10.9 C
Warka
wtorek, 7 kwietnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Parkingowy problem przy stacji PKP

Przeczytaj także

SPACERKIEM PO PAŁACU Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce – odcinek 2

Salon mały – amerykańskie losy Kazimierza Pułaskiego W latach 1777-1779 Kazimierz Pułaski walczył o niepodległość Stanów Zjednoczonych AP. Możemy tu...

WŁAMAŁ SIĘ I… ZASNĄŁ

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna włamał się do domku letniskowego, skradł przedmioty codziennego użytku,...

POLICJA OSTRZEGA – WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE I NIEDOZWOLONE!

Cyklicznie w okresie wiosennym na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub...

Komu Bóg, komu wiara, komu Ojczyzna miła! Za mną!

7 kwietnia 1656 roku pod Warką rozegrała się niezwykle ważna bitwa, w której to wojska polskie dowodzone przez Stefana Czarnieckiego pokonały szwedzkiego...
Gość
Mieszkaniec gminy Warka lub okolic, który przejawia chęci publikacji treści na tematy dotyczące problemów mieszkańców w systemie niecyklicznym lub jednorazowym. Artykuły publikowane gościnnie mogą zawierać podpis autora lub na jego życzenie pozostać anonimowe. Ty także możesz przesłać artykuł do nas. Napisz na redakcja@gminawarka.pl

Problem z parkowaniem samochodów przy stacji PKP w Warce jest od dawna. Dotychczas borykaliśmy się bardziej z świadomymi i nieświadomymi źle parkującymi kierowcami, którzy zastawiali się nawzajem uniemożliwiając innym kierującym swobodne wyjechanie z parkingu. Zaś od momentu gdy rozpoczął się remont stacji kolejowej w Warce jest istna katastrofa.

Najpierw zabrany był częściowo parking na materiały i samochody budowlane. Z czasem zajęte miejsce się powiększało, a z nim zwiększał się brak dostępnych miejsc do parkowania. Dziś pozostawienie samochodu przy stacji PKP w Warce graniczy z cudem.

Niektórzy (Ci którzy mieszkają bliżej) zrezygnowali z dojazdów i chodzą na stację pieszo. Naprawdę bardzo wielki ukłon w ich stronę! Dzięki Wam osoby mieszkające dalej mają kilka a może i kilkanaście miejsc więcej.

Dziwne i przykre, że miasto z tym nic nie robi. Przydrożne firmy i mieszkańcy też nie idą na rękę, co chwilę grodząc pas zieleni lub stawiając ostrzegawcze tabliczki. Szkoda, że jako społeczeństwo nie jesteśmy w stanie współpracować i zachowujemy się jak pies ogrodnika “sam nie skorzystam, ale drugiemu też nie dam”.

Podróżuję pociągiem codziennie i codziennie dojeżdżam kilka kilometrów do stacji. Widzę jak inni dojeżdżający męczą się dzień w dzień. A w weekendy też wcale lepiej nie jest. Współczuję im i doskonale ich rozumiem bo sam męczę się zaistniałą sytuacją.

Jakie może być rozwiązanie problemu z parkingami? W zasadzie to proste, a zarazem pewnie też trudne do przejścia. Ale przy odrobinie zrozumienia i możliwości dogadania się wszystko jest możliwe.

Wystarczy umożliwić dojeżdżającym swobodne parkowanie wzdłuż całej ulicy Kolejowej i dostosowanie prostopadłych do drogi parkingów. Dostosowanie czyli np ZUK mógłby delikatnie wyrównać ziemię przy krawężnikach, co by kierowcy mogli wjeżdżać na trawnik bez uszkodzenia podwozia.

A może macie też inne pomysły by rozwiązać parkingowy problem? Piszczcie w komentarzach. Może razem uda nam się wdrożyć choć jeden sposób na poprawę zaistniałej sytuacji.

Wpis gościnny mieszkańca Warki

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ważna informacja do zarządów sklepów wielkopowierzchniowych

Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -