-0.1 C
Warka
sobota, 27 listopada, 2021
- Reklama -
- Reklama -

A może zamiast plastikowych toalet Automatyczne Toalety Miejskie?

Przeczytaj także

Udana konferencja naukowa „VII wieków Warki”

W dniach 19-20 listopada br. odbyła się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Przedsięwzięcie współorganizowane przez...

Świąteczne mini Warka Music Show

Świąteczny czas jest już coraz bliżej. Niebawem w radiu będzie można usłyszeć świąteczne utwory a miasta rozbłysną świątecznym blaskiem. 8 grudnia „Dworek...

Podwieczorek Literacki z Dorianem Zawadzkim

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. księdza Marcelego Ciemniewskiego oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce zapraszają w piątek 26 listopada o...

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Święto tańca towarzyskiego na 700-lecie Warki

W miniony weekend 6-7 listopada 2021 Warka po raz kolejny stała się stolicą polskiego tańca! Stało się to za sprawą zorganizowanego przez...
Gość
Mieszkaniec gminy Warka lub okolic, który przejawia chęci publikacji treści na tematy dotyczące problemów mieszkańców w systemie niecyklicznym lub jednorazowym. Artykuły publikowane gościnnie mogą zawierać podpis autora lub na jego życzenie pozostać anonimowe. Ty także możesz przesłać artykuł do nas. Napisz na redakcja@gminawarka.pl

Kiedyś toaleta miejska była tuż za „samolotem” w miejscu gdzie obecnie stoi galeria lotnik. Obecnie w Warce w niektórych miejscach porozstawiane są tak zwane eventowe toalety, w postaci plastikowych kapsuł. A może warto iść krok do przodu i postawić ATMy?

ATM, czyli Automatyczne Toalety Miejskie, to nic innego jak toalety, które są automatycznie czyszczone. Dzięki temu zawsze panuje w nich porządek. Mogą mieć różne kształty, być w różnych kolorach i podgrzewane. W środku takiej publicznej toalety może znaleźć się przewijak dla dzieci i umywalka do mycia rąk. Ponadto sedes w toalecie jest automatycznie dezynfekowany po każdym skorzystaniu z toalety. A w razie awarii jest możliwość powiadomienia zdalnie personelu. Toalety mogą być jedno lub wielostanowiskowe – różne układy można dobrać w zależności od miejsca i intensywności korzystania.

Taka toaleta poprawić może nie tylko komfort korzystania z ubikacji, ale dzięki nowoczesnemu wyglądowi może kreatywnie wtopić się w otoczenie. Designerski domek z toaletą jest tak zaprojektowany, że z pewnością będzie rozpoznawalny zarówno przez mieszkańców jak i przez odwiedzających nas turystów, którzy będą chcieli iść za potrzebą.

Automatyczne Toalety Miejskie są oczywiście płatne (przeważnie 2 zł za wejście). Fundusze, które zostaną wpłacone do ATMów mogą tym samym zasilić budżet miasta (może nie w znacznym stopniu, ale zawsze to każda złotówka do przodu). Toalety obsługują nominały od 10gr do 5zł, a także płatności kartą.

Ja osobiście takie toalety widziałbym np. w okolicy rynku (za parkingiem koło supermarketu lub w okolicy straży pożarnej), przy Dworku na Długiej, Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum, targowicy, stacji PKP i przy miejskiej plaży, która mogłaby w końcu powstać w Warce.

A co Wy sądzicie o tym pomyśle?

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Więcej artykułów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
- Reklama -

Polecane w Warce

KONCERT BACZYŃSKI – Grzegorz Wilk

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza na XXV koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.W programie przepiękny recital - BACZYŃSKI ,,Nie...

Zostań wolontariuszem WOŚP 2022

Sztab WOŚP w Warce rozpoczyna nabór wolontariuszy do zbiórki datków na rzecz WOŚP, która odbędzie się 30 stycznia 2022 r. Tym razem...

Vivat Pułaski – spotkajmy się w Warce!

W niedzielę 10 października odbędzie się Piknik historyczno – kulturalny Vivat Pułaski. Będzie to już VIII edycja wydarzenia odbywającego się z przerwami...

Zapraszamy na Zlot Food Trucków na wareckim rynku

W najbliższy weekend, od piątku 1 października do niedzieli 3-go na wareckim rynku (pl. St. Czarnieckiego) odbędzie się ZLOT FOOD TRUCKÓW. Na...

Najmodniejsze jeansy na wiosnę 2021

Jeansy to najpopularniejsza część garderoby. Wszyscy chętnie je nosimy, do pracy, do sklepu na spacer … Jakie modele będą modne tej wiosny?...

KONKURS PLASTYCZNY Z CREA-EDU!!!

Już niedługo zbliża się Dzień Matki. Laurka wykonana samodzielnie jest idealnym prezentem od dziecka dla każdej Mamy. Ile razy zdarzało się Wam...

Zareklamuj się za złotówkę na portalu GminaWarka.pl

Biznesowa Warko! Wychodząc na przeciw wareckim przedsiębiorcom i trudnego dla większości czasu, zaczęliśmy tworzyć cykl artykułów o Waszych biznesach. Jeśli prowadzisz działalność...

Przyłbice ochronne w sprzedaży w wareckiej drukarni

Przyłbice ochronne wykonane są z myślą o podstawowej ochronie twarzy. Dzięki ich lekkiej konstrukcji możemy nosić je przez wiele godzin i zapewnić...
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -