11.3 C
Warka
piątek, 15 października, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Magiczne muzyczne Święto 700-letniej Warki

Przeczytaj także

Dzień Kazimierza Pułaskiego – relacja

8 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zorganizowało Dzień Kazimierza Pułaskiego. W piękne piątkowe popołudnie, zgromadziliśmy się pod pomnikiem patrona muzeum aby...

PRZEGLĄD 2021. Twórczość artystyczna Warki

W roku obchodów 700-lecia Warki, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na wystawę Przegląd 2021. Twórczość artystyczna Warki na 700-lecie miasta. Prezentujemy prace 17...

700 lat Warki… Stanisław Marciniak – kolejna ważna postać w „Panteonie Bohaterów Warki”

Jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce to okazja aby przypomnieć wspaniałych ludzi budujących historię miasta przez wieki. Z tej okazji w...

Dzień Kazimierza Pułaskiego 2021

8 października zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego. Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

W sobotę 11 września odbyło się “Święto Warki”. Mimo iż była to już 23 odsłona tego wydarzenia, jednak w tym roku było ono wyjątkowe i zyskało podwójny wymiar. Mieszkańcy Warki i okolic jak co roku bawili się z czołowymi polskimi artystami ale jednocześnie świętowali 700-lecie nadania praw miejskich Warce. Był to drugi dzień kulminacyjnego momentu świętowania jubileuszu – w piątek odbyła się Msza św. w intencji mieszkańców, uroczysta Sesja Rady Miejskiej oraz niezwykły koncert na rynku – Oratorium “Kazimierz Pułaski”.

Sobotnia zabawa rozpoczęła się o godz. 14 otwarciem wesołego miasteczka na Stadionie Miejskim. Po 16 przed sceną zaczęli zbierać się uczestnicy imprezy. Na początku widownię powitali prowadzący – Emil Karpiński i Paweł Czupryński z kabaretu NaŻarty, którzy od początku do końca imprezy bawili publiczność żartami i wesołymi zapowiedziami.

Na scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół InVox – artyści rozbawili publiczność własnymi utworami oraz coverami muzyki tanecznej.

O godz. 17:00 nastąpiło oficjalne otwarcie „Święta Warki” którego dokonali Burmistrz – Dariusz Gizka oraz Dyrektor Browaru w Warce (główny partner wydarzenia) – Krzysztof Żyrek. Burmistrz dziękował licznie przybyłym mieszkańcom wspólnego świętowania 700-lecia, natomiast dyrektor odczytał list od Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A., przekazał specjalny jubileuszowy prezent oraz życzył mieszkańcom i miastu dalszego dynamicznego rozwoju przez kolejne 700 lat!

Chwilę po oficjalnym rozpoczęciu zabawy prowadzący zapowiedzieli występ pierwszej gwiazdy – zespołu Akcent i Zenka Martyniuka. Ponad godzinny koncert ikony muzyki disco polo bawił tysiące fanów zebranych przed sceną. Hity, które zaprezentował artysta śpiewane były wspólnie z publicznością, która doskonale znała teksty zespołu.

Kolejni wykonawcy – Aga Bieńkowska z zespołem, zaprezentowali największe przeboje zespołu Maanam, w tym m.in. “Boskie Buenos”, “Cykady na cykladach”, “Krakowski spleen” czy “Wyjątkowo zimny maj”.

“Święto Warki” to różnorodne style muzyczne, dla zróżnicowanej publiczności – dlatego jako kolejny artysta na scenie pojawił się raper Liber prezentując utwory z nowego repertuaru jak i wszystkim znane hity sprzed lat tj. “Meksykańska fala”, „Skarby” czy „Aniele”.

Przed występem gwiazdy wieczoru prowadzący imprezę kabaret NaŻarty przeprowadził wśród publiczności humorystyczny konkurs z nagrodami w którym sprawdzana była wiedza o historii 7-wiekowej Warki.

Później przyszedł czas na muzyczny finał dnia – energetyczny występ Sylwii Grzeszczak. Artystka zaprezentowała swój wyjątkowy wokal, a wspólnie z zespołem dostarczyła niezwykłych muzycznych i wizualnych wrażeń kilku tysiącom zebranych przed sceną fanów. Wśród przebojów, które usłyszeli były “Tamta dziewczyna”, “Karuzela” czy najnowszy przebój “Prawda o nas”. Koncert był prawdziwym show na miarę jubileuszu 700-lecia miasta.

To wyjątkowe “Święto Warki” zwieńczone zostało wielkim pokazem sztucznych ogni i wspólną taneczną zabawą aż do północy, którą zapewnił DJ Maciej Tomczyk.

Organizatorzy “Święta Warki”:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Centrum Sportu i Rekreacji
  • Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce

Główni partnerzy: Grupa Żywiec S.A. – Browar w Warce, Samorząd Województwa Mazowieckiego

Serdeczne podziękowania kierujemy do wareckiej policji oraz straży pożarnej, dzięki którym uczestnicy imprezy mogli się czuć bezpiecznie.

Sponsorzy pokazu sztucznych ogni: Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych w Warce Sp. z o.o., DAGAS Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, TEMA Jarosław Więckowski, DESO Firma Wielobranżowa, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Wytwórcze Zbisław Zatorski, JANPOM Sp. z o.o., PPHU CENDROMET Bartosz Cendrowicz, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Grójec, Gospodarstwo Sadownicze Tomasz Skowron, Rafał i Angelika Krzyżanowscy Gospodarstwo Rolne Nowa Wieś, DROGMAR Mariola Kulkowska, Hurtownia Artykułów Spożywczych Jarosław Nowociel, TWÓJ OWOC Sp. z o.o. Wichradz, Handel Odzieżą i Artykułami Przemysłowymi Beata Cendrowicz.

Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -