10.9 C
Warka
wtorek, 27 września, 2022

Jarmark Wielkanocny pełen uśmiechu, wiosennych barw i przysmaków

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Nowa wystawa czasowa w Muzeum w Warce

 „Ramię krzep - Ojczyźnie służ” 16 września 2022 r. w Muzeum mi. Kazimierza Pułaskiego w  Warce odbędzie się uroczyste...

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...

Narodowe Czytanie 2022

3 września po raz jedenasty odbyła się w całej Polsce akcja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Starosta...

5 września ruszą zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej

5 września 2022 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” rusza z zapisami na zajęcia dodatkowe w roku...

Narodowe Czytanie 2022 w Warce

W dniu 3 września o godz. 15.00, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Narodowe Czytanie’’.
- Reklama -

10 kwietnia, w Niedzielę Palmową w Warce odbył się Jarmark Wielkanocny. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią okoliczni mieszkańcy mogli ponownie spotkać się przed świętami Wielkiej Nocy przy kiermaszowych stoiskach. W wydarzeniu uczestniczyli także nasi goście z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w Warce i okolicach.

Jarmark pierwotnie miał odbyć się na wareckim Rynku, jednak ze względu na niepewne prognozy pogody oraz niską temperaturę wydarzenie zostało przeniesione do hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji i rozpoczęło się o godz. 10. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, m.in. kiermasz wielkanocny w którym wzięło udział 9 organizacji: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Warce, Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu – filia w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Razem w przyszłość” przy PSP w Ostrołęce, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Zespół Szkół w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie ANIMATOR. U wystawców można było zakupić dekoracje świąteczne, słodkości czy przetwory, a na stoiskach zaprezentowana została cała paleta wiosennych barw.

Ważnym punktem wydarzenia było stoisko pełne ukraińskich smaków. Kucharki z Ukrainy, które mieszkają w okolicy postanowiły przygotować tradycyjne potrawy, które można było zakupić na Jarmarku Wielkanocnym. Pierogi, bułeczki, sałatki i inne smakołyki znikały w mgnieniu oka, a cały dochód ze sprzedaży wesprze działalność magazynu pomocowego dla uchodźców z Ukrainy. Gorący barszcz ukraiński serwowany był z kuchni polowej ustawionej przy wejściu do CeSiR. Dzięki akcji udało się zebrać aż 7646 zł! Serdeczne podziękowania kierujemy do Zespołu Szkół w Warce za udostępnienie sali gastronomicznej w której były przygotowywane potrawy.

Dzieci, które uczestniczyły w wydarzeniu nie mogły się nudzić. Skakały na dmuchańcach, wspólnie malowały wielką pisankę, brały udział w grze w której pomagały zajączkom odszukać zgubione jajka, za co zostały nagrodzone słodkimi upominkami ufundowanymi przez firmę Ferrero, miały malowane twarze przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, tworzyły swoje pisanki z balonów, brały udział we wspólnych zabawach z animatorką. Dzieci były zachwycone czterema zającami przygotowanymi przez grupę WGR Cars – samochody z zajęczymi uszami robiły duże wrażenie.

W czasie trwania Jarmarku odbyła się druga część głosowania w konkursie „Palma Wielkanocna”, a także ogłoszone zostały wyniki konkursu. TU ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

Organizatorzy i współorganizatorzy Jarmarku Wielkanocnego: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce, Centrum Sportu i Rekreacji, Animator ABC Dziecka, Rosomak, Zespół Szkół w Warce, Stowarzyszenie W.A.R.K.A. No1 Eventy, WGR Cars, Addesigner.pl dziękują wszystkim wystawcom, gościom i wspierającym! To był udany Jarmark Wielkanocny.

Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do świętowania Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To...

5 września ruszą zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej

5 września 2022 r. (poniedziałek) od godz. 9:00 Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” rusza z zapisami na zajęcia dodatkowe w roku...

Narodowe Czytanie 2022 w Warce

W dniu 3 września o godz. 15.00, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak i Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapraszają do wzięcia udziału w akcji ,,Narodowe Czytanie’’.

Uczcijmy pamięć poległych w II wojnie światowej

1 września 1939 roku rozpoczęła się najbardziej krwawa wojna. Wojna, w której zginęło od 50 do 78 milionów osób…

Nowym wiaduktem nad torami w Warce kierowcy pojadą jesienią

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują w Warce nad linią kolejową Warszawa - Radom nowy wiadukt drogowy. Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ulicy...

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -