0.9 C
Warka
sobota, 27 listopada, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Parki do street workoutu i parkour w Warce

Przeczytaj także

Udana konferencja naukowa „VII wieków Warki”

W dniach 19-20 listopada br. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Przedsięwzięcie współorganizowane przez...

Świąteczne mini Warka Music Show

Świąteczny czas jest już coraz bliżej. Niebawem w radiu będzie można usłyszeć świąteczne utwory a miasta rozbłysną świątecznym blaskiem. 8 grudnia „Dworek...

Podwieczorek Literacki z Dorianem Zawadzkim

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce zapraszają w piątek 26 listopada o...

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Święto tańca towarzyskiego na 700-lecie Warki

W miniony weekend 6-7 listopada 2021 Warka po raz kolejny stała się stolicą polskiego tańca! Stało się to za sprawą zorganizowanego przez...
Gość
Mieszkaniec gminy Warka lub okolic, który przejawia chęci publikacji treści na tematy dotyczące problemów mieszkańców w systemie niecyklicznym lub jednorazowym. Artykuły publikowane gościnnie mogą zawierać podpis autora lub na jego życzenie pozostać anonimowe. Ty także możesz przesłać artykuł do nas. Napisz na redakcja@gminawarka.pl

Jakiś czas temu w Warce powstały zewnętrzne miejskie siłownie, które z roku na rok cieszą się coraz większą liczbą odwiedzin zarówno wśród młodzieży jak i seniorów. Tymczasem dochodzą do mnie głosy mieszkańców, że w Warce przydałby się park do uprawiania street workoutu i parkour.


W Warce mamy trzy siłownie wewnętrze (miejską w Centrum Sportu i Rekreacji i dwie prywatne Forma i Odnova) i cztery miejsca do ćwiczeń na powietrzu (jedno przy Dworku na Długiej, drugie przy deptaku przy PSP nr 2, trzecie przy moście samochodowym i kolejne w parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego). Każde z tych miejsc jest często odwiedzane, co bardzo cieszy ćwiczących i prowadzących aktywny tryb życia.

W związku ze wzrostem liczby aktywnych mieszkańców w Warce, powstają nowe pomysły i zapotrzebowania. Coraz więcej głosów opowiada się za stworzeniem miejsca do street workoutu i parkour. Co ważne są to głosy nie tylko młodzieży ale także ludzi pomiędzy 30 a 45 rokiem życia.

Street workout to sport polegający na ćwiczeniach na specjalnie wykonanych drążkach przy wykorzystaniu własnej siły i masy ciała. Gdy młodym ludziom brakuje takich parków, do tego sportu przeznaczają najczęściej elementy architektury miejskiej. Parkour z kolei to sport polegający na jak najprostszym i najszybszym pokonywaniu przeszkód.

Park do street workoutu i parkour zawiera od kilku do kilkunastu elementów drążkowych i ścianki. Bardzo ważnym wyposażeniem parku jest też regulamin, do którego każdy korzystający powinien się dostosować.

Jak się zapewne domyślamy, jest to doskonały sport dla tych, którzy chcą utrzymać sportową sylwetkę jak i dla osób, które zamierzają się wyżyć i pozbyć nadmiaru energii.

Gdzie taki park mógłby powstać w Warce i czy byłoby zapotrzebowanie? Z chęcią zapoznam się także z Waszymi opiniami i pomysłami. Może razem będziemy mogli zrobić coś więcej.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

2 KOMENTARZE

  1. W pierwszej połowie tego roku mieliśmy stawiać park do street workuotu razem ze stowarzyszeniem Dobromocni i przy współpracy z Urzędem Miasta. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przesunąć realizację. Także jeszcze trochę musimy się uzbroić w cierpliwość (my też już nie możemy się doczekać).
    P.S. Jakby był ktoś chętny do współpracy z naszym stowarzyszeniem (zarówno osoby prywatne jak i firmy), to prosimy o zgłoszenie się maila stowarzyszenie@dobromocni.pl. Z chęcią wspólnie podziałamy 🙂
    Dobromocnego dnia! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2022

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP, która odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tym razem...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -