29.8 C
Warka
poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Jarmark Wielkanocny pełen uśmiechu, wiosennych barw i przysmaków

- Reklama -

Przeczytaj także

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...

190 i 75! Zagłosuj na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!

Od 8 do 30 czerwca na stronie BOM.MAZOVIA.PL będzie można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza na rok 2023. Każdy mieszkaniec Mazowsza, zarówno...

PodWieczorek Literacki… „Dary losu” i Hanna Szczepanowska

9 czerwca o godz. 18 w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Podwieczorek literacki”. Tym razem...

Weź udział w konkursie piosenki poetyckiej podczas X Festiwalu „SpłyWarka”

Obowiązkową imprezą w letnim kalendarzu Warki stał się już Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który w tym roku odbędzie się 23 lipca...

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...
- Reklama -

10 kwietnia, w Niedzielę Palmową w Warce odbył się Jarmark Wielkanocny. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią okoliczni mieszkańcy mogli ponownie spotkać się przed świętami Wielkiej Nocy przy kiermaszowych stoiskach. W wydarzeniu uczestniczyli także nasi goście z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w Warce i okolicach.

Jarmark pierwotnie miał odbyć się na wareckim Rynku, jednak ze względu na niepewne prognozy pogody oraz niską temperaturę wydarzenie zostało przeniesione do hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji i rozpoczęło się o godz. 10. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m.in. kiermasz wielkanocny w którym wzięło udział 9 organizacji: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Warce, Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu – filia w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Razem w przyszłość” przy PSP w Ostrołęce, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Zespół Szkół w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie ANIMATOR. U wystawców można było zakupić dekoracje świąteczne, słodkości czy przetwory, a na stoiskach zaprezentowana została cała paleta wiosennych barw.

Ważnym punktem wydarzenia było stoisko pełne ukraińskich smaków. Kucharki z Ukrainy, które mieszkają w okolicy postanowiły przygotować tradycyjne potrawy, które można było zakupić na Jarmarku Wielkanocnym. Pierogi, bułeczki, sałatki i inne smakołyki znikały w mgnieniu oka, a cały dochód ze sprzedaży wesprze działalność magazynu pomocowego dla uchodźców z Ukrainy. Gorący barszcz ukraiński serwowany był z kuchni polowej ustawionej przy wejściu do CeSiR. Dzięki akcji udało się zebrać aż 7646 zł! Serdeczne podziękowania kierujemy do Zespołu Szkół w Warce za udostępnienie sali gastronomicznej w której były przygotowywane potrawy.

Dzieci, które uczestniczyły w wydarzeniu nie mogły się nudzić. Skakały na dmuchańcach, wspólnie malowały wielką pisankę, brały udział w grze w której pomagały zajączkom odszukać zgubione jajka, za co zostały nagrodzone słodkimi upominkami ufundowanymi przez firmę Ferrero, miały malowane twarze przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, tworzyły swoje pisanki z balonów, brały udział we wspólnych zabawach z animatorką. Dzieci były zachwycone czterema zającami przygotowanymi przez grupę WGR Cars – samochody z zajęczymi uszami robiły duże wrażenie.

W czasie trwania Jarmarku odbyła się druga część głosowania w konkursie „Palma Wielkanocna”, a także ogłoszone zostały wyniki konkursu. TU ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Organizatorzy i współorganizatorzy Jarmarku Wielkanocnego: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji, Animator ABC Dziecka, Rosomak, Zespół Szkół w Warce, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. No1 Eventy, WGR Cars, Addesigner.pl dziękują wszystkim wystawcom, gościom i wspierającym! To był udany Jarmark Wielkanocny.

Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...

„Wieczór z Kulturą” z Patrycją Zarychtą

11 czerwca zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce na XXVII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościć...

Dzień Dziecka na wareckim rynku… „Podróż po Europie”!

Zbliża się święto na które dzieci czekają cały rok z utęsknieniem – Dzień Dziecka. W niedzielę 29 maja na wareckim rynku w...

Konkurs plastyczny „Moja pocztówka z Europy”

Zbliża się lato. Dzieci zaczynają wspominać ostatnie wyjazdy i wspólnie z rodzicami planują kolejne. Zachęcamy dzieci i młodzież do...

Wracają „Wieczory z Kulturą” – Jacek Bończyk zaśpiewa w Muzeum

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościli w Warce Jacka...

Jarmark Wielkanocny na wareckim Rynku

10 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godzinach 10 – 15 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza na warecki rynek na Jarmark Wielkanocny.

BAZA WIEDZY O WARCE dostępna online

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego uruchomiło przez Internet BAZĘ WIEDZY O WARCE. Do tej pory była ona dostępna jedynie na wystawie stałej „Warka...

AKADEMIA POLONIJNA – spotkanie z dr hab. Tomaszem Pudłockim

W ramach cyklu AKADEMIA POLONIJNA zapraszamy Państwa na spotkanie zdr hab. Tomaszem Pudłockim, prof. UJpt. POLONIJNE WRAŻENIA Z WYJAZDÓW DO POLSKI Z...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -