12 C
Warka
piątek, 15 października, 2021
- Reklama -
- Reklama -

Adopcja zwierzaka z Fundacji

Przeczytaj także

Dzień Kazimierza Pułaskiego – relacja

8 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zorganizowało Dzień Kazimierza Pułaskiego. W piękne piątkowe popołudnie, zgromadziliśmy się pod pomnikiem patrona muzeum aby...

PRZEGLĄD 2021. Twórczość artystyczna Warki

W roku obchodów 700-lecia Warki, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na wystawę Przegląd 2021. Twórczość artystyczna Warki na 700-lecie miasta. Prezentujemy prace 17...

700 lat Warki… Stanisław Marciniak – kolejna ważna postać w „Panteonie Bohaterów Warki”

Jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich Warce to okazja aby przypomnieć wspaniałych ludzi budujących historię miasta przez wieki. Z tej okazji w...

Dzień Kazimierza Pułaskiego 2021

8 października zapraszamy do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego. Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...
RUNA
FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM to organizacja pomagająca bezdomnym zwierzętom. RUNA to miejsce - miejsce, w którym spokojną przystań znalazło kilkadziesiąt kotów, psów a także kilka kóz. RUNA to także Wy - nasi wspaniali darczyńcy, którym nie jest obojętny los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt. Prowadzi ją Sylwia, która osobiście opiekuje się blisko 60 zwierzętami. Są tam kózki uratowane spod noża. Są psy przygarnięte w niedoli. I są koty - największa miłość Sylwii. Niektóre nadają się do adopcji, ale większa część z nich to zwierzęta specjalnej troski, chore, niewidome, z problemami behawioralnymi. W „Runie" wszystkie żyją w harmonii. Mają zapewnione jedzenie i dach nad głową, miłość opiekunki, wizyty weterynaryjne. Niestety, na wszystko potrzebne są pieniądze... pomóżmy Sylwii utrzymywać zwierzęta z Runy. Sama nie daje rady. Przekaż choćby najmniejszą darowiznę na konto: "FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM" 74 1600 1462 1871 0612 5000 0001 Potrzebne są nieustająco: *Dla psów - środki przeciwko kleszczom, karma, karma weterynaryjna, smycze, szelki.. *Dla kotów - karma bytowa i karmy weterynaryjne, żwirek, środki odrobaczające *Dla kóz - słoma, siano, owies, warzywa, owoce, Ponadto: - suchy chleb - drewno opałowe, środki czystości - Twoja pomoc jest niezbędna !

Adopcja futrzaka z fundacji czy też schroniska nie jest taka szybka jakby się mogło wydawać. W pewnym sensie przypomina ona adopcję dziecka. Zależy nam na zminimalizowaniu ryzyka nieudanej adopcji.

Zacznijmy może od początku.

Jesteś zainteresowany kotem/psem z fundacji? Z niecierpliwością wypatrujesz kolejnych informacji o nim? Bardzo chciałbyś mieć go w domu? Zwykła wiadomość do fundacji może nie wystarczyć. Większość takowych organizacji na początku wysyła zainteresowanemu ankietę przedadopcyjną. Znajdują się w niej pytania takie jak : “Czy okna i balkon będą w jakiś sposób zabezpieczone?”, “Czy kot będzie sam wychodził na zewnątrz?” lub w przypadku psów : “Czy pies będzie mieszkał na dworze?”, “Jaką karmę zamierzają Państwo dawać psu?”. Te i wiele innych pytań padną w takiej ankiecie. Należy pamiętać, żeby szczerze odpowiadać na pytania w ankiecie. Jeśli odpowiedzi usatysfakcjonują fundację, dostaniesz odpowiedź w dość szybkim czasie. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wizyta przedaopcyjna. Jedna osoba z fundacji lub zaprzyjaźniony wolontariusz wybiera się na taką wizytę, żeby zobaczyć czy dom jest gotowy przyjąć nowego członka rodziny. Nie należy się obawiać takiej wizyty – odbywa się umówionym terminie, w obecności całej rodziny – wszystkich zainteresowanych. Chodzi głownie o bezpośredni kontakt, upewnienie się, ze wszyscy są zgodni co do adopcji i czy na pewno ten akurat zwierzak będzie odpowiedni.
Przy okazji przedstawiciel fundacji udziela bardzo ważnych porad, opowiada coś więcej o zwierzaku a także odpowiada na zadawane pytania. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej. Większość organizacji ma bardzo podobne umowy i bez jej podpisania nie oddadzą czworonoga.
Ważnymi zobowiązaniami nowego opiekuna są między innymi

  • obowiązek kastracji/sterylizacji w odpowiednim wieku /w przypadku adopcji kociego lub psiego malca/
  • w sytuacji nieprzewidzianej, losowej, zwierzak wraca do Fundacji, nie jest przekazywany w ‘kolejne ręce’, porzucany czy oddawany do schroniska.

Ostatnim krokiem jest wizyta poadopcyjna. Wolontariusz sprawdza czy zwierzak się zaaklimatyzował, czy wszystko jest w porządku, czy nie ma żadnych problemów oraz czy ma dobre warunki. Taka wizyta zazwyczaj jest zapowiedziana, chyba że do fundacji docieraka niepokojące informacje o losie wy-adoptowanego czworonoga.. Pewnie drogi czytelniku zastanawiasz się po co to wszystko? Właśnie po to żeby fundacja była pewna, że znalazła podopiecznemu najlepszy dom. Ta procedura jest obowiązkowa, a to dlatego, że fundacja chce mieć pewność, że zwierzak będzie u nowej rodziny aż do końca życia, że jeśli przyjdą wakacje to opiekunowie nie pozbędą się go jak niechcianej rzeczy.
Warto być także w kontakcie z fundacją ponieważ zawsze dobrze jest czerpać porady a także wiedzę od osób, które kiedyś zajmowały się Twoim przyjacielem. Fundacjom też jest bardzo miło gdy raz na jakiś czas rodzina adoptowanego zwierzaka wyśle zdjęcie zwierzaka i napisze kilka słów co słychać.
Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialność. Trzeba dokładnie przemyśleć i naradzić się z rodziną czy oby na pewno chcecie mieć czworonożnego przyjaciela.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...

Warka – będzie nowy przystanek i dwa wiadukty

Będzie lepszy dostęp do kolei dla mieszkańców Warki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy przystanek Warka Miasto. W miejscowości dwa wiadukty...

Urząd Gminy Warka przygotowuje 4 tysiące pakietów ochronnych na mieszkańców w wieku 65+

Urząd Gminy Warka poinformował o przygotowywaniu 4000 szt pakietów ochronnych, które przeznaczone będą dla mieszkańców Warki w wieku powyżej 65 roku życia.
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -