-10.8 C
Warka
niedziela, 17 stycznia, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Noworoczna wizyta wśród zwierząt

Przeczytaj także

A miało być tak pięknie… w Warce

Jeszcze dosyć niedawno ścieżka pieszo rowerowa, która biegnie między mostem samochodowym a parkiem na Winiarach cieszyła się pięknymi widokami i ładnymi tablicami...

Zacznij jeść jedno jabłko dziennie i zobacz co się zmieni w twoim ciele!

Jabłka są znane na całym świecie jako dość tanie i łatwo dostępne, a przy tym przepyszne owoce. Chyba nie ma na tej...

Jaka pogoda czeka nas dziś? W weekend temperatury spadną nawet do minus 20 stopni Celsjusza!

Jaka pogoda czeka nas dziś? Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Ukrainy oraz Białorusi. Z północnego wschodu napływa coraz chłodniejsze, wilgotne powietrze. Według prognoz z dnia...

ZUCHWAŁA KRADZIEŻ SPRZED KWIACIARNI W GRÓJCU

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży świątecznych wiązanek, sprzed jednej z kwiaciarni w Grójcu. Nagranie z monitoringu i pomoc pokrzywdzonej sprawiły, że 62-letni...

Ważny rok dla grójeckiego szpitala

Rok 2020 dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu (PCM) był bardzo wymagający. Jako jeden z pierwszych szpitali w Polsce, PCM doświadczył  epidemii...
Policja
www.mazowiecka.policja.gov.pl

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu nie potrafią przejść obojętnie obok potrzebujących pomocy zwierząt. Są zawsze gotowi do niesienia wsparcia dla czworonogów. Tym razem z noworoczną wizytą udaliśmy się do siedziby Fundacji NIE_ZŁY Pies.

Wśród funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Grójcu jest wiele osób, którym los czworonogów nie jest objęty. Nie potrafią przejść obok skrzywdzonych zwierząt. Każdą możliwą okazję wykorzystują, aby pomagać psom, kotom a nawet koniom. Dzięki zaangażowaniu mundurowych z grójeckiej jednostki, w pierwszym tygodniu Nowego Roku przekazane zostały dary na rzecz zwierząt, będących pod opieką Fundacji na Rzecz Zwierząt Nie_Zły Pies.  

Inicjatorką całego przedsięwzięcia była chor. Agnieszka Bratoszewska, która wśród funkcjonariuszy Aresztu znana jest z zamiłowania do zwierząt. Nigdy nie przechodzi obojętnie obok zwierząt, które wymagają pomocy. Ratuje psy poszkodowane w wypadkach, pomaga zwierzętom bezdomnym, zranionym, wspiera inne osoby i organizacje, którym los czworonogów nie jest obojętny. To właśnie pasja chor. Agnieszki Bratoszewskiej pozwoliła zorganizować świąteczno-noworoczną zbiórkę datków i artykułów, niezbędnych w codziennej działalności schroniska dla zwierząt. A tam gdzie mieszkają psy, koty i inne zwierzaki, potrzeby są bardzo duże. Przekonaliśmy się o tym w trakcie wizyty w siedzibie Fundacji, do której dostarczyliśmy cały bagażnik wypełniony po brzegi karmą suchą, odżywczą karmą w puszkach, drobnymi łakociami, posłaniami, nieużywanymi już kołdrami i poduszkami, które posłużą psom jako legowiska. Do naszej akcji przyłączyła się również Policja. Funkcjonariuszka – dzielnicowa z Komisariatu Policji w Warce asp. Aneta Ścisłowska, przekazała swoje dary, które także pomogą w utrzymaniu dobrostanu zwierzaków. Zaangażowanie asp. Anety Ścisłowskiej w różne inicjatywy, w szczególności w akcje na rzecz zwierząt są już niemal tradycją. Po raz kolejny dziękujemy pani aspirant za udział we wspólnym przedsięwzięciu.      

Nasza wizyta w Fundacji Nie_Zły Pies była dla gospodarzy miłą niespodzianką. Miejmy nadzieję, że tego typu sytuacje będą zdarzały się także w kolejnych dniach 2021 roku. W bramie kolorowego gospodarstwa powitała nas Prezes Fundacji Pani Elżbieta Wysocka a wraz z nią gromada cudownych psów. Niezwykle łagodne, wesołe, mimo często tragicznej swojej historii. Większość z nich czeka na nowy dom. Niektóre – głównie z uwagi na wiek lub dolegliwości, pozostaną w Fundacji już na zawsze. Fundacja na Rzecz Zwierząt NIE_ZŁY Pies powstała w 2015 roku aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym, porzuconym, zagubionym, krzywdzonym, cierpiącym i potrzebującym, w szczególności psom i kotom. Fundację tworzą osoby, które od lat są wolontariuszami w schroniskach, działają charytatywnie na rzecz zwierząt, pomagają w adopcjach, prowadzą domy tymczasowe dla zwierząt. W tej chwili w siedzibie Fundacji przebywa 17 psów. Dzięki działaniom Fundacji w ubiegłym roku nowe domy znalazły 123 psy i 26 kotów. Życzeniem Fundacji byłoby, aby każdego roku było jak najmniej zwierząt potrzebujących pomocy. Byłby to dowód wielkiej odpowiedzialności człowieka za los naszych „małych braci czworonogów”.

Służba Więzienna chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje na rzecz zwierząt. W naszych szereg służbę pełni około 130 psów specjalnych oraz patrolowo-obronnych. Są obecne niemal w każdej jednostce penitencjarnej. Psy są traktowane jak pełnoprawni funkcjonariusze, a ich zadania są niezwykle zróżnicowane, od patrolowania terenu, ujawniania narkotyków, po wykrywanie zagrożeń. Codzienny kontakt funkcjonariuszy z psami, które są bardzo pomocne w codziennej służbie, przekłada się na zaangażowanie w akcje pomocowe na rzecz czworonogów. W maju ubiegłego roku Areszt Śledczy w Grójcu wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiej Policji przekazał ponad pół tony żywności dla Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W czerwcu 2020 roku grójecka Służba Więzienna wsparła Fundację SOS Bokserom, ratującą psy rasy bokser. Cieszymy się, że i tym razem mogliśmy pomóc. Na mundurowych zawsze można liczyć!  

Opracowanie ppor. Marek Pikulski

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...

Kolejna dezynfekcja miasta już 9-10 kwietnia

Informujemy, że w nocy z 09÷10 kwietnia 2020 roku w godzinach 21:00÷1:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja następujących ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -