6 C
Warka
wtorek, 7 kwietnia, 2020
- Reklama -
- Reklama -

Adopcja wirtualna kóz

Przeczytaj także

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ratujmy dochody rolników

Gospodarka światowa stoi przed największym od lat kryzysem ekonomicznym. Różne branże i różne firmy będą w mniejszym lub większym stopniu dotknięte skutkami...

7 kolejnych przypadków koronawirusa, pozostałe dane bez zmian

- Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 17 (ostatnia doba-0)-  Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19-...
RUNA
FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM to organizacja pomagająca bezdomnym zwierzętom. RUNA to miejsce - miejsce, w którym spokojną przystań znalazło kilkadziesiąt kotów, psów a także kilka kóz. RUNA to także Wy - nasi wspaniali darczyńcy, którym nie jest obojętny los porzuconych i skrzywdzonych zwierząt. Prowadzi ją Sylwia, która osobiście opiekuje się blisko 60 zwierzętami. Są tam kózki uratowane spod noża. Są psy przygarnięte w niedoli. I są koty - największa miłość Sylwii. Niektóre nadają się do adopcji, ale większa część z nich to zwierzęta specjalnej troski, chore, niewidome, z problemami behawioralnymi. W „Runie" wszystkie żyją w harmonii. Mają zapewnione jedzenie i dach nad głową, miłość opiekunki, wizyty weterynaryjne. Niestety, na wszystko potrzebne są pieniądze... pomóżmy Sylwii utrzymywać zwierzęta z Runy. Sama nie daje rady. Przekaż choćby najmniejszą darowiznę na konto: "FUNDACJA RUNA - POMOC ZWIERZĘTOM" 74 1600 1462 1871 0612 5000 0001 Potrzebne są nieustająco: *Dla psów - środki przeciwko kleszczom, karma, karma weterynaryjna, smycze, szelki.. *Dla kotów - karma bytowa i karmy weterynaryjne, żwirek, środki odrobaczające *Dla kóz - słoma, siano, owies, warzywa, owoce, Ponadto: - suchy chleb - drewno opałowe, środki czystości - Twoja pomoc jest niezbędna !

W naszej fundacji znajduje się 10 kóz przy czym aktualnie dwie wymagają specjalnej opieki. Weterynarz przyjeżdża dwa razy w tygodniu do nich, /wcześniej jeszcze częściej/

Bardzo je kochamy, poświęcamy dużo uwagi i robimy wszystko co w naszej mocy żeby miały u nas najlepiej na całej kuli ziemskiej. Nasi czterokopytni są bardzo towarzyscy, zaczepiają nas przy każdej możliwej okazji.
Szefem tej brygady jest Jasiek. Najbardziej delikatna jest niepełnosprawna kózka Kruszynka, która zachowuje się jak kociak.

Kozy reagują na imiona, uwielbiają się przytulać, każda ma swój charakter, swoje upodobania – tak jak koty, psy czy ludzie. Cieszą się bardzo kiedy na horyzoncie zobaczą smakołyki.

Kiedyś jedna koza “zawiesiła się” na gałęzi na drzewie, reszta poszła do Sylwii, która pomogła kózce. Ta sytuacja pokazuje jakie kozy są mądre, kochane.

Nasze kozy są wyłącznie do adopcji wirtualnej, u nas mieszkają na stałe, a to dlatego, że to miejsce jest ich domem, azylem. Żyją na pełnym luzie, koziołki są wykastrowane.

Kozy mają ogromny apetyt, najchętniej jedzą owoce, warzywa oraz suchy chleb a także specjalistyczne posiłki, dobierane indywidualnie. Utrzymanie jednej kozy to koszt 70 zł w lecie a w zimę nawet 2 razy tyle na miesiąc, Teraz należy pomnożyć tę sumę razy 10 i w ciągu miesiąca taką kwotę lekką ręką wydajemy na nasze kozy.

Czasami brakuje nam finansów, ale dzięki pomocy zwierzolubów damy radę.

Zawsze chętnie przyjmiemy każdą ilość owoców, warzyw, suchego chleba.

Zachęcamy także do adopcji wirtualnej, w zamian wysyłamy maile ze zdjęciami adoptowanego w ten sposób zwierzaka, piszemy najważniejsze rzeczy z nim związane. Informujemy na bieżąco co u niego słychać, jaki jest obecny stan jego zdrowia. Kwota jaką można dać na miesiąc jest dowolna, za każdą jesteśmy ogromnie wdzięczni. Oczywiście można swojego podopiecznego odwiedzić i osobiście poznać, pomiziać 😉

Utrzymujemy się tylko i wyłącznie z darowizn, które otrzymujemy od ludzi dobrego serca.

Dlatego jeśli możesz podarować warzywa, owoce – bardzo prosimy – nie mogą być spleśniałe, zgniłe, ale nie muszą wyglądać ‘jak z obrazka’..

- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

Dezynfekcja przestrzeni publicznej w Warce

Informujemy, że w nocy z 07÷08 kwietnia 2020 roku w godzinach 22:00 ÷ 5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przestrzeni publicznej na terenie naszego miasta.Prosimy w...

Za nic mieli zakazy. Zorganizowali sobie zabawę przy ognisku

W sobotę grójeccy policjanci zostali poinformowani o grupie osób, które biesiadowały przy ognisku w lesie. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zgromadzeni...

Ważna informacja do zarządów sklepów wielkopowierzchniowych

Mając na celu bezpieczeństwo wszystkich, polegające na zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa Mazowiecka Policja zwraca się z apelem do zarządców sklepów, zwłaszcza...

KORONAWIRUS komunikat PPIS Grójec 2020 kwiecień 01

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 01 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2...

Lęk społeczny (fobia społeczna)

Lęk społeczny - jak sama nazwa wskazuje należy do zaburzeń lękowych. Nadmierny lęk, którego człowiek doświadcza wynika z bezpośredniego kontaktu z określonymi...

Kolejne kroki w walce z koronawirusem – w sklepie mniej osób, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, a parki, plaże i bulwary zamknięte

Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie...

KOMUNIKAT od Burmistrza Warki

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi liczby osób zarażonych koronawirusem w mieście i gminie Warka uprzejmie informuję, że takie dane nie...

Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska tylko zdalnie

W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 12 marca 2020 r. dostępnym na stronie https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl w zakładce Aktualności zawieszona zostaje...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -