-0.1 C
Warka
sobota, 27 listopada, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Konferencja naukowa „VII wieków Warki”

Przeczytaj także

Udana konferencja naukowa „VII wieków Warki”

W dniach 19-20 listopada br. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Przedsięwzięcie współorganizowane przez...

Świąteczne mini Warka Music Show

Świąteczny czas jest już coraz bliżej. Niebawem w radiu będzie można usłyszeć świąteczne utwory a miasta rozbłysną świątecznym blaskiem. 8 grudnia „Dworek...

Podwieczorek Literacki z Dorianem Zawadzkim

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce zapraszają w piątek 26 listopada o...

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Święto tańca towarzyskiego na 700-lecie Warki

W miniony weekend 6-7 listopada 2021 Warka po raz kolejny stała się stolicą polskiego tańca! Stało się to za sprawą zorganizowanego przez...

W dniach 19-20 listopada br. w Warce odbędzie się konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Zagadnienia z przeszłości jednego z najstarszych mazowieckich miast będą prezentowali badacze z różnych stron Polski.

W 2021 r. nadpilickie miasto, w symboliczny sposób, obchodzi jubileusz 700-lecia. Choć nie zachował się do naszych czasów dokument lokacyjny to istnieją przesłanki by zakładać, że już 7 wieków temu Warka mogła się pochwalić prawami miejskimi. Z tej okazji, przez cały rok, wareckie instytucje organizują wydarzenia pielęgnujące i popularyzujące bogatą historię Warki. Jednym z nich jest organizowana przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy współpracy z Samorządem Warki oraz Archiwum Głównym Akt Dawnych konferencja naukowa  „VII wieków Warki”.
Społeczność Warki od lat czekała na takie wydarzenie naukowe. Pokaże ono wyniki nowych badań  oraz usystematyzuje dotychczasowe ustalenia na temat przeszłości miasta. Do wystąpień konferencyjnych Rada Naukowa Konferencji zakwalifikowała przeszło dwudziestu referentów reprezentujących takie instytucje i ośrodki jak: Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Białostocki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Archiwum Główne Akt Dawnych, Archiwum Państwowe w Radomiu, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Instytut Pamięci Narodowej, Państwowe Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Tak duże zainteresowanie konferencją przez środowiska naukowe pokazuje jak wielka jest potrzeba przybliżenia historii Warki i jego społeczności.
Organizatorzy liczą, że dwudniowe obrady konferencyjne spotkają się z dużym zainteresowaniem. Wstęp na konferencję jest otwarty. Z powodów organizacyjnych i sytuację pandemiczną, wszystkich miłośników historii, którzy chcieliby uczestniczyć w konferencji prosimy o zgłoszenia telefoniczne (48 6672267) lub drogą elektroniczną (e-mail: sekretariat@muzeumpulaski.pl) do dnia 16 listopada.
Wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć osobiście na obrady konferencyjne organizatorzy zachęcają do obejrzenia transmisję online z inauguracji konferencji oraz wykładów składających się na I panel  obrad. Transmisja online będzie prowadzona w dn. 19 listopada w godz. 9.30-12.00 na Facebooku Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce pod adresem https://www.facebook.com/muzeumpulaski
Program konferencji dostępny jest na stronie: https://muzeumpulaski.pl/konferencjaviiwiekowwarki
Miejscem obrad sala konferencyjno-koncertowa Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.
Konferencję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2022

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP, która odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tym razem...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -