10.9 C
Warka
wtorek, 7 kwietnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Faurecia Grójec: od przyszłego tygodnia czekają nas przestoje i znaczne spowolnienie na produkcji

Przeczytaj także

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ratujmy dochody rolników

Gospodarka światowa stoi przed największym od lat kryzysem ekonomicznym. Różne branże i różne firmy będą w mniejszym lub większym stopniu dotknięte skutkami...

7 kolejnych przypadków koronawirusa, pozostałe dane bez zmian

- Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 17 (ostatnia doba-0)-  Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19-...
Gmina Warka
Redakcja niezależnego lokalnego portalu mieszkańców Gminy Warka i okolic.

Grójecka fabryka wyposażenia samochodów oraz metalowych konstrukcji siedzeń, Faurecia  Automotive Polska w obliczu koronawirusa.

Jak poinformowała nas rzecznik prasowy Faurecia Automotive Polska, Ewa Kwiecińska, fabryka każdego dnia podejmuje decyzję o dalszej organizacji pracy w związku z wprowadzonym stanem epidemii.
– Sytuacja jest bardzo dynamiczna i uzależniona od zamówień naszych klientów, a także rozporządzeń rządu – mówi Ewa Kwiecińska. – W tej chwili pracujemy, ale już wiemy, że  od przyszłego tygodnia czekają nas przestoje i znaczne spowolnienie na produkcji, dlatego już teraz skupiamy się na tym jak utrzymać pracowników, żeby jak tylko minie ten trudny moment, wrócić do pełnej wydajności w jak najkrótszym czasie. Dlatego nie możemy sobie pozwolić na utratę zespołu, który tworzyliśmy przez wiele lat. Dodatkową kluczową sprawą są kwestie bezpieczeństwa i prewencji. Nie planujemy grupowych zwolnień, a podejmowane przez nas działania są w ramach obowiązującego prawa. Rozpatrujemy różne scenariusze i jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi pracownikami. Szukamy rozwiązań, które pozwolą nam przeczekać ten trudny dla wszystkich okres. Na przykład w Wałbrzychu wykorzystaliśmy spowolnienie i zaangażowaliśmy nasz zespół w zupełnie nowy dla nas projekt. 
Rzecznik prasowy nawiązuje do decyzji kierownictwa wałbrzyskiej fabryki akcesoriów Faurecii, które zdecydowało o rozpoczęciu produkcji maseczek ochronnych z których część zostanie przekazana na przykład do szpitali, wykorzystując czasowo wyłączone z funkcjonowania linie produkcyjne. Jak podkreśliła Ewa Kwiecińska, firma chce zatrzymać pracowników, którzy po zakończeniu pandemii, w chwili gdy fabryka ruszy pełną parą, będą niezbędni do realizacji nowych zamówień.
– Nasi pracownicy, którzy bardzo często związani są z naszą firmą od wielu lat, wiedzą już jak funkcjonuje nasz fabryka, mają wiedzę i doświadczenie, a to wartość której nie da się odbudować z dnia na dzień – komentuje Ewa Kwiecińska.
Jak dodaje Ewa Kwiecińska na terenie żadnej z fabryk w Polsce, gdzie zatrudnionych jest 9,5 tysiąca osób nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. – Wpływa do nas pewna liczba zwolnień lekarskich, część zespołu musi być na kwarantannie zgodnie z wytycznymi rządu. Mamy też pracowników korzystających z opieki na dzieckiem. Reagujemy na bieżąco i oceniamy sytuacje w kraju, na świecie i w naszej branży.   

Autor: Paulina Omen-Klepacz / jablonka.info

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ważna informacja do zarządów sklepów wielkopowierzchniowych

Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -