Strona główna » PodWieczorek Literacki – spotkanie z Kingą Konarską

PodWieczorek Literacki – spotkanie z Kingą Konarską

przez Dworek Na Długiej
103 wyświetlenia

6 czerwca o godz. 19 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Podwieczorek literacki”. Tym razem będziemy gościć Kingę Konarską – mieszkankę Warki, autorkę książki pt. „Nie udawaj, że chodzi o coś więcej”.

Julia Keler nawet w najgorszych snach nie wyobrażała sobie, że zostanie postawiona pod ścianą i będzie rozważać oddanie swojej ręki, żeby uratować rodzinną firmę. Tak, mamy dwudziesty pierwszy wiek, a ktoś chce zapłacić za bycie jej mężem.

W dodatku to absurdalne koło ratunkowe jest bardzo atrakcyjnym facetem i zdecydowanie nie sprawia wrażenia kogoś, kto potrzebuje płacić kobietom za ich towarzystwo. Aleksander Habrat. O co mu właściwie chodzi? Czy nie mógł jej po prostu zaprosić na randkę? Oczywiście, że Julia by odmówiła. Prawie zawsze odmawia, bo przecież jest bardzo zajęta pracą.

Sytuacja wydaje się być bez wyjścia, ale przecież to tylko formalność. Julia zrobi wszystko, żeby pokazać Aleksandrowi, że to tylko układ.

W walce na cięte riposty tych dwoje ciągle utrzymuje remis.

Za to nie bardzo wychodzi im utrzymywanie rąk przy sobie.

W tym układzie od początku chodziło o coś więcej. I oboje nie mieli o tym pojęcia.

Kinga Konarska przygodę z pisaniem rozpoczęła dzięki mężowi, który widząc, ile czyta, namówił ją na stworzenie czegoś swojego. Lubi pisać o kobietach, które pod twardą skorupą niezależności kryją wrażliwą wersję siebie. Przy dobrej whiskey może przyznać, że mają coś z niej. A wydaje się, że ma z czego czerpać inspirację.

Prywatnie od kilku lat, niestrudzenie i w otoczeniu męskiej części populacji, prowadzi warsztat samochodowy. To tam ćwiczy panowanie nad siłą męskiego testosteronu, a swoje obserwacje wykorzystuje do budowania bohaterów powieści.

Na spotkanie zapraszają: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”.

You may also like