19.7 C
Warka
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Adopcja zwierzaka z Fundacji

- Reklama -
- Reklama -

Przeczytaj także

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Za nami jubileuszowa 10. SpłyWarka

23 lipca w sobotę odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – X Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Pierwsza część Festiwalu odbyła się w...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Warce

Do zdarzenia doszło ok. 11.50 w Warce w ul. Gośniewskiej w rejonie strzeżonego przejazdu kolejowego. Pociąg osobowy relacji Warszawa - Radom potrącił...
RUNA
FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM to organizacja pomagająca bezdomnym zwierzętom. RUNA to miejsce - miejsce, w którym spokojną przystań znalazło kilkadziesiąt kotów, psów a także kilka kóz. RUNA to także Wy - nasi wspaniali darczyńcy, którym nie jest obojętny los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt. Prowadzi ją Sylwia, która osobiście opiekuje się blisko 60 zwierzętami. Są tam kózki uratowane spod noża. Są psy przygarnięte w niedoli. I są koty - największa miłość Sylwii. Niektóre nadają się do adopcji, ale większa część z nich to zwierzęta specjalnej troski, chore, niewidome, z problemami behawioralnymi. W „Runie" wszystkie żyją w harmonii. Mają zapewnione jedzenie i dach nad głową, miłość opiekunki, wizyty weterynaryjne. Niestety, na wszystko potrzebne są pieniądze... pomóżmy Sylwii utrzymywać zwierzęta z Runy. Sama nie daje rady. Przekaż choćby najmniejszą darowiznę na konto: "FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM" 74 1600 1462 1871 0612 5000 0001 Potrzebne są nieustająco: *Dla psów - środki przeciwko kleszczom, karma, karma weterynaryjna, smycze, szelki.. *Dla kotów - karma bytowa i karmy weterynaryjne, żwirek, środki odrobaczające *Dla kóz - słoma, siano, owies, warzywa, owoce, Ponadto: - suchy chleb - drewno opałowe, środki czystości - Twoja pomoc jest niezbędna !
- Reklama -

Adopcja futrzaka z fundacji czy też schroniska nie jest taka szybka jakby się mogło wydawać. W pewnym sensie przypomina ona adopcję dziecka. Zależy nam na zminimalizowaniu ryzyka nieudanej adopcji.

Zacznijmy może od początku.

Jesteś zainteresowany kotem/psem z fundacji? Z niecierpliwością wypatrujesz kolejnych informacji o nim? Bardzo chciałbyś mieć go w domu? Zwykła wiadomość do fundacji może nie wystarczyć. Większość takowych organizacji na początku wysyła zainteresowanemu ankietę przedadopcyjną. Znajdują się w niej pytania takie jak : “Czy okna i balkon będą w jakiś sposób zabezpieczone?”, “Czy kot będzie sam wychodził na zewnątrz?” lub w przypadku psów : “Czy pies będzie mieszkał na dworze?”, “Jaką karmę zamierzają Państwo dawać psu?”. Te i wiele innych pytań padną w takiej ankiecie. Należy pamiętać, żeby szczerze odpowiadać na pytania w ankiecie. Jeśli odpowiedzi usatysfakcjonują fundację, dostaniesz odpowiedź w dość szybkim czasie. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wizyta przedaopcyjna. Jedna osoba z fundacji lub zaprzyjaźniony wolontariusz wybiera się na taką wizytę, żeby zobaczyć czy dom jest gotowy przyjąć nowego członka rodziny. Nie należy się obawiać takiej wizyty – odbywa się umówionym terminie, w obecności całej rodziny – wszystkich zainteresowanych. Chodzi głownie o bezpośredni kontakt, upewnienie się, ze wszyscy są zgodni co do adopcji i czy na pewno ten akurat zwierzak będzie odpowiedni.
Przy okazji przedstawiciel fundacji udziela bardzo ważnych porad, opowiada coś więcej o zwierzaku a także odpowiada na zadawane pytania. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy adopcyjnej. Większość organizacji ma bardzo podobne umowy i bez jej podpisania nie oddadzą czworonoga.
Ważnymi zobowiązaniami nowego opiekuna są między innymi

  • obowiązek kastracji/sterylizacji w odpowiednim wieku /w przypadku adopcji kociego lub psiego malca/
  • w sytuacji nieprzewidzianej, losowej, zwierzak wraca do Fundacji, nie jest przekazywany w ‘kolejne ręce’, porzucany czy oddawany do schroniska.

Ostatnim krokiem jest wizyta poadopcyjna. Wolontariusz sprawdza czy zwierzak się zaaklimatyzował, czy wszystko jest w porządku, czy nie ma żadnych problemów oraz czy ma dobre warunki. Taka wizyta zazwyczaj jest zapowiedziana, chyba że do fundacji docieraka niepokojące informacje o losie wy-adoptowanego czworonoga.. Pewnie drogi czytelniku zastanawiasz się po co to wszystko? Właśnie po to żeby fundacja była pewna, że znalazła podopiecznemu najlepszy dom. Ta procedura jest obowiązkowa, a to dlatego, że fundacja chce mieć pewność, że zwierzak będzie u nowej rodziny aż do końca życia, że jeśli przyjdą wakacje to opiekunowie nie pozbędą się go jak niechcianej rzeczy.
Warto być także w kontakcie z fundacją ponieważ zawsze dobrze jest czerpać porady a także wiedzę od osób, które kiedyś zajmowały się Twoim przyjacielem. Fundacjom też jest bardzo miło gdy raz na jakiś czas rodzina adoptowanego zwierzaka wyśle zdjęcie zwierzaka i napisze kilka słów co słychać.
Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialność. Trzeba dokładnie przemyśleć i naradzić się z rodziną czy oby na pewno chcecie mieć czworonożnego przyjaciela.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Zapraszamy do Warki na koncert pod gołym niebem!

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 15.00 na terenie parku w Warce odbędzie się koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’ - PUHOVSKY...

Dwie “WIERZBY” dla Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

W ramach XVI edycji Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce otrzymało aż dwie nagrody. Instytucja zdobyła III...

Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”...

Weź udział w Spływie na Byle Czym rzeką Pilicą! Termin zgłoszeń przedłużony!

Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” zaprasza do udziału w niekonwencjonalnym konkursie „Spływ na byle czym rzeką Pilicą”. Aby wziąć udział w...

Znamy uczestników III edycji konkursu „SpłyWarka”

23 lipca 2022 r. odbędzie się już X. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. W 2019 roku Festiwal został wzbogacony o konkurs...

Wernisaż wystawy – „Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka”

3 lipca, w przeddzień Dnia Niepodległości USA, tuż przed Piknikiem Vivat Pułaski w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce została uroczyście otwarta nowa...

NOWA WYSTAWA W WARECKIM MUZEUM

„Pomysł życia. Amerykańska Fundacja Kościuszkowska – dzieło Polaka” Od 3 lipca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w  Warce zaprasza  na...

3 lipca spotkajmy się w Warce!

Muzeum im. Kaźmierza Pułaskiego w Warce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. zapraszają 3 lipca do Warki na jedną z najatrakcyjniejszych imprez regionu - Piknik...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -