10.9 C
Warka
wtorek, 7 kwietnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Jutro zapadną kluczowe decyzje ws. grójeckiego szpitala

Przeczytaj także

SPACERKIEM PO PAŁACU Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce – odcinek 2

Salon mały – amerykańskie losy Kazimierza Pułaskiego W latach 1777-1779 Kazimierz Pułaski walczył o niepodległość Stanów Zjednoczonych AP. Możemy tu...

WŁAMAŁ SIĘ I… ZASNĄŁ

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 57-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Mężczyzna włamał się do domku letniskowego, skradł przedmioty codziennego użytku,...

POLICJA OSTRZEGA – WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE I NIEDOZWOLONE!

Cyklicznie w okresie wiosennym na terenie kraju odnotowuje się liczne przypadki pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, trzcinowisk lub...

Komu Bóg, komu wiara, komu Ojczyzna miła! Za mną!

7 kwietnia 1656 roku pod Warką rozegrała się niezwykle ważna bitwa, w której to wojska polskie dowodzone przez Stefana Czarnieckiego pokonały szwedzkiego...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.

Jak poinformował portal jabłonka Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki, jutro maksymalnie do południa zapadną kluczowe decyzje w sprawie grójeckiego szpitala. Na chwilę obecną w placówce tej potwierdzonych jest 7 przypadków koronawirusa, lekarz-ratownik medyczny, 4 pielęgniarki oddziału wewnętrznego, a także dwóch lekarzy z oddziału wewnętrznego w tym ordynator. Placówka czeka na wyniki kolejnej partii próbek pobranych od pacjentów.

W rozmowie ze starostą zapytaliśmy również o wpis, który pojawił się kilkadziesiąt minut temu na facebooku. Poniżej zamieszczamy jego treść:

“Łucja Nowak‎ do Ogłoszenia Spotted Grójec- Okolice
31 min·
Mój tata który został wczoraj wypisany ze szpitala w Grójcu z oddziału wewnętrznego zmarł trzy godz po przyjeździe do domu. Szpital był objęty kwarantanna, wieczorem został uruchomiony sztab kryzysowy w Warszawie. Próbki pacjentów zostały pobrane przed wypisem taty ze szpitala. Właśnie dostałam informacje ze tata miał wynik pozytywny na koronawirusa! Nie wiem jakie zalecenia podejmie szpital lub sanepid w Grójcu ale ostrzegam wszystkich którzy mieli kontakt z pielęgniarkami, lekarzami i pacjentami z oddziału wewnętrznego w Grójcu!!!!
My właśnie czekamy na specjalna kartkę z Piaseczna która przyjedzie po tatę i go zabierze. To jest ostrzeżenie dla was bo nikt w tego nie powie! Cała noc walczyliśmy żeby ktoś przyjechał potwierdził zgon, wszyscy się bali bo tata był na kwarantannie.
Najgorszemu wrogowi nie życzę tego co przechodzimy! Ostrzegam was wszystkich!
Róbcie zrzuty ekranu i udostępniajcie to ant jak najwiecej osób zostało poinformowanych! Możecie uratować im życie “

Starosta grójecki potwierdza informację, że pacjent z chorobą onkologiczną, przebywał na oddziale wewnętrznym grójeckiego szpitala. W chwili otrzymania pozytywnych wyników dwóch lekarzy, natychmiast poinformowano o tym pacjentów pobierając od nich próbki do badań.

– Teraz zmieniły się odgórne zalecenia i nawet pacjenci z dodatnimi wynikami, a bez objawów mogą przebywać w domach – informuje Krzysztof Ambroziak. – Jest to straszne, ale tak mamy postępować. Pacjentom daliśmy wybór i wspomniany mężczyzna zdecydował o powrocie do domu. Na chwilę obecną nie mamy informacji, czy mężczyzna ten miał dodatni wynik pod kątem koronawirusa.

W rozmowie z Jabłonką starosta zwraca również uwagę na brak dostępu do testów na koronawirusa.

– Chcielibyśmy sprawdzić wszystkich pacjentów, ale ogromny problem jest z testami – mówi Ambroziak. – Próbki pobierane mają być od osób, które mają już objawy i trafiają do szpitali zakaźnych. Taki system nam nie pomaga.

Jak podkreśla starosta, grójecki szpital czeka jeszcze na wyniki 19 próbek pobranych w środę! Jutro do południa władze podejmą decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania PCM Grójec.

– Ten szpital również należy zdezynfekować – dodaje. – Na chwilę obecną mamy potwierdzone 35 przypadków zachorowań w powiecie grójeckim, w tym 27 w Nowym Mieście nad Pilicą.

Info: jablonka.info

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ważna informacja do zarządów sklepów wielkopowierzchniowych

Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -