spadkach cen za jabłka deserowe w grupach producenckich i u pośredników. Pierwsze oferty, (gdy...

Podczas szczytu UE  w Brukseli 12-13 grudnia kraje członkowskie podjęły decyzję o wspólnym działaniu na rzecz dojścia w 2050 roku do neutralności klimatycznej. Jednak pojawił się jeden wyjątek – POLSKA! Premier  Morawiecki poinformował, iż nasz kraj będzie dochodził do tej neutralności własnym tempem. Co to znaczy? Oznacza to tylko to że energia pozyskiwana z węgla będzie jeszcze bardziej nas truła… a ceny będą szybować w górę!

Energia będzie drożeć… 

Paliwo oraz energia elektryczna co roku drożeje a co za tym idzie drożeje żywność  – zwłaszcza mięso, warzywa i owoce .  Ten kto pamięta lub uczył się historii powinien znać spiralę podwyżek w końcu lat PRL-u, która doprowadziła do hiperinflacji…

Jeśli chodzi o samą energię elektryczną to zdrożała ona na przestrzeni 10 lat o 100%, czyli średnio co roku drożała o 7,8%.

Co na to sadownicy?

Sadownicy w tym roku liczą na minimalne podwyżki w taryfie C… lecz nie będę optymistką, mając wiedzę o cenach energii w Polsce niestety nie napisze, że podwyżki będą małe. Premier Morawiecki podczas jednych z wywiadów zapowiedział, że podwyżek nie odczują gospodarstwa domowe czyli taryfa G… Większość sadowników taryfę G posiada w domu, natomiast na chłodniach czy budynkach służących pracy w gospodarstwie jest taryfa C.

Sadownicy na przełomie lipca / sierpnia składali “wnioski” w PGE o zamrożenie cen energii do roku 2020. Nieoficjalnie się mówi, że deklaracje złożone na taryfie C przez sadowników zamrażają ceny do marca 2020. Czy tak będzie przekonamy się napewno na początku roku…

Obecnie ceny za energie elektryczną u sadowników na taryfach C kształtują się różnie, bardzo uogólniona kwota, którą ponosi sadownik za energie elektryczną oraz wszystkie opłaty  “dodatkowe” (o których w większości sadownicy nie mają pojęcia) wynosi nawet 70 groszy  za 1 kwh.

Zakładając sytuację, iż posiadamy 3 średnie (większe) komory chłodnicze (trzymamy jabłka od października do kwietnia), które rocznie mają zapotrzebowanie na około 35 000 kwh, prąd kosztuje rocznie sadownika nawet 24 5oo zł! Jeśli sprawdzą się plotki krążące w sieci o podwyżkach w PGE nawet do 30% to oznaczać będzie, że sadownicy rocznie zamiast zapłacić 24 500 złoty zapłacą ponad 31 tysięcy złoty!

Podwyżki napewno będą i jest to nieuniknione. Pytanie tylko o ile procent więcej zapłacimy w przyszłym roku na taryfie C i czy podwyżki będą dotyczyć również innych taryf?

Ceny podane w artykule są bardzo uogólnione, każdy przypadek jest wyliczany indywidualnie oraz ma indywidualne stawki umowne za energie elektryczną, opłaty abonamentowe, handlowe czy moc przyłączeniową. 

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...

Kolejna dezynfekcja miasta już 9-10 kwietnia

Informujemy, że w nocy z 09÷10 kwietnia 2020 roku w godzinach 21:00÷1:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja następujących ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -