0.4 C
Warka
sobota, 4 kwietnia, 2020
- Advertisement -
- Advertisement -

Adopcja zwierzaka z Fundacji

Przeczytaj także

Spacerkiem po pałacu

Zamknięte Muzeum - to nie martwe Muzeum. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę po pałacowych wnętrzach. W cyklu SPACERKIEM PO PAŁACU będziemy przedstawiali Państwu...

Od 31 marca 2020 r. ARiMR rozpoczęła nabór wniosków„Modernizacja gospodarstw rolnych”

31 marca 2020 r. ARiMR rozpoczęła nabór wniosków o przyznanie pomocy w obszarze D, w typie operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Wnioski można...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Grójecki szpital po ewakuacji pacjentów, teraz dezynfekcja

Starostwo Powiatowe w Grójcu wydało dziś rano komunikat o całkowitej ewakuacji szpitala. Placówka w najbliższym czasie poddana będzie dezynfekcji.
RUNA
FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM to organizacja pomagająca bezdomnym zwierzętom. RUNA to miejsce - miejsce, w którym spokojną przystań znalazło kilkadziesiąt kotów, psów a także kilka kóz. RUNA to także Wy - nasi wspaniali darczyńcy, którym nie jest obojętny los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt. Prowadzi ją Sylwia, która osobiście opiekuje się blisko 60 zwierzętami. Są tam kózki uratowane spod noża. Są psy przygarnięte w niedoli. I są koty - największa miłość Sylwii. Niektóre nadają się do adopcji, ale większa część z nich to zwierzęta specjalnej troski, chore, niewidome, z problemami behawioralnymi. W „Runie" wszystkie żyją w harmonii. Mają zapewnione jedzenie i dach nad głową, miłość opiekunki, wizyty weterynaryjne. Niestety, na wszystko potrzebne są pieniądze... pomóżmy Sylwii utrzymywać zwierzęta z Runy. Sama nie daje rady. Przekaż choćby najmniejszą darowiznę na konto: "FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM" 74 1600 1462 1871 0612 5000 0001 Potrzebne są nieustająco: *Dla psów - środki przeciwko kleszczom, karma, karma weterynaryjna, smycze, szelki.. *Dla kotów - karma bytowa i karmy weterynaryjne, żwirek, środki odrobaczające *Dla kóz - słoma, siano, owies, warzywa, owoce, Ponadto: - suchy chleb - drewno opałowe, środki czystości - Twoja pomoc jest niezbędna !

Adopcja futrzaka z fundacji czy też schroniska nie jest taka szybka jakby się mogło wydawać. W pewnym sensie przypomina ona adopcję dziecka. Zależy nam na zminimalizowaniu ryzyka nieudanej adopcji.

Zacznijmy może od początku.

Jesteś zainteresowany kotem/psem z fundacji? Z niecierpliwością wypatrujesz kolejnych informacji o nim? Bardzo chciałbyś mieć go w domu? Zwykła wiadomość do fundacji może nie wystarczyć. Większość takowych organizacji na początku wysyła zainteresowanemu ankietę przedadopcyjną. Znajdują się w niej pytania takie jak : “Czy okna i balkon będą w jakiś sposób zabezpieczone?”, “Czy kot będzie sam wychodził na zewnątrz?” lub w przypadku psów : “Czy pies będzie mieszkał na dworze?”, “Jaką karmę zamierzają Państwo dawać psu?”. Te i wiele innych pytań padną w takiej ankiecie. Należy pamiętać, żeby szczerze odpowiadać na pytania w ankiecie. Jeśli odpowiedzi usatysfakcjonują fundację, dostaniesz odpowiedź w dość szybkim czasie. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wizyta przedaopcyjna. Jedna osoba z fundacji lub zaprzyjaźniony wolontariusz wybiera się na taką wizytę, żeby zobaczyć czy dom jest gotowy przyjąć nowego członka rodziny. Nie należy się obawiać takiej wizyty – odbywa się umówionym terminie, w obecności całej rodziny – wszystkich zainteresowanych. Chodzi głownie o bezpośredni kontakt, upewnienie się, ze wszyscy są zgodni co do adopcji i czy na pewno ten akurat zwierzak będzie odpowiedni.
Przy okazji przedstawiciel fundacji udziela bardzo ważnych porad, opowiada coś więcej o zwierzaku a także odpowiada na zadawane pytania. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej. Większość organizacji ma bardzo podobne umowy i bez jej podpisania nie oddadzą czworonoga.
Ważnymi zobowiązaniami nowego opiekuna są między innymi

  • obowiązek kastracji/sterylizacji w odpowiednim wieku /w przypadku adopcji kociego lub psiego malca/
  • w sytuacji nieprzewidzianej, losowej, zwierzak wraca do Fundacji, nie jest przekazywany w ‘kolejne ręce’, porzucany czy oddawany do schroniska.

Ostatnim krokiem jest wizyta poadopcyjna. Wolontariusz sprawdza czy zwierzak się zaaklimatyzował, czy wszystko jest w porządku, czy nie ma żadnych problemów oraz czy ma dobre warunki. Taka wizyta zazwyczaj jest zapowiedziana, chyba że do fundacji docieraka niepokojące informacje o losie wy-adoptowanego czworonoga.. Pewnie drogi czytelniku zastanawiasz się po co to wszystko? Właśnie po to żeby fundacja była pewna, że znalazła podopiecznemu najlepszy dom. Ta procedura jest obowiązkowa, a to dlatego, że fundacja chce mieć pewność, że zwierzak będzie u nowej rodziny aż do końca życia, że jeśli przyjdą wakacje to opiekunowie nie pozbędą się go jak niechcianej rzeczy.
Warto być także w kontakcie z fundacją ponieważ zawsze dobrze jest czerpać porady a także wiedzę od osób, które kiedyś zajmowały się Twoim przyjacielem. Fundacjom też jest bardzo miło gdy raz na jakiś czas rodzina adoptowanego zwierzaka wyśle zdjęcie zwierzaka i napisze kilka słów co słychać.
Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialność. Trzeba dokładnie przemyśleć i naradzić się z rodziną czy oby na pewno chcecie mieć czworonożnego przyjaciela.

- Advertisement -
- Advertisement -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
- Reklama -

Polecane w Warce

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...

Zmiana organizacji pracy urzędu

Szanowni Państwo           W związku z zagrożeniem epidemicznym, w Urzędzie Miejskim w Warce wprowadzam zmiany organizacji pracy Urzędu mające na...

Komunikat M-GOPS

Szanowni Państwo           W związku z zagrożeniem epidemicznym, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Warce wprowadzam zmiany organizacji pracy Ośrodka...

Komunikat SP-ZOZ

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa  w SPZOZ w Warce zostają wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów. Rejestracja...
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -