10.9 C
Warka
wtorek, 7 kwietnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Interwencja dla Warczan ws niepodnoszenia cen biletów kolejowych

Przeczytaj także

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ratujmy dochody rolników

Gospodarka światowa stoi przed największym od lat kryzysem ekonomicznym. Różne branże i różne firmy będą w mniejszym lub większym stopniu dotknięte skutkami...

7 kolejnych przypadków koronawirusa, pozostałe dane bez zmian

- Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 17 (ostatnia doba-0)-  Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19-...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.

W styczniu dla osób jeżdżących pociągami z Gminy Warka interweniowaliśmy w sprawie niepodnoszenia cen biletów. Interwencje argumentowaliśmy puszczaniem starych składów, licznymi opóźnieniami, awariami i niedostosowaniem warunków w pociągu do panujących warunków atmosferycznych.

Od 1 lutego wzrosły ceny biletów kolejowych. Koleje Mazowieckie podwyżkę tłumaczą m.in. kosztami naliczanymi przez PKP PLK. Niestety mimo naszych redakcyjnych starań interwencja póki co zakończyła się fiaskiem. Spółki uczestniczące w transporcie kolejowym zwalają winy na siebie na wzajem, co prowadzi do umywania rąk w temacie. Poniżej treść pisma, które otrzymaliśmy od Pani Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

Prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej prowadzone od początku roku 2006 przez PKP Polskie Linie Kolejowe PLK S.A. obejmują niemalże obszar całej sieci PKP. Roboty prowadzone są etapowo na wielu odcinkach linii, wywołując utrudnienia w ruchu pociągów na całym terenie działania Kolei Mazowieckich. Spółka KM nie ma wpływu na przebieg i terminy prowadzenia tych prac.
Jesteśmy spółką samorządową i naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Mazowsza dojazdów do zakładów pracy , szkół, uczelni, urzędów. Zakrojone na szeroką skalę prace remontowe powodują utrudnienia w warunkach podróżowania naszych podróżnych.
Świadcząc usługi przewozowe na linii nr 8 w kierunku Skarżyska-Kamiennej, Koleje Mazowieckie nagminnie spotykają się z problemami natury technicznej, leżącymi po stronie zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych. Kolejne dni prowadzenia prac remontowo-modernizacyjnych niemal każdorazowo ujawniają niedostateczne przygotowanie infrastruktury kolejowej do wykonywania tak szeroko zakrojonych, prowadzonych na wielu odcinkach prac inwestycyjnych, przy jednoczesnym prowadzeniu ruchu pociągów.
W tzw. zamknięciowych rozkładach jazdy oferta przewozowa spółki „Koleje Mazowieckie–KM” jest o wiele uboższa, gdyż wskutek zastosowania przez zarządcę infrastruktury zmienionej organizacji ruchu pociągi są odwoływane lub skracane są trasy ich przejazdu, co powoduje, że rozkład jazdy pociągów stał się niedostosowany do potrzeb i oczekiwań podróżnych. Podejmujemy wszelkie starania mające na celu zminimalizowanie podróżnym uciążliwości dojazdów, polegające m.in. na wprowadzaniu korekt rozkładu jazdy pociągów, zwiększeniu zestawienia do maksymalnej dopuszczalnej technicznie długości składów uruchamianych pociągów, czy wprowadzając zastępczą komunikację autobusową.
Za korzystanie z infrastruktury kolejowej PKP PLK pobiera określone stawki dostępu. KM z tego tytułu ponosi znaczne koszty, które są m.in. uwzględnione w cenie biletu. PKP PLK nie obniża stawek dostępu na liniach objętych modernizacją, co mogłoby pozwolić na obniżenie cen biletów uprawniających do przejazdu na tych liniach i choć w części zrekompensowałoby podróżnym utrudnienia. W związku z powyższym spółka „Koleje Mazowieckie- KM” nie ma podstaw do obniżki cen biletów, gdyż ponosi pełne koszty wytworzenia usług przewozowych.

Informujemy, że to nie koniec naszej interwencji. Będziemy dalej w imieniu mieszkańców Warki walczyć o dogodne warunki dla podróżnych na remontowanej linii kolejowej.

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ważna informacja do zarządów sklepów wielkopowierzchniowych

Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -