-0.1 C
Warka
sobota, 27 listopada, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Pieskie szczęśliwe życie – Psie place zabaw

Przeczytaj także

Udana konferencja naukowa „VII wieków Warki”

W dniach 19-20 listopada br. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Przedsięwzięcie współorganizowane przez...

Świąteczne mini Warka Music Show

Świąteczny czas jest już coraz bliżej. Niebawem w radiu będzie można usłyszeć świąteczne utwory a miasta rozbłysną świątecznym blaskiem. 8 grudnia „Dworek...

Podwieczorek Literacki z Dorianem Zawadzkim

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce zapraszają w piątek 26 listopada o...

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Święto tańca towarzyskiego na 700-lecie Warki

W miniony weekend 6-7 listopada 2021 Warka po raz kolejny stała się stolicą polskiego tańca! Stało się to za sprawą zorganizowanego przez...
Gość
Mieszkaniec gminy Warka lub okolic, który przejawia chęci publikacji treści na tematy dotyczące problemów mieszkańców w systemie niecyklicznym lub jednorazowym. Artykuły publikowane gościnnie mogą zawierać podpis autora lub na jego życzenie pozostać anonimowe. Ty także możesz przesłać artykuł do nas. Napisz na redakcja@gminawarka.pl

Kto posiada czworonożnego pupila, ten wie, że wybiegany pies, to szczęśliwy pies. Niestety w samej Warce nie ma takiego specjalnego miejsca, gdzie mógłby wybiegać się nasz przyjaciel. Choć coraz częściej możemy napotkać komentarze, że taki wybieg dla psów by się przydał w Warce, to pozostaje nam szukanie różnych miejsc na własną rękę.

Nie każdy ma dużą działkę, gdzie pies może się wybiegać. Większość z nas mieszka w blokach lub w domach z niewielkim ogródkiem. A nasz pies potrzebuje trochę więcej ruchu niż spacer miejskimi alejkami.

Ja ze swoim psiakiem chodzę nad rzekę, do lasu lub okoliczne łąki. Niestety tam nie zawsze są warunki do wybiegów. Czasami spotykam się też z uwagami innych osób, którym nie podoba się to, że mój łagodny pies lata bez smyczy. Wiadomo, że nie wszystkim się przypasuje, ponieważ nie każdy akceptuje zwierzęta. Jak temu zaradzić? Najprostszym rozwiązaniem byłoby stworzenie specjalnego wybiegu dla psów, gdzie pies by się nie tylko wybiegał, ale też sam właściciel miałby miejsce na jego tresowanie.

Takie wybiegi dla psów najczęściej możemy spotkać w dużych miastach, ale to nie znaczy, że w mniejszym mieście takie miejsce nie ma racji bytu. Tereny na wybiegi dla psów mają przeważnie od 0,5 do 1,5 hektara powierzchni. W takim mieście jak Warka spokojnie wystarczy zagospodarować tą mniejszą granicę (a nawet deczko mniejszą). Nasze pupile mogły by się nie tylko wyszaleć podczas biegania za patykiem, ale także pobawić z innymi psiakami. Takie miejsce (jak każdy zamknięty plac) posiada regulamin, do którego należy się dostosować. Jednym z punktów jest np sprzątanie po swoim psie. Ale tu raczej nie mam obaw, ponieważ z tego co widzę, wareccy właściciele psów coraz częściej sprzątają po swoich czworonogach. Takie wybiegi to naprawdę świetne rozwiązanie.

A co Wy o tym sądzicie? Byłoby więcej chętnych do korzystania z takich psich placów zabaw?

Ania S.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2022

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP, która odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tym razem...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -