9.5 C
Warka
niedziela, 27 września, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Interwencja dla Warczan ws niepodnoszenia cen biletów kolejowych

Przeczytaj także

Pożegnanie Lata w Jasieńcu

W dniu 20 września 2020 r Wójt Jasieńca p. Marta Cytryńska oraz No1 eventy zapraszają na Pożegnanie Lata w Jasieńcu.

USŁYSZELI ZARZUT KRADZIEŻY PONAD 5 TON JABŁEK

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i kobietę podejrzanych o kradzież jabłek z prywatnych sadów na terenie gminy Chynów. Zgromadzony przez policjantów materiał...

Jabłka – samo zdrowie!

Soczyste, chrupiące, słodkie, kwaśne, czerwone czy zielone – każdy ma swój typ jabłek. Po te owoce powinniśmy sięgać jak najczęściej. Dlaczego? Z...

Letnia strefa muzyki – z piosenką francuską

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza jesienną porą do parku w Winiarach, na ostatni tego roku koncert z cyklu ,,Letnia...

Ceny Gali w grupach i u pośredników! Czemu takie niskie?

Sadownicy informują nasz portal o spadkach cen za jabłka deserowe w grupach producenckich i u pośredników. Pierwsze oferty, (gdy...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.

W styczniu dla osób jeżdżących pociągami z Gminy Warka interweniowaliśmy w sprawie niepodnoszenia cen biletów. Interwencje argumentowaliśmy puszczaniem starych składów, licznymi opóźnieniami, awariami i niedostosowaniem warunków w pociągu do panujących warunków atmosferycznych.

Od 1 lutego wzrosły ceny biletów kolejowych. Koleje Mazowieckie podwyżkę tłumaczą m.in. kosztami naliczanymi przez PKP PLK. Niestety mimo naszych redakcyjnych starań interwencja póki co zakończyła się fiaskiem. Spółki uczestniczące w transporcie kolejowym zwalają winy na siebie na wzajem, co prowadzi do umywania rąk w temacie. Poniżej treść pisma, które otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej prowadzone od początku roku 2006 przez PKP Polskie Linie Kolejowe PLK S.A. obejmują niemalże obszar całej sieci PKP. Roboty prowadzone są etapowo na wielu odcinkach linii, wywołując utrudnienia w ruchu pociągów na całym terenie działania Kolei Mazowieckich. Spółka KM nie ma wpływu na przebieg i terminy prowadzenia tych prac.
Jesteśmy spółką samorządową i naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Mazowsza dojazdów do zakładów pracy , szkół, uczelni, urzędów. Zakrojone na szeroką skalę prace remontowe powodują utrudnienia w warunkach podróżowania naszych podróżnych.
Świadcząc usługi przewozowe na linii nr 8 w kierunku Skarżyska-Kamiennej, Koleje Mazowieckie nagminnie spotykają się z problemami natury technicznej, leżącymi po stronie zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych. Kolejne dni prowadzenia prac remontowo-modernizacyjnych niemal każdorazowo ujawniają niedostateczne przygotowanie infrastruktury kolejowej do wykonywania tak szeroko zakrojonych, prowadzonych na wielu odcinkach prac inwestycyjnych, przy jednoczesnym prowadzeniu ruchu pociągów.
W tzw. zamknięciowych rozkładach jazdy oferta przewozowa spółki „Koleje Mazowieckie–KM” jest o wiele uboższa, gdyż wskutek zastosowania przez zarządcę infrastruktury zmienionej organizacji ruchu pociągi są odwoływane lub skracane są trasy ich przejazdu, co powoduje, że rozkład jazdy pociągów stał się niedostosowany do potrzeb i oczekiwań podróżnych. Podejmujemy wszelkie starania mające na celu zminimalizowanie podróżnym uciążliwości dojazdów, polegające m.in. na wprowadzaniu korekt rozkładu jazdy pociągów, zwiększeniu zestawienia do maksymalnej dopuszczalnej technicznie długości składów uruchamianych pociągów, czy wprowadzając zastępczą komunikację autobusową.
Za korzystanie z infrastruktury kolejowej PKP PLK pobiera określone stawki dostępu. KM z tego tytułu ponosi znaczne koszty, które są m.in. uwzględnione w cenie biletu. PKP PLK nie obniża stawek dostępu na liniach objętych modernizacją, co mogłoby pozwolić na obniżenie cen biletów uprawniających do przejazdu na tych liniach i choć w części zrekompensowałoby podróżnym utrudnienia. W związku z powyższym spółka „Koleje Mazowieckie- KM” nie ma podstaw do obniżki cen biletów, gdyż ponosi pełne koszty wytworzenia usług przewozowych.

Informujemy, że to nie koniec naszej interwencji. Będziemy dalej w imieniu mieszkańców Warki walczyć o dogodne warunki dla podróżnych na remontowanej linii kolejowej.

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.

#NośMaskę! Każda ma znaczenie!

Najlepiej zostań w domu. Jeśli jednak musisz wyjść, osłaniaj twarz! Po co nosić maskę?

Informacja na temat dokładnych danych dotyczących koronawirusa w Gminie Warka

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu poinformowała nasz portal o tym, że nie jest w stanie podać dokładnych danych związanych z koronawirusem w...

Kolejna dezynfekcja miasta już 9-10 kwietnia

Informujemy, że w nocy z 09÷10 kwietnia 2020 roku w godzinach 21:00÷1:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja następujących ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -