19.7 C
Warka
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Basen w Warce otwarty

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warce

Do zdarzenia doszło ok. 11.50 w Warce w ul. Gośniewskiej w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego. Pociąg osobowy relacji Warszawa - Radom potrącił...
- Reklama -

Po rocznej przerwie wynikającej z sytuacji epidemiologicznej i ograniczeń w zakresie kultury fizycznej w kraju Kryta Pływalnia „Olimpic” w Warce została ponownie otwarta.

W trakcie wymuszonej przerwy na wareckim basenie trwały intensywne prace modernizacyjno-remontowe.
W maju 2020 roku przeprowadzono wymianę skorodowanych odcinków rur instalacji wodno-ciepłowniczej. Bardzo ważnym zadaniem była wymiana złoża filtracyjnego i instalacji uzdatniania wody basenowej celem poprawy jej jakości. Przy okazji dokonano wymiany 400 dysz filtracyjnych w instalacji. W październiku przeprowadzono jedną z najważniejszych inwestycji, jaką była wymiana centrali klimatyzacji na bardziej wydajną, energooszczędną i wypełnioną ekologicznym czynnikiem chłodzącym.
Pod koniec roku 2020 i na początku 2021 przeprowadzona zaś prace mające odświeżyć przestrzeń basenu, poprawić warunki higieniczne i estetyczne. Do tych prac należało: malowanie konstrukcji sufitu podwieszanego oraz wymiana płyt sufitowych w ilości 1000 sztuk, malowanie ścian w WC damskim, męskim oraz dla niepełnosprawnych, pomieszczenia ratowników wraz z malowaniem konstrukcji sufitu podwieszanego oraz płyt sufitowych. Malowanie objęło także ściany wiatrołapu, szatni, korytarza głównego oraz sauny. Dokonano także wymiany 6 sztuk drzwi z profili aluminiowych, dozowników na mydło, ręczniki oraz papier toaletowy, luster w łazienkach oraz szatniach, a także suszarek elektrycznych w WC damskim i męskim. Kolejnym elementem prac była wymiana baterii umywalkowych oraz uszkodzonych grzejników drabinowych, fugowanie podłóg w łazienkach, a także montaż lamp LED w łazienkach oraz pomieszczeniu ratowników, przegląd oraz wymiana lamp oświetlenia krytej pływalni i przegląd oświetlenia awaryjnego. Niezbędna okazała się również wymiana uszkodzonych rur spiro oraz spalonych wentylatorów, kratek wentylacyjnych. Dokonano także montażu nowej szafy sterowniczej centrali nawiewnej VTS. Na sam koniec zakupiono siedziska na patio, siedziska dla ratowników wraz z bojką oraz kołem ratunkowym. Przeprowadzono zakup i montaż regałów magazynowych do magazynku chemicznego.
Zakres prac był ogromny. Być może nie wszystkie zmiany będą widoczne na pierwszy rzut oka bowiem przeprowadzane był w pomieszczeniach niedostępnych dla naszych klientów, ale wiele z nich było niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania pływalni.
28 maja warecki basen został ponownie otwarty dla wszystkich swoich użytkowników. Aktualnie Kryta Pływalnia „Olimpic” w Warce CZYNNA jest:
Poniedziałek – Piątek w godz.: 07.00-21.30,
Sobota-Niedziela w godz.: 9.00-21.00
Z powodu obowiązujących ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych obiekt będzie funkcjonował w limicie do 50% obłożenia aż do odwołania.
W związku z tym na pływalni może przebywać tylko 40 osób:
– 30 osób w basenie sportowym, na jednym torze może pływać max. 5 osób,
– 10 osób w brodziku z zachowaniem 2 m odstępu,
Ponadto klienci zobowiązani się do:
– obowiązkowego noszenia osłon ust i nosa, z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie (osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni)
– zachowania dystansu 2 m przy oczekiwaniu do kasy, w szatni, pod prysznicami i na hali basenowej,
– dezynfekcji rąk przy wejściu do budynku, oraz w strefie szatni i sanitariatów,
– dokładnego umycia ciała przed wejściem na halę basenową oraz po skorzystaniu z sanitariatów.
Sauna będzie czynna w poniedziałek, środa, piątek godz. 17:00 – 21:00, wtorek, czwartek w godz. 18:00 – 21:00, sobota i niedziela w godz. 14:00 – 20:30. Przed wejściem na Saunę została zamontowana bramka, naliczająca opłatny za korzystanie z sauny. Naliczanie jest minutowe i jej koszt wynosi 0,40zł/min. Obecnie ze względów epidemiologicznych z sauny może korzystać max 4 osoby w jednym czasie. Po osiągnięciu limitu osób bramka automatycznie blokuje się.
Aktualny grafik oraz cennik basenu dostępny na stronie www.cesir.warka.pl. Serdecznie zapraszamy!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Weź udział w Spływie na Byle Czym rzeką Pilicą! Termin zgłoszeń przedłużony!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym konkursie „Spływ na byle czym rzeką Pilicą”. Aby wziąć udział w...

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs...

Wernisaż wystawy – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka”

3 lipca, w przeddzień Dnia Niepodległości USA, tuż przed Piknikiem Vivat Pułaski w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została uroczyście otwarta nowa...

NOWA WYSTAWA W WARECKIM MUZEUM

„Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka” Od 3 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce zaprasza  na...

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -